0
Strona główna » Poradniki » Jakie kamery do monitoringu na plac budowy?
KategorieProducenci

Opinie o produktach

Jakie kamery do monitoringu na plac budowy?

Słyszymy czasami określenie, jakoby Polska była „wielkim placem budowy” i jest w tym sporo prawdy. Podejmuje się wiele przedsięwzięć inwestycyjnych o rozmaitym charakterze – zarówno publicznych, jak i całkowicie prywatnych.

Może pojawić się w tym kontekście pytanie o to, jakie kamery do monitoringu placu budowy będą odpowiednie – wszak terenowi, gdzie prowadzi się prace należy zapewnić należyty dozór wizyjny. Rozwiązania powinny być właściwie dobrane.

Jakimi kryteriami się kierować?


Efektywny monitoring placu budowy odporny na pogodę.

Jak wiadomo, podstawą dla każdego systemu monitorowania są kamery. Te jakie zostaną użyte na budowie nie mogą być pierwszymi z brzegu, a zaawansowane rozwiązania optyczne i świetna rozdzielczość to jeszcze za mało.

Specjaliści zalecają, aby sięgać po modele z odpowiednią klasą szczelności, na przykład IP67. Chodzi o to, by kamery były odporne na czynniki zewnętrzne, takie jak opady atmosferyczne, które są jedną z przyczyn usterek tego typu sprzętu.

Zakupowym celem powinny być kamery zewnętrzne – sklep ZabezpieczeniaPoznan.pl ma ich w ofercie sporo.


Dobra kamera nie musi być droga.

Na pewno zestaw kamer spełniających wymagania w materii szczelności będzie nieco droższy aniżeli standardowe kamery wewnętrzne, jednakże nie jest to kwota zawrotna, zwłaszcza gdy konsument zdecyduje się na zakup w naszym sklepie online.

Jeśli inwestor chce skutecznie zabezpieczyć swój plac budowy monitoring będzie mu niezbędny – i dotyczy to nie tylko przedsięwzięć komercyjnych.

Na opcję tę coraz powszechniej decydują się osoby budujące domy jednorodzinne.

 

Jeżeli spodobał Ci się wpis, przejrzysz naszą ofertę:Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Poradniki