BŁYSKAWICZNA DOSTAWA NA TERENIE CAŁEGO KRAJU
Szukaj
Kontakt
0Koszyk
Możemy pomóc? Zadzwoń 507-237-287
wszystkie kategorie
Strona główna » Rankingi » Ranking wideodomofonów - TOP 10

Ranking wideodomofonów - TOP 10

Ranking wideodomofonów - TOP 10 Data dodania: 26-08-2021

Wideodomofony to idealne urządzenia do mieszkań i domów, dzięki którym domownicy będą czuli się bezpiecznie. Wideodomofon pozwala kontrolować osoby, które chcą wejść na naszą posesję. Urządzenie pozwala na komunikację dźwiękową z osobą, która chce wejść do budynku oraz przekazuje obraz z kamery. W poniższym artykule przedstawimy ranking najlepszych wideodomofonów w 2021 roku oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez klientów.
 

Ranking wideodomofonów top10

 

Wideodomofon co to za urządzenie?

 

Wideodomofon to urządzenie, które pozwala na komunikację z osobą, która chce wejść do naszego budynku lub na naszą posesję. Wideodomofony udostępniają nie tylko dźwięk, ale i również obraz. Zestaw najczęściej składa się ze stacji bramowej, która posiada kamerę i jest montowana przy wejściu do budynku lub przy wjeździe na posesję oraz z monitora, który montowany jest w mieszkaniu. Wideodomofon pozwala nam z dokładnością przyjrzeć się osobie, która znajduje się za furtką lub bramą. Z mieszkania możemy sterować wideodomofonem i sterować opcją otwarcia drzwi, furtki czy bramy. Takie urządzenie stanowi podstawę wyposażenia każdego mieszkania oraz domu, ponieważ zapewnia ono niezwykłe bezpieczeństwo mienia oraz domowników. Wideodomofon z kamerą to nowoczesne rozwiązanie, które pozwoli monitorować nasze mienie przed niepożądanymi osobami.


 

Jak działa wideodomofon?

 

Wideodomofon działa jak domofon z tym że dodatkowo przesyła obraz. Dźwięk przesyłany jest dwukierunkowo - czyli osoba, która znajduje się przed budynkiem słyszy domownika oraz domownik słyszy osobę, która znajduje się przed wideodomofonem. Natomiast obraz przesyłany jest jednokierunkowo - czyli domownicy mogą oglądać to co znajduje się na zewnątrz, natomiast osoba znajdująca się przed wideodomofonem nie widzi co się dzieje w budynku. Wideodomofon pozwala nam sprawdzić kto znajduje się przed naszą posesją, przeprowadzić z naszym gościem komunikację dźwiękową, zobaczyć obraz z kamery oraz otworzyć drzwi, furtkę czy bramę.

 

Ranking wideodomofonów 2021 - Top 10

 1. Wideodomofon WIFI 5tech IP Monitor 7" Telefon Czytnik Kart
 2. Wideodomofon Hikvision DS-KH8350-WTE1 + karta microSD 32 Gb
 3. Wideodomofon WIFI 5tech Verus 7" FullHD Skrzynka na listy Android iOS
 4. Wideodomofon WIFI 5tech 2xVerus(W) 10" 84207 FullHD Telefon Podczerwień MicroSD
 5. Wideodomofon Hikvision IP ze stacją bramową DS-KV8113-WME1
 6. Wideodomofon Hikvision IP ze stacją bramową DS-KV6113-WPE1
 7. Wideodomofon Hikvision IP ze stacją bramową DS-KV6113-WPE1 z białym monitorem 
 8. Wideodomofon Hikvision DS-KIS703-P-W
 9. Wideodomofon Hikvision IP ze stacją bramową DS-KV8113-WME1 i białym monitorem 
 10. Wideodomofon Hikvision DS-KIS101-P FULLHD Podczerwień Brama Furtka

 

Wideodomofon bezprzewodowy - cechy, zalety i wady

 

Wideodomofon Wifi to idealne rozwiązanie dla posesji, w których nie ma możliwości poprowadzenia kabli. Często klienci posiadają już wykończony podjazd i nie chcą bawić się w następne remonty. Dlatego wybierają wideodomofon IP, który podłączony jest do sieci komputerowej. Zaletą takiego bezprzewodowego wideodomofonu jest możliwość zarządzania za pomocą smartfona. Wideodomofon bez kabli posiada specjalną aplikację mobilną, która umożliwia podgląd obrazu z kamery wideodomofonu w czasie rzeczywistym na telefonie, odtwarzanie nagrań i powiadomień, sterowanie furtką oraz prowadzenie rozmów z osobą dzwoniąca w każdym miejscu na świecie. Aplikacja mobilna wymaga dostępu do Internetu.

 

Wideodomofon przewodowy - cechy, zalety i wady
 

Wideodomofon po kablach to pewne i bezawaryjne rozwiązanie. Natomiast należy liczyć się z koniecznością poprowadzenia kabli w ogrodzeniu oraz w domu. Jest to idealna propozycja dla klientów, którzy są w trakcie budowy lub remontu posesji. Zaleca się wybór wideodomofonów przewodowych, ponieważ wideodomofony bezprzewodowe mają często problemy z zasięgiem.

 

Na jakiej wysokości zamontować wideodomofon?

 

Na jakiej wysokości zamontować wideodomofon?
 

Stacja bramowa, czyli panel zewnętrzny wideodomofonu najczęściej montowany jest na wysokości ok. 1,6m. Montowanie wideodomofonu nie będzie miało sensu, jeśli umieszczony zostanie poniżej wskazanej wysokości. Panel zewnętrzny ma za zadanie pokazać domownikom obraz osoby, która znajduje się przed ich posesją. Dlatego wysokość ok. 1,6m to idealna propozycja, dzięki której domownicy będą widzieć twarz gościa.

 

Gdzie kupić wideodomofon?
 

Wideodomofony są powszechnie dostępne w sklepach branżowych, które zajmują się monitoringiem. Takie urządzenia można zakupić również w serwisie Allegro oraz w sklepach internetowych. W obecnych czasach monitoring domu, jak i wideodomofony można również znaleźć w supermarketach i sklepach budowlanych z akcesoriami do wyposażenia domu. Natomiast warto zwrócić się z pomocą do firm, które zajmują się monitoringiem już od wielu lat, jak np. sklep internetowy www.zabezpieczeniapoznan.pl. W tym sklepie można znaleźć zarówno wideodomofon z aplikacją na telefon, jak i starsze modele. Wykwalifikowani pracownicy pomogą wybrać najlepszy wideodomofon dla najbardziej wymagających klientów.

 

Wideodomofon ile kosztuje?
 

Wideodomofony najwyższej generacji i wysokiej jakości można zakupić w przedziale cenowym 1200-2300 zł. Ceny takich urządzeń różnią się też w zależności od tego, czy jest to wideodomofon bezprzewodowy czy przewodowy. Wyróżnikiem cenowym jest również funkcja domu jednorodzinnego czy wielorodzinnego. Dodatkowo im lepsze właściwości kamery w panelu zewnętrznym np. rozdzielczość, kąt nagrywania, podświetlenie czy widoczność w nocy tym większa cena. Tak samo cena wzrasta np. przy lepszej matrycy monitora.


 

Wideodomofon jak podłączyć?
 

Podłączenie wideodomofonu nie wymaga dużej znajomości sprzętu. Instrukcje oraz tutoriale można znaleźć w sieci lub na stronach producentów. Natomiast zamontowanie wideodomofonu wymaga większej pracy. Najlepiej jest zatrudnić firmę monterską, która w wykwalifikowany sposób zamontuje i podłączy każdy wideodomofon, czy to jest przewodowy czy bezprzewodowy.

 

 

Najlepsze wideodomofony - ranking TOP10

 

 

1. Wideodomofon WIFI 5tech Monitor 7" Verus One(B) Stacja 84213 FullHD Android iOS Czytnik Kart RFID MicroSD 


 

Jednorodzinny wideodomofon marki 5TECH to świetne rozwiązanie dla klientów poszukujących nowoczesnych i designerskich rozwiązań dla systemów kontroli wejścia na teren posesji. Naszpikowany zaawansowanymi technologicznie funkcjami - sprosta najbardziej wymagającym klientom! 

Najważniejsze cechy to rozdzielczość obrazu 2Mpx 1920x1080p Full HD, nowoczesny dotykowy, płaski ekran LCD 7", wbudowany moduł WIFI, możliwość zdalnego odbierania połączeń, podglądu za pomocą darmowej aplikacji Tuya Smart podgląd zdjęć i filmów zarejestrowanych na karcie microSD do 128GB monitora, możliwość otwierania furtki i bramy z monitora i osobistego telefonu, panel zewnętrzny wyposażony w podświetlaną klawiaturę (szyfrator) oraz czytnik breloków zbliżeniowych, możliwość rozbudowa całego zestawu do 2 stacji bramowych, 6 monitorów oraz 2 kamer, szeroki kąt widzenia 140 stopni, wysoka klasa szczelności IP65 chroniąca całkowicie przed wnikaniem pyłu i silnymi strumieniami wody, nowoczesny i ponadczasowy design.

 

W skład zestawu wideodomofonu 5tech wchodzi:

 

 • Stacja bramowa 5tech 84213 z kamerą 2 Mpx FullHD oraz wbudowanym zamkiem szyfrowym i czytnikiem zbliżeniowym

 • Monitor wewnętrzny 5tech Verus One 7" umożliwiający sterowaniem furtki i bramy, podgląd obrazu z kamery oraz zdalnym dostępem poprzez aplikację na smartfonie

 • 2 x zasilacz 230V/12V, który umożliwia zasilenie monitora i stacji bramowej

 • 4 x brelok RFID 125KHz

 • Przewody montażowe

 • Zestaw montażowy

 • Uchwyt ścienny na monitor

 • Instrukcja

 

2. Wideodomofon Hikvision DS-KH8350-WTE1 FullHD 129° + Karta SD 32Gb + Breloki zbliżenioweJest to jednorodzinny zestaw wideodomofonowy IP marki Hikvision. Monitor pozwala na komunikację z zewnętrzną stacją bramową oraz na wyświetlanie obrazu z kamery panelu zewnętrznego.
Model DS-KH8350-WTE1 monitora posiada mechaniczny przycisk zwalniający elektrozaczep w bramie.
Urządzenie wyposażone zostało w slot na kartę SD (max. 32Gb), dzięki czemu cechuje się możliwością archiwizacji materiału audio-wideo. 
Dotykowy ekran o rozdzielczości 1024×600 pikseli, który wyświetla przejrzysty obraz wysokiej jakości,
Urządzenie posiada wbudowany moduł Wi-Fi, który umożliwia komunikację bezprzewodową,
Konstrukcja obudowy monitora wykonana została z duraluminium anodyzowanego i szkła hartowanego która ochrania dotykowy i siedmiocalowy ekran LCD.
Stacja bramowa posiada wbudowaną kamerę o rozdzielczości FullHD, dwukierunkowy system komunikacji głosowej oraz przycisk wywołania i czytnik zbliżeniowy kart i breloków.

 

W skład zestawu wideodomofonu 5tech wchodzi:

 

 • Stacja bramowa DS-KV8213-WME1 Hikvision z kamerą 2 Mpx FullHD oraz czytnikiem zbliżeniowym

 • Monitor wewnętrzny DS-KH8350-WTE1 7" IPS LCD Hikvision , umożliwiający sterowanie bramą, podgląd obrazu z kamery oraz zdalnym dostępem poprzez aplikację na smartfonie

 • Switch PoE DS-3E0105P-E/M(B) Hikvision do połączenia zestawu za pomocą przewodu UTP

 • 2x Karta microSD 32 Gb (standardowy zestaw zawiera kartę 16 Gb - my dajemy kartę z dwukrotnie większym miejscem na dane) do prowadzenia zapisu nagrań wideodomofonu w przypadku naszej nieobecności

 • 4x Breloki zbliżeniowe do otwierania zamka poprzez zbliżenie do czytnika w panelu bramowym.


 

3. Wideodomofon 5tech WiFi ze skrzynką na listy


 

Zestaw Wideodomofony 5tech w nowoczesnym i ponadczasowym designie to monitor LCD 7" Verus One(B) w kolorze czarnym oraz stacja bramowa 5tech 84218 ze zintegrowaną skrzynką na pocztę, która została wykonana ze szlifowanej stali nierdzewnej o grubości 2mm i wyposażona w kamerę 2 Mpx FullHD z wbudowanym modułem WIFI. Wideodomofon posiada możliwość zdalnego odbierania połączeń, podglądu za pomocą darmowej aplikacji Tuya Smart oraz podglądu zdjęć i filmów zarejestrowanych na karcie microSD 128GB monitora, otwierania furtki i bramy z monitora i osobistego telefonu. Panel zewnętrzny wyposażony w podświetlaną klawiaturę (szyfrator) oraz czytnik breloków zbliżeniowych. Istnieje możliwość rozbudowa całego zestawu do 2 stacji bramowych, 6 monitorów oraz 2 kamer. Jedną z najważniejszych cech to szeroki kąt widzenia 170 stopni oraz wysoka klasa szczelności IP65 chroniąca całkowicie przed wnikaniem pyłu i silnymi strumieniami wody.

 

W skład zestawu wideodomofonu 5tech wchodzi:

 

 • Stacja bramowa 5tech 84218 z wbudowaną skrzynką przelotową na listy ze stali nierdzewnej

 • Monitor wewnętrzny 5tech VerusOne(B) 7", umożliwiającego sterowaniem furtki i bramy, podgląd obrazu z kamery oraz zdalnym dostępem poprzez aplikację Tuya na smartfonie

 • 2 x zasilacz 230V/12V

 • 4 x brelok RFID 125KHz

 • Przewody montażowe

 • Zestaw montażowy

 • Uchwyt ścienny na monitor

 • Instrukcja


 

4. Wideodomofon WIFI 5tech z dwoma dużymi monitorami Verus(W)10" i stacją 84207 FullHD Telefon Podczerwień MicroSD


 

Jednorodzinny zestaw wideodomofonowy marki 5TECH z dwoma monitorami LCD 10" posiada możliwość zdalnego odbierania połączeń, podglądu, wideorozmowy między pokojami (interkom), rozbudowy system aż do 6 monitorów. Dodatkowo przekazując sygnał można otworzyć lub zamknąć furtkę/bramę z innego pokoju.

Wideodomofon został wyposażony w stację bramową z kamerą o rozdzielczość 2Mpx 1920x1080p Full HD z szerokim kątem widzenia 140 stopni, dotykowy ekran LCD 10", wbudowany moduł WIFI. Posiada możliwość zdalnego odbierania połączeń, podglądu za pomocą darmowej aplikacji Tuya Smart, podglądu zdjęć i filmów zarejestrowanych na karcie microSD do 128GB monitora, możliwość otwierania furtki i bramy z monitora i osobistego telefonu. Panel zewnętrzny wyposażony został dodatkowo w podświetlaną klawiaturę (szyfrator) oraz czytnik breloków zbliżeniowych. Istnieje możliwość rozbudowa całego zestawu do 2 stacji bramowych, 6 monitorów oraz 2 kamer. Wysoka klasa szczelności IP65 chroni całkowicie przed wnikaniem pyłu i silnymi strumieniami wody.

 

W skład zestawu wideodomofonu 5tech wchodzi:

 

 • Stacja bramowa 5tech 84207 z kamerą 2 Mpx FullHD, wbudowanym promiennikiem podczerwieni, automatycznie podświetlą klawiaturą i czytnikiem zbliżeniowym

 • 2x monitor wewnętrzny 5tech Verus 10", umożliwiającego sterowaniem furtki i bramy, podgląd obrazu z kamery oraz zdalnym dostępem poprzez aplikację Tuya na smartfonie

 • 2 x zasilacz 230V/12V, który umożliwia zasilenie monitora i stacji bramowej

 • 4 x brelok RFID 125KHz

 • Przewody montażowe

 • Zestaw montażowy

 • Uchwyt ścienny na monitor

 • Instrukcja

 

 

5. Wideodomofon Hikvision IP ze stacją bramową DS-KV8113-WME1 


 

Jest to jednorodzinny zestaw wideodomofonowy IP marki Hikvision. Monitor pozwala na komunikację z zewnętrzną stacją bramową oraz na wyświetlanie obrazu z kamery panelu zewnętrznego.
Model DS-KH8350-WTE1 monitora posiada mechaniczny przycisk zwalniający elektrozaczep w bramie.
Urządzenie wyposażone zostało w slot na kartę SD (max. 32Gb), dzięki czemu cechuje się możliwością archiwizacji materiału audio-wideo. 
Dotykowy ekran o rozdzielczości 1024×600 pikseli, który wyświetla przejrzysty obraz wysokiej jakości,
Urządzenie posiada wbudowany moduł Wi-Fi, który umożliwia komunikację bezprzewodową,
Konstrukcja obudowy monitora wykonana została z duraluminium anodyzowanego i szkła hartowanego która ochrania dotykowy i siedmiocalowy ekran LCD.

 

W skład zestawu wchodzi:

 

 • Stacja bramowa z kamerą 2 Mpx FullHD oraz czytnikiem zbliżeniowym, umożliwiająca komunikację głosową oraz otwarcie bramy za pomocą karty lub breloka

 • Monitora wewnętrznego z 7-calowa matryca TFT 1024x600p, umożliwiającego sterowanie otwarciem bramy, podgląd obrazu z kamery oraz zdalnym dostępem poprzez aplikację na smartfonie

 • Karta microSD 32 Gb do prowadzenia zapisu nagrań wideodomofonu w przypadku naszej nieobecności

 • Switch PoE do połączenia zestawu za pomocą przewodu UTP

 • 3x Breloki zbliżeniowe do otwierania zamka poprzez zbliżenie do czytnika w panelu bramowym.

 

6. Wideodomofon Hikvision IP ze stacją bramową DS-KV6113-WPE1 


 

Jednorodzinny zestaw wideodomofonowy IP marki Hikvision w zestawie z białym monitorem. Urządzenia znajdujące się w zestawe można połączyć bezprzewodowo - przez wifi i zasilanie lokalne oraz przewodowo - przez switch PoE i przewód typu skrętka. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które mają możliwość okablowania wideodomofonu oraz dla tych osób, które nie mają takiej możliwości. W zestawie znajduje się wysokiej jakości monitor DS-KH6320-WTE1-W, który posiada system operacyjny Linux oraz menu w języku polskim.

 

W skład zestawu wchodzi:

 • Stacja bramowa z kamerą 2 Mpx FullHD oraz czytnikiem zbliżeniowym, umożliwiająca komunikację głosową oraz otwarcie bramy za pomocą karty lub breloka

 • Monitora wewnętrznego z 7-calową matrycą TFT 1024x600p, umożliwiającego sterowanie otwarciem bramy, podgląd obrazu z kamery oraz zdalnym dostępem poprzez aplikację na smartfonie

 • Karta microSD 32 Gb do prowadzenia zapisu nagrań wideodomofonu w przypadku naszej nieobecności

 • 3x Breloki zbliżeniowe do otwierania zamka poprzez zbliżenie do czytnika w panelu bramowym.

 

7. Wideodomofon Hikvision IP ze stacją bramową DS-KV6113-WPE1 z białym monitorem


 

Taki zestaw wideodomofonowy dedykowany jest dla domów jednorodzinnych. Tak jak poprzednie propozycje mogą być obsługiwane przez mobilną aplikację Hik-Connect. Aplikacja pozwala na zdalny podgląd obrazu z kamery wideodomofonu w czasie rzeczywistym, odtwarzanie nagrań i powiadomień, prowadzenie rozmów z osobą dzwoniącą, sterowanie wejściem, zapis historii zdarzeń w obrębie systemu.

 

W skład zestawu wchodzi:

 • Stacja bramowa z kamerą 2 Mpx FullHD, kątem widzenia 144° oraz czytnikiem zbliżeniowym, umożliwiająca komunikację głosową oraz otwarcie bramy za pomocą karty lub breloka

 • Monitora wewnętrznego, umożliwiającego sterowanie otwarciem bramy, podgląd obrazu z kamery oraz zdalnym dostępem poprzez aplikację na smartfonie

 • Karta microSD 32 Gb do prowadzenia zapisu nagrań wideodomofonu w przypadku naszej nieobecności

 • 3x Breloki zbliżeniowe do otwierania zamka poprzez zbliżenie do czytnika w panelu bramowym.

 

8. Wideodomofon Hikvision DS-KIS703-P-W FULLHD
 


 

Zestaw wideodomofonowy Hikvision to idealne rozwiązanie do obsługi domów jedno, jak i wielorodzinnych. Zaletami tego zestawu są: nowoczesny dotykowy, płaski ekran LCD 7", wbudowany moduł WIFI, szeroki kąt widzenia 144 stopni, oświetlacz podczerwieni IR do 3m, zaawansowane funkcje poprawy jakości obrazu: BLC, DNR, True WDR, możliwość zdalnego odbierania i podglądu za pomocą darmowej aplikacji HikConnect, możliwość otwierania furtki i bramy z monitora i osobistego telefonu, podświetlenie przycisku LED, wysoka klasa szczelności IP65 chroniąca całkowicie przed wnikaniem pyłu i silnymi strumieniami wody, obsługa kart microSD max. 32 GB, automatyczne wykonywanie i zapisywanie zdjęć w przypadku braku odpowiedzi na przycisk dzwonka oraz nowoczesny i ponadczasowy design.

 

W skład zestawu wchodzi:

 •  płaski monitor 7" LCD Hikvision DS-KH6320-WTPE2

 • 2 żyłowa stacja bramowa Hikvision DS-KV8103-IME2 z WiFi z kamerą 2 Mpx 1080p Full HD 144° z podświetlaniem nocnym

 • zasilacz 24V DC​​​​

 • obudowa / daszek natynkowy

 • uchwyt montażowy monitora

 • śruby i kołki montażowe

 • końcówki połączeniowe

 

9. Wideodomofon Hikvision IP ze stacją bramową DS-KV8113-WME1 i białym monitorem 


 

Nowoczesny zestaw wideodomofonowy IP marki Hikvision. Stację bramową oraz monitor, który znajduje się w tym zestawie można połączyć zarówno bezprzewodowo, jak i przewodowo.

 

W skład zestawu wchodzi:

 • Stacja bramowa z kamerą 2 Mpx FullHD oraz czytnikiem zbliżeniowym, umożliwiająca komunikację głosową oraz otwarcie bramy za pomocą karty lub breloka

 • Monitor wewnętrzny, umożliwiający sterowanie otwarciem bramy, podgląd obrazu z kamery oraz zdalnym dostępem poprzez aplikację na smartfonie

 • Karta microSD 32 Gb (standardowy zestaw zawiera kartę 16 Gb - my dajemy kartę z dwukrotnie większym miejscem na dane) do prowadzenia zapisu nagrań wideodomofonu w przypadku naszej nieobecności

 • Switch PoE do połączenia zestawu za pomocą przewodu UTP

 • 3x Breloki zbliżeniowe do otwierania zamka poprzez zbliżenie do czytnika w panelu bramowym.

 

10. Wideodomofon Hikvision DS-KIS101-P FULLHD

 

 

Spełniającą najwyższe standardy zestaw wideodomofonowy Hikvision DS-DS-KIS101-P to nowoczesny monitor 7" LCD oraz 2 żyłowa stacja bramowa typu Plug&Play z kamerą 2 Mpx 1080p Full HD z podświetlaniem nocnym o kącie widzenia 100°. Dodatkowo wyposażony został w oświetlacz podczerwieni IR do 3m. Posiada zaawansowane funkcje poprawy jakości obrazu DNR oraz WDR, dwukierunkowy mikrofon spełniający najwyższe standardy, możliwość otwierania furtki i bramy z monitora, podświetlenie przycisku LED. Wysoka klasa szczelności IP65 chroni całkowicie przed wnikaniem pyłu i silnymi strumieniami wody. Niski pobór energii nie przekraczający 17W wpłynie pozytywnie na rachunki.
 

W skład zestawu wchodzi:

 • Stacji bramowa Hikvision FullHD

 • Monitor 7" LCD

 • Zasilacz

 • Akcesoria montażowePrzeczytaj również

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu