Specjaliści w doborze Zabezpieczeń Hikvision / Dahua od 2014 roku
Kontakt
0Koszyk
Możemy pomóc? Zadzwoń 507-237-287
Strona główna » Poradniki » Wideodomofon bezprzewodowy - zastosowanie, zalety, propozycje

Wideodomofon bezprzewodowy - zastosowanie, zalety, propozycje

Wideodomofon bezprzewodowy - zastosowanie, zalety, propozycje Data dodania: 17-06-2021

Wideodomofon to urządzenie, które pozwoli poczuć się bezpiecznie domownikom każdego dnia. Wideodomofony pozwalają kontrolować osoby, które chcą wejść na naszą posesję. Wbudowana komunikacja głosowa oraz kamera pozwoli rozpoznać osobę stojącą przed wideodomofonem, dzięki czemu domownicy mogą otworzyć bramę, drzwi, furtkę lub nie otworzyć. W poniższym artykule przedstawimy Państwu zalety i najlepsze propozycje wideodomofonów bezprzewodowych, które najczęściej są wybierane przez naszych klientów.


wideodomofony wifi zastosowanie
 

Spis treści:

 1. Wideodomofon bezprzewodowy - co to jest?
 2. Wideodomofon bezprzewodowy, a przewodowy - różnice
 3. Wideodomofon bezprzewodowy - jak działa?
 4. Wideodomofon WiFi - ile kosztuje?
 5. Wideodomofon bezprzewodowy - co powinno znaleźć się w zestawie?
 6. Wideodomofony bezprzewodowe - najlepsze propozycje

 

 

Wideodomofon bezprzewodowy - co to jest?

 

Wideodomofon bezprzewodowy to urządzenie, które pozwala na komunikację głosową z osobą, która chce wejść do budynku lub na posesję domowników. Najnowszej technologii wideodomofony posiadają również wbudowaną kamerę, która udostępnia obraz. Wideodomofony WiFi nie potrzebują specjalnego okablowania - są one podłączone do sieci komputerowej.

Wideodomofon składa się przede wszystkim ze stacji bramowej z wbudowaną kamerą, która montowana jest przy wejściu do budynku lub przy wjeździe na posesję oraz z monitora, który instalowany jest w mieszkaniu. Takie urządzenia pozwalają przede wszystkim uchronić nasze mienie przed zagrożeniem i nieproszonymi gośćmi np. włamywaczami. Z pozycji mieszkania możemy prowadzić komunikację głosową z osobą, która znajduje się przed budynkiem oraz możemy przyjrzeć się tej osobie z dokładnością za pomocą wbudowanej kamery. Wideodomofon bezprzewodowy to wysokiej jakości sprzęt, który powinien być wyposażeniem każdego domu i mieszkania.

 

Wideodomofon bezprzewodowy, a przewodowy - różnice

 

Wideodomofony bezprzewodowe i przewodowe różnią się przede wszystkim okablowaniem. Wideodomofony przewodowe dedykowane są klientom, którzy są w trakcie remontu lub budowy posesji. W takiej sytuacji można spokojnie poprowadzić kable w ogrodzeniu. Dodatkową zaletą przewodowych wideodomofonów jest bezawaryjność i pewność, ponieważ takie rozwiązanie nie będzie miało problemów z zasięgiem. Zaletą jest również odporność na niesprzyjające warunki pogodowe – dodatkowo taki system odporny jest na próby przejęcia sygnału przez osoby niepowołane.

 

Wideodomofony bezprzewodowe to idealne rozwiązanie dla klientów, którzy nie potrzebują dodatkowego remontu na swojej posesji. Wideodomofony WiFi nie potrzebują specjalnego okablowania, ponieważ podłączone są do sieci komputerowej. Największą zaletą takiego sprzętu jest możliwość zarządzania nim i sterowania za pomocą specjalnej aplikacji na telefon. Warto pamiętać, że takie urządzenia bezprzewodowe również potrzebują jedynie przewodu zasilającego. Główną zaletą wideodomofonów bezprzewodowych są niższe koszty montażu, które nie wiążą się z koniecznością kucia ścian, rozebrania trawnika czy chodnika.


wideodomofony wifi jak działa
 

Wideodomofon bezprzewodowy - jak działa?

 

Wideodomofon bezprzewodowy działa tak samo, jak wszystkie inne wideodomofony przewodowe. Ograniczeniem jest jedynie zasięg sygnału WiFi. Natomiast wideodomofony bezprzewodowe najnowszej technologii przesyłają między urządzeniami fale radiowe na odległość 25-50 metrów, co najczęściej wystarcza. Wideodomofon WiFi można powiedzieć, że jest to domofon, który posiada możliwość jednokierunkowego przekazywania obrazu na żywo oraz dwukierunkowej komunikacji głosowej. Takie urządzenie pozwala bez konieczności wychodzenia z domu skontrolować osobę, która czeka przed naszą furtką lub bramą. Wideodomofony IP, które nie potrzebują specjalnego okablowania współpracują z komputerami, tabletami oraz smartfonami. Za pośrednictwem aplikacji oraz Internetu można z dowolnego miejsca na Ziemi kontrolować, kto chce wejść na naszą posesję.

 

Wideodomofon WiFi - ile kosztuje?

 

Koszt urządzeń, które znajdują się w składzie wideodomofonów bezprzewodowych można zakupić w przedziale cenowym 1300-1700 zł brutto. Cena przede wszystkim zależy od jakości, technologii, specyfikacji i właściwości poszczególnych urządzeń. Dodatkowo wideodomofony różnią się ceną ze względu na ich zastosowanie: niskie ceny dotyczą wideodomofonów WiFi dla domów jednorodzinnych, a te wyższe ceny dotyczą domów wielorodzinnych. Im wyższe parametry kamery, która znajduje się w tzw. panelu bramowym, tym wyższa cena całego zestawu. Warto zwrócić uwagę na takie parametry kamery w wideodomofonach WiFi jak: rozdzielczość, kąt nagrywania, podświetlenie czy dobra widoczność w nocy. 

Wideodomofon bezprzewodowy - co powinno znaleźć się w zestawie?

 

Warto zwrócić uwagę na to, iż wideodomofon to nie jest jedno urządzenie. W skład wchodzi kilka urządzeń, bez których działanie wideodomofonu bezprzewodowego nie byłoby możliwe. Zestaw wideodomofonowy IP to przede wszystkim: stacja bramowa, monitor zewnętrzny, zasilacz oraz karta pamięci. Dodatkowo w zestawie powinny znaleźć się czytniki zbliżeniowe w postaci karty lub breloka.

 

 • stacja bramowa (panel zewnętrzny)- idealną propozycją są najnowszej technologii stacje bramowe z wbudowaną kamerą oraz czytnikiem zbliżeniowym. Dodatkowo stacje bramowe umożliwiają dwukierunkową komunikację głosową oraz jednokierunkową komunikację obrazem. Stacje bramowe do wideodomofonów umożliwiają również otwieranie bramy, furtki lub drzwi za pomocą karty lub breloka.

 

 • monitor zewnętrzny (panel wewnętrzny) - takie urządzenie umożliwia sterowanie otwarciem bramy, furtki lub drzwi. Dodatkowo udostępnia obraz z kamery, która znajduje się w stacji bramowej i umożliwia zdalny dostęp poprzez specjalną aplikację na smartfonie czy tablecie.

 

 • zasilacz - niezbędne urządzenie, które umożliwia poprawne działanie wideodomofonów bezprzewodowych. Do zestawu należy dokupić dwa zasilacze, ponieważ jeden należy podłączyć do stacji bramowej, a drugi do monitora.

 

 • karta pamięci - umożliwia zapisywanie nagrań z wideodomofonu w przypadku naszej nieobecności. Najlepiej jest wybierać karty microSD o pamięci nie mniejszej niż 32Gb.

 

 • karty lub breloki zbliżeniowe - pozwalają otworzyć bramę, furtkę lub drzwi poprzez zbliżenie do czytnika w panelu bramowym.

 

 

Wideodomofony bezprzewodowe - najlepsze propozycje

 

Poniżej przedstawiamy najlepsze propozycje wideodomofonów bezprzewodowych, które mogą być zarówno przewodowe. Wideodomofony Hikvision - są najczęściej wybierane przez naszych klientów, ponieważ cechują się nowoczesnym designem, jakością i najnowszą technologią. Wszystkie propozycje wideodomofonów można obsługiwać w jednej aplikacji Hik-Connect. Aplikacja pozwala na podgląd obrazu w czasie rzeczywistym oraz na zdalne sterowanie wejściem na posesję. Aplikacja dodatkowo posiada również opcję prowadzenia rozmów z osobą dzwoniącą, która znajduje się przed stacją bramową. W naszej ofercie znajdą Państwo również wideodomofony Vidos lub wideodomofony BCS/Dahua.
  

Idealny zestaw wideodomofonowy 2 - generacji marki Hikvision dla osób, które poszukują nowoczesnych rozwiązań i wysokiej jakości urządzeń do monitoringu swojej posesji. Jest to idealne rozwiązanie zarówno dla domów jednorodzinnych. Cały system został wyposażony w funkcję pozostawiania wiadomości, co wyróżnia go na tle konkurencyjnych rozwiązań. W zestawie znajduje się monitor do wideodomofonu IP Hikvision DS-KH6320-WTE1-W, który posiada panoramiczny ekran LCD i funkcję dotykową. Zaletą monitora jest możliwość integracji z czujnikami alarmowymi i możliwość pełnienia rolę interkomu do komunikacji wewnątrz budynku. Wbudowany slot na kartę microSD w monitorze pozwala na archiwizację audio i materiału wideo z kamer IP. Wysokiej jakości stacja bramowa DS-KV6113-WPE1 gwarantuje płynny i czytelny obraz, ponieważ posiada wbudowany przetwornik CMOS 2Mp oraz szerokokątny obiektyw. Urządzenie zostało wyposażone w czytnik tagów zbliżeniowych w standardzie Mifare.

 

Zestaw zawiera:

 • Monitor 7" LCD DS-KH6320-WTE1-W Hikvision - 1x;
 • Stacja bramowa DS-KV6113-WPE1 Hikvision - 1x;
 • Karta pamięci microSD 32GB - 1x.
 • Brelok MiFire - 3x
 
 

 

Wysokiej jakości zestaw wideodomofonowy marki Hikvision, który rozbudowany został dodatkowo o Switch PoE. Switch można dodatkowo zakupić, gdyby klient w przyszłości chciał zmienić system wideodomofonowy na przewodowy. W zestawie znajduje się panel zewnętrzny - monitor LCD DS-KH6320-WTE1 z 7-calową matrycą oraz stacja bramowa DS-KV8113-WME1. Urządzenie to posiada kąt nagrywania 129 stopni oraz rozdzielczość 2 Mpx. Takie parametry umożliwiają udostępnianie obrazu wysokiej jakości. Stacja posiada również podświetlenie LED, która ułatwia widoczność i komunikację osoby, która chce wejść na naszą posesję. W skład zestawu wchodzi również 5-portowy Switch PoE, który pozwala również na dodanie do systemu kamer sieciowych IP.

 

Zestaw zawiera:

 • Monitor 7" LCD DS-KH6320-WTE1 Hikvision - 1x
 • Stacja bramowa DS-KV8113-WME1 Hikvision - 1x
 • Karta pamięci microSD 32 GB - 1x
 • Switch PoE 1x
 • Breloki zbliżeniowe x3
 
 

 

Idealny zestaw dwurodzinny marki Hikvision dla osób, które poszukują nowoczesnych rozwiązań i wysokiej jakości urządzeń do monitoringu swojej posesji. Jest to idealne rozwiązanie zarówno dla domów jednorodzinnych, jak i wielorodzinnych. Cały system został wyposażony w funkcję pozostawiania wiadomości, co wyróżnia go na tle konkurencyjnych rozwiązań. W zestawie znajdują się dwa monitory do wideodomofonu IP Hikvision DS-KH6320-WTE1-W, które posiadają panoramiczny ekran LCD i funkcję dotykową. Zaletą monitora jest możliwość integracji z czujnikami alarmowymi i możliwość pełnienia rolę interkomu do komunikacji wewnątrz budynku. Wbudowany slot na kartę microSD w monitorze pozwala na archiwizację audio i materiału wideo z kamer IP. Wysokiej jakości stacja bramowa DS-KV8213-WME1 gwarantuje płynny i czytelny obraz, ponieważ posiada wbudowany przetwornik CMOS 2Mp oraz szerokokątny obiektyw. Urządzenie zostało wyposażone w czytnik tagów zbliżeniowych w standardzie Mifare.

 

Zestaw zawiera:

 • Monitor 7" LCD DS-KH6320-WTE1-W Hikvision - 2x;
 • Stacja bramowa DS-KV8213-WME1 Hikvision - 1x;
 • Karta pamięci microSD 32GB - 2x.
 • Brelok MiFire - 3x
 
 

Jeżeli interesują Cię wideodomofon bezprzewodowy i chciałbyś go dostosować do swojego domu/mieszkania, to zachęcamy do kontaktu z naszymi wykwalifikowanymi specjalistami na czacie lub telefonicznie.

Przeczytaj również

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
Masz pytanie ? Problem ? Chcesz zamówić telefonicznie ?
regulamin sklepu internetowego
Zweryfikowany sprzedawca
Copyright 2023 © Zabezpieczenia Poznań Wszelkie prawa zastrzeżone.
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies m.in w celach: świadczenia usług, personalizacji reklamy, statystyk. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIES
Są zawsze włączone, ponieważ umożliwiają podstawowe działanie strony. Są to między innymi pliki cookie pozwalające pamiętać użytkownika w ciągu jednej sesji lub, zależnie od wybranych opcji, z sesji na sesję. Ich zadaniem jest umożliwienie działania koszyka i procesu realizacji zamówienia, a także pomoc w rozwiązywaniu problemów z zabezpieczeniami i w przestrzeganiu przepisów.
Pliki cookie funkcjonalne pomagają nam poprawiać efektywność prowadzonych działań marketingowych oraz dostosowywać je do Twoich potrzeb i preferencji np. poprzez zapamiętanie wszelkich wyborów dokonywanych na stronach.
Pliki analityczne cookie pomagają właścicielowi sklepu zrozumieć, w jaki sposób odwiedzający wchodzi w interakcję ze sklepem, poprzez anonimowe zbieranie i raportowanie informacji. Ten rodzaj cookies pozwala nam mierzyć ilość wizyt i zbierać informacje o źródłach ruchu, dzięki czemu możemy poprawić działanie naszej strony.
Pliki cookie reklamowe służą do promowania niektórych usług, artykułów lub wydarzeń. W tym celu możemy wykorzystywać reklamy, które wyświetlają się w innych serwisach internetowych. Celem jest aby wiadomości reklamowe były bardziej trafne oraz dostosowane do Twoich preferencji. Cookies zapobiegają też ponownemu pojawianiu się tych samych reklam. Reklamy te służą wyłącznie do informowania o prowadzonych działaniach naszego sklepu internetowego.
ZATWIERDZAM
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies m.in w celach: świadczenia usług, personalizacji reklamy, statystyk. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
USTAWIENIA
ZGADZAM SIĘ