Alarm domowy to niezbędne narzędzie, które pozwoli zadbać o bezpieczeństwo Twojej posiadłości, jak i domowników. Systemy alarmowe można spotkać niemal w każdym domu jednorodzinnym. Alarm przede wszystkim zabezpiecza dom przed włamaniem i kradzieżą. Alarmy często wykorzystywane są również w biurach i zakładach pracy.
Jak działa alarm domowy?
-
Obecność w domu - alarm, który został zamontowany w domu można uzbroić lub rozbroić. Jeśli znajdujemy się w mieszkaniu - to system alarmowy wyłączony jest z czuwania. Wszystkie urządzenia podłączone są normalnie do zasilania, natomiast nie generują powiadomień włamaniowych. Warto pamiętać o tym, że mimo iż alarm jest rozbrojony to może on wykryć i zasygnalizować niektóre zdarzenia. Do takich sytuacji należy: otworzenie obudowy czujek, centrali, klawiatury czy uszkodzenia okablowania.
-
Nieobecność w domu - przed opuszczeniem domu należy uzbroić alarm. Należy to zrobić poprzez wpisanie specjalnego PIN-u na klawiaturze, która zamontowana jest najczęściej przy wejściu do domu. Wpisanie prawidłowego kodu pozwala rozpocząć odliczanie - po skończeniu alarm jest już uzbrojony. Czas odliczania najczęściej wynosi 15 sekund. W tym czasie należy opuścić i zamknąć dom. Podczas nieobecności alarm jest aktywny i powiadomi właściciela domu lub firmę ochroniarską o niebezpiecznym zdarzeniu.
-
Powrót do domu - jeśli po wyjściu z domu alarm został uzbrojony, to podczas wejścia należy go rozbroić. Wystarczy wpisać kod PIN w ciągu 15 sekund od momentu wejścia do domu. Czas na uzbrojenie lub rozbrojenie alarmu można samodzielnie zwiększyć lub zmniejszyć.
Alarm domowy bezprzewodowy
Alarm bezprzewodowy to idealna propozycja dla wyremontowanych już wcześniej domów lub mieszkań. System bezprzewodowy nie potrzebuje specjalnego okablowania i kucia ścian. Świetną propozycją są alarmy bezprzewodowe do domu firmy Satel, które cechują się wygodą oraz niezawodnością w działaniu. Takie systemy alarmowe posiadają aplikację mobilną PERFECTA CONTROL, która umożliwia obsługiwanie domowej centrali alarmowej z każdego miejsca na świecie oraz otrzymywanie powiadomień w razie niepokojących wydarzeń. W każdej chwili można również uruchomić nasłuch z chronionego domu oraz zdalnie skonfigurować ustawienia poszczególnych urządzeń.
Alarm domowy przewodowy
Alarmy przewodowe szczególnie dedykowane są domom jednorodzinnym, biurom lub firmom, które są w budowie lub w remoncie. Już podczas budowy domu lub innego obiektu należy wziąć pod uwagę obecność urządzeń, które wchodzą w skład systemu alarmowego. W takiej sytuacji można idealnie umieścić okablowanie i schować je w ścianach lub listwach - tak aby nie były widoczne. Nie tylko alarm domowy bezprzewodowy posiada aplikację mobilną, ale i również przewodowy. Takim systemem można również sterować z każdego miejsca na świecie.
Kompletny zestaw Satel Perfecta 16, manipulator LCD, 4 Czujki SLIM-PIR-PET
Alarm domowy cena - ile kosztuje?
Urządzenia, które wchodzą w skład alarmu domowego posiadają zróżnicowane ceny zakupu. Przede wszystkim na cenę alarmu domowego mają wpływ: właściwości, parametry oraz ilość urządzeń. Głównym czynnikiem, który wpływa na koszty zestawu systemu alarmowego mają czujki. Im większa ilość czujek, tym większa cena całego systemu alarmowego. Przed zakupem alarmu należy skontaktować się z firmą, która zajmuje się sprzedażą takich urządzeń. Pracownicy pomogą wybrać jakościowo dobry sprzęt oraz pomogą w doborze ilości urządzeń, pod kątem powierzchni domu i wymagań klienta. Podstawowy system alarmu przewodowego kosztuje w granicach od 1 do 2 tys. złotych.
Masz w planach zamontować system alarmowy w domu? Skontaktuj się z naszymi wykwalifikowanymi pracownikami, którzy pomogą dobrać idealny zestaw alarmowy. Możesz również skorzystać z naszego formularza, dzięki któremu szybko wycenimy Twój alarm.
Alarm domowy cena z montażem
Do kosztów urządzeń, które wchodzą w systemu alarmowego należy również doliczyć pracę monterską. Oczywiście można samemu zamontować alarm domowy, natomiast wiąże się to z dłuższą pracą i problemami technicznymi. Warto zaufać wykwalifikowanym pracowników firm monterskich. Monterzy przede wszystkim zamontują wszystkie urządzenia, skonfigurują je oraz wytłumaczą jak się obsługiwać systemem alarmowym. Mniej więcej koszt montażu alarmu w domu kształtuje się w przedziale 90-130 zł brutto za punkt. W większych miastach koszt pracy monterskiej jest oczywiście wyższy. Warto spytać się firmy, w której kupujemy sprzęt czy nie mają zaufanych monterów, z którymi współpracują. Zawsze można natrafić na mały rabat.
Alarm domowy z powiadomieniem na telefon
Alarm domowy z powiadomieniem SMS to rewelacyjne rozwiązanie dla osób, które często znajdują się poza domem. Systemy alarmowe najnowszej technologii posiadają taką funkcję, dzięki czemu właściciel domu może być spokojny o bezpieczeństwo swojego mienia. Alarm domowy z aplikacją na telefon pozwoli sterować nam systemem alarmowym w każdym miejscu na świecie - wystarczy mieć dostęp do Internetu. Nie wszystkie alarmy domowe mogą mieć powiadomienia SMS i mogą być sterowane poprzez aplikację mobilną. W skład takiego systemu alarmowego musi wchodzić antena GSM - bez niej nie będziemy mogli mieć dostępu do naszego domowego alarmu z telefonu lub laptopa.
Moduł komunikacyjny ETHM-1
System alarmowy z czego się składa?
System alarmowy składa się z kilku urządzeń, które albo połączone są ze sobą kablami albo są bezprzewodowe. Przede wszystkim w zestawie powinny znaleźć się:
-
Centrala domowa - sercem oraz mózgiem całego systemu alarmowego jest centrala, ponieważ to ona zbiera i przetwarza informacje z czujek. W sytuacji niebezpiecznego zdarzenia uruchamia syrenę i wysyła powiadomienia o włamaniu do właściciela posesji lub firmy ochroniarskiej. Jeśli dom, w którym chcemy założyć system alarmowy jest duży należy zwrócić uwagę na taką centralę, która ma dużą liczbę wejść i wyjść. Dzięki czemu będziemy mogli rozbudować system o większą ilość czujek w budynku.
-
Manipulator - jest to urządzenie sterujące, które musi znaleźć się w zestawie alarmowym. Manipulatorem może być klawiatura lub dotykowy ekran (monitor), który jest w stanie pokazać stan każdej czujki oraz obraz z kamery. Manipulatory przede wszystkim umieszcza się przy głównych wejściach do domu. Pozwalają one również na rozbrojenie i uzbrojenie alarmu w szybki i łatwy sposób.
-
Antena GSM - urządzenie przede wszystkim pozwala na sterowanie systemem alarmowym z telefonu. Dzięki antenie i zainstalowanej aplikacji właściciel lub domownicy mogą sterować alarmem oraz otrzymywać powiadomienia na telefon np. za pośrednictwem SMS.
-
Akumulator - pozwala na podtrzymanie systemu alarmowego oraz jego zasilanie. System alarmowy bez akumulatora (awaryjnego zasilania) może zostać w szybki i łatwy sposób zneutralizowany przez włamywaczy. Wystarczy tylko odciąć dopływ energii elektrycznej w domu. Dlatego akumulator jest niezbędnym elementem, który powinien znaleźć się w zestawie systemu alarmowego do domu.
-
Sygnalizator zewnętrzny - jest to niezbędne urządzenie, które wchodzi w skład systemu alarmowego. Sygnalizator (syrena alarmowa) montowany jest na zewnątrz budynku, tak aby głośność alarmu nie została zmniejszona poprzez szczelność budynku. Takie urządzenie sygnalizuje włamanie lub inne niepokojące zdarzenie poprzez głośny dźwięk lub światło.
-
Transformator - takie urządzenie służy do obniżania napięcia sieciowego. Transformator jest szczególnie związany z akumulatorem.
-
Czujka ruchu - są to urządzenia, które dostrzegają zagrożenia w budynku. Do takich zagrożeń można zaliczyć intruza, pożar lub zalanie wodą. Warto zwrócić uwagę na pasywne czujki podczerwieni PIR. Taka propozycja jest najbardziej skutecznym rozwiązaniem spośród wszystkich innych dostępnych czujek na rynku. Czujki PIR włączają alarm, gdy tylko intruz pojawi się w pomieszczeniu. Promieniowanie czujki PIR nie widzi ruchu - natomiast dostrzega zmianę temperatury. Jeśli w pomieszczeniu pojawi się człowiek, który ma wyższą temperaturę ciała od ścian lub innych dodatków znajdujących się w domu to urządzenie zarejestruje tzw. “plamę ciepła” i wyśle powiadomienie do centrali.
CZUJKA TLENKU WĘGLA CZADU DG-1-CO SATEL, uruchamia alarm
Dodatkowe urządzenia, które znajdują się w niektórych zestawach alarmowych:
-
Czujka dymu i ciepła
-
Czujka zbicia szyby lub otwarcia okna (kontaktron)
- Pilot - to urządzenie sterujące, które również należy do kategorii manipulatorów. Pilot może zastąpić klawiaturę analogową lub dotykowy ekran.