Skuteczne zabezpieczenie budynku firmy przed włamaniem lub kradzieżą zapewni monitoring sieciowy IP. Nasze monitoring IP bazuje na istniejącej sieci komputerowej. Na monitoring cyfrowy składają się zaawansowane technologicznie rejestratory sieciowe oraz wysokiej jakości zewnętrzne i wewnętrzne kamery IP. Monitoring oferowany przez sklep Zabezpieczenia Poznań to nowoczesna i innowacyjna telewizja przemysłowa, która umożliwia streaming obrazu na żywo lub transmisję wideo zapisaną w pamięci urządzenia. Monitoring IP to rozwiązanie dla najbardziej wymagających użytkowników.
Oferowane przez firmę Zabezpieczenia Poznań produkty umożliwiają monitoring IP, czyli sprawowanie stałego nadzoru nad sytuacją panującą w budynku, niezależnie od miejsca naszego położenia. Bazujemy na produktach pochodzących od sprawdzonych i uznanych dostawców, takich jak Samsung, Hikvision czy Vivotek. Dzięki współpracy z uznanymi producentami możemy oferować swoim Klientom najwyższą jakość oraz niezawodność produktów.
Żyjemy w czasach, w których narzędzia internetowe są wykorzystywane na bardzo dużą skalę i ma to związek również z kierunkiem, w jakim rozwija się zagadnienie monitoringu. Bardzo duże uznanie wśród użytkowników na całym świecie zyskuje monitoring IP, jaki pozwala na zdalny podgląd obrazu z kamer znajdujących się w dowolnej lokalizacji. Potrzebny jest do tego jest jedynie dostęp do internetu, a także oprogramowanie w postaci aplikacji mobilnej, programu komputerowego lub aplikacji webowej. Oczywiście trzeba wyposażyć się także w odpowiednie kamery. Wiele z nich dzięki wysokiej klasie szczelności można bez obaw instalować poza zamkniętymi obiektami.
Oferta jaką przygotował w tej materii sklep online zabezpieczeniapoznan.pl wyróżnia się na tle innych dostępnych na rynku opcji wieloma cechami. Na pewno warto podkreślić znakomity stosunek jakości do ceny, za którym idą jednak niepodważalne walory techniczne sprzętu. Poza najwyższej klasy kamerami, gwarantującymi pełen detali obraz w każdych warunkach oświetleniowych, polecamy Klientom także rejestratory IP Pozwalają one na sprawne zarządzanie pracą kamer oraz na zapis nagrań z podglądu na podłączonym dysku twardym. Monitoring IP staje się w tym momencie rozwiązaniem w pełni efektywnym.
To najnowocześniejszy system dozoru, w swoim działaniu wykorzystujący technologię Internet Protocol pozwalającą na transmisję całych pakietów danych w wysokiej rozdzielczości. Dzięki zastosowaniu tego protokołu komunikacyjnego bez problemu można budować duże systemy wykorzystując istniejącą już infrastrukturę sieci komputerowej, w tym Wi-Fi. Kamery mogą być używane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, wystarczy, że będą miały stały dostęp do Internetu.
Do niedawna najlepszym sposobem na zapewnienie stałego nadzoru nad obiektem było zastosowanie kamer analogowych CCTV, obecnie częściej stosuje się IP monitoring oparty zazwyczaj o Wi-Fi. Dlaczego ta technologia wypiera powoli dotychczasowe rozwiązania? Gdyż gwarantuje zdecydowanie lepszą jakość transmitowanego obrazu, pozwala na zdalne zarządzanie systemem z dowolnego miejsca za pomocą przeglądarki czy oprogramowania, a ponadto może pracować w zasięgu sieci Wi-Fi, więc nie trzeba montować setek kabli. Z kolei system analogowy CCTV jest zwykle tańszy, dlatego też tak chętnie sięgają po niego osoby, które potrzebują podglądu na większym obszarze i nie zależy im na szczegółowości nagrania.
Decydując się na sieciowy monitoring i kamery IP musimy zdecydować, czy chcemy urządzenie działające w oparciu o sieć Wi-Fi czy przewodowe PoE (ang. Power over Ethernet), wymagające zasilania poprzez skrętkę komputerową. Te pierwsze pozwalają na połączenie z routerem bez żadnych kabli, więc wyglądają bardziej estetycznie i zdecydowanie łatwiej je ukryć. Kamery sieciowe CCTV Wi-Fi mają jednak ograniczony zasięg - nie zawsze dociera on np. na zewnątrz budynku - a sygnał jest dość podatny na zakłócenia. Systemy wykorzystujące technologię PoE zapewniają transmisję danych oraz zasilanie poprzez jeden kabel. Mają szerszy zasięg niż urządzenia Wi-Fi (by doprowadzić sygnał na zewnątrz wystarczy odpowiednio długi przewód) i zapewniają szybszy przesył, jednak koszt ich instalacji jest z reguły wyższy.
Istnieje wiele rodzajów kamer sieciowych CCTV, najbardziej popularne są trzy: tubowa, kopułkowa i obrotowa. Ta pierwsza jest najbardziej widoczna, często posiada dodatkowy daszek chroniący przed deszczem i regulowany uchwyt; ten system stosuje się zwykle na zewnątrz. Model kopułkowy cechuje się niewielkimi rozmiarami, więc jest bardzo dyskretny, najczęściej montuje się go przy suficie. Urządzenia CCTV obrotowe posiadają zdalnie sterowany obiektyw - najlepiej zainstalować je wtedy, gdy mamy ograniczony budżet, a potrzebujemy nadzoru nad dużym obszarem.
Każdy monitoring CCTV IP posiada określoną klasę szczelności. Jeśli kamera ma zostać umieszczona na zewnątrz budynku, musi być odporna na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. Takie urządzenia dostępne są m.in. w ofercie firmy Dahua czy Hikvision. Kamery CCTV tych marek posiadają solidną obudowę zabezpieczającą przed przenikaniem z zewnątrz pyłu i wody, co gwarantuje bezawaryjne działanie. Dostępne są modele bezprzewodowe Wi-Fi i PoE. Na zewnątrz sprawdzą się też systemy wandaloodporne.