JESTEŚMY NA YOUTUBE SPRAWDŹ
Szukaj
Kontakt
0Koszyk
Możemy pomóc? Zadzwoń 507-237-287
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Wideodomofon IP Hikvision - przegląd modeli TOP 5

Wideodomofon IP Hikvision - przegląd modeli TOP 5

Wideodomofon IP Hikvision - przegląd modeli TOP 5 Data dodania: 14-06-2022

Wideodomofon-ip-hikvision-najlepsze

 

Wideodomofony IP Hikvision to niemal najbardziej popularne urządzenia dostępne na rynku. Od klientów, często otrzymujemy bardzo podobne zapytania i właśnie dlatego chcemy pokrótce przedstawić i ułatwić dobór idealnego wideodomofonu dla Twojego budynku.

 

 

jak-podlaczyc-Wideodomofon-Hikvision

 

Wideodomofony Hikvision - jak podłączyć, jaka instalacja?


 

Standardowe wideodomofony IP, możemy łączyć po przewodzie sieciowym. Zarówno zasilanie jak i wizja, przesyłane są za pośrednictwem POE. Działanie jest bardzo podobne jak w przypadku monitoringu. Zarówno monitor do wideodomofonu, jak i stacja bramowa wideodomofonu łączone są bezpośrednio do switcha Poe lub podłączymy je pod zasilanie 12 volt. Dobierając wideodomofon Hikvision, możemy zastosować również urządzenia działające po WiFi. W tym przypadku musimy pamiętać o ewentualnych przeszkodach na drodze między routerem a urządzeniami. Wideodomofony IP WiFi, wymagają jedynie zasilenia.

 

Jaki zasięg posiada wideodomofon WiFi i przewodowy?


 

Często powtarzane są pytania o zasięg bezprzewodowy po WiFi.

Pamiętajmy, że prawdziwy i wiarygodny zasięg, a ten na papierze może znacząco odbiegać. Elementami, które zwiększają łączność urządzenia, jest brak przeszkód i teren otwarty.

Wówczas realnie możemy uzyskać kilkadziesiąt metrów w terenie otwartym pod warunkiem, że router wifi jest jak najbliżej stacji bramowej, przy oknie. Podobnie jak stacje bramowe, tak samo monitory, mogą pracować bezprzewodowo. Unikajmy przeszkód i grubych ścian w budynku, gdzie będą montowane. Zakładamy, że realny średni zasięg po WiFi to 20-40 metrów.

 

 

stacje-bramowe-hikvision

 

Stacje bramowe hikvision - oferta dostępnych modeli i różnice


 

Hikvision, w ofercie posiada kilka modeli stacji bramowych. Wybór nie jest ogromny, co jest sporym atutem. Nasz TOP wygląda następująco:

 

  1. DS-KV8113-WME1(B)  - stacja bramowa Hikvision z funkcją RFID. Dzięki temu możemy otworzyć furtkę lub bramę za pomocą karty lub breloków zbliżeniowych. Stacja bramowa, posiada szeroki kąt widzenia i możemy wybrać montaż natynkowy lub podtynkowy. Wymiary stacji są uniwersalne, jest szeroka na 9,1 cm i wysoka na 17,4 cm. Dodatkowym atutem jest możliwość otwierania furtki + bramy i obsługa z aplikacji. Jest to model wiodący i bardzo popularny, który szczególnie rekomendujemy. Obsługa modułu furtki i bramy to kolejny atut jest rozbudowanej pracy.
  2. DS-KV8213-WME1(B) - jest to odpowiednik modelu powyżej, różni się tym, że przeznaczona jest na dwóch lokatorów. Pozostałe funkcje i możliwości są takie same jak w stacji bramowej DS-KV8213-WME1(B).
  3. DS-KV6113-WPE1(B) - najtańsza i najprostsza stacja bramowa Hikvision. Jest to model, obsługujący tylko jeden przekaźnik. Oznacza to, że z tego modelu możemy wysterować tylko furtkę lub bramę a nie jak w modelu 8113/8213 i furtkę i bramę. Z atutów urządzenia, możemy wymiary, które pasują na niemal każdy i nawet bardzo wąski słupek. Stacja jest szeroka na 6,5 cm a wysoka 14 cm, dzięki czemu urządzenie jest estetyczne i zgrabne, łatwo je dopasować do istniejącej bramy.
  4. 2 żyłowa DS-KV8103 - jest to stacja bramowa przeznaczona do instalacji w systemu 2 żyłowym. Oznacza to, że współpracuje z monitorami posiadającymi końcówkę symbolu WTE2. Powyższy model, może działać w instalacji po starym domofonie, bez wymiany okablowania. Oprócz możliwości podłączenia tylko po dwóch żyłach, obsługuje również funkcje wifi. Stacja bramowa posiada też szeroki kąt widzenia.
  5. DS-KD8003-IME2 i inne z serii 8003 - to stacja bramowa, która zależnie od modelu może obsługiwać wifi lub być przystosowana do instalacji 2 żyłowej. Powyższy panel, obsługuje zarówno furtkę jak i bramę. Warto wspomnieć, że zarówno ta stacja, jak i niemal wszystkie powyższe można rozbudować o funkcjonalność obsługi z aplikacji mobilnej. Panel bramowy Hikvision 8003, posiada bardzo szeroki kąt widzenia, pokroju rybie oko.

 

 

stacje-bramowe-hikvision-jak-wysoko

 

Wideodomofon IP - jak wysoko montować?


 

Niezależnie, czy wybierzesz montaż natynkowy czy podtynkowy, stacja bramowa musi być zamontowana odpowiednio wysoko. Widzieliśmy wiele systemów, gdzie bramofon zamontowany był zbyt nisko oraz posiadał wąski kąt widzenia, co powodowało problemy z widocznością osoby wchodzącej. Odpowiedni montaż wideodomofonu, powinien być na wysokości twarzy osób wchodzących. Jeśli wybierzemy stacje bramowe z szerokim kątem pokroju fisheye, możemy zamontować sprzęt delikatnie niżej lub wyżej, jednak aby uniknąć zniekształceń obrazu, warto stosować regułę montażu na wysokości twarzy.

 

 

Kamery-wideodomofon-hikvision

 

Kamery i wideodomofon - jaki rodzaj wybrać?


 

Jeśli montujesz wideodomofon IP, teoretycznie możesz go rozbudować o system monitoringu. Pamiętajmy, że monitoring i wideodomofon to tylko częściowo jeden system. Jeśli zależy nam na dłuższym zapisie z kamer CCTV, musimy zakupić rejestrator do kamer z dyskiem przemysłowym dedykowanym do pracy ciągłej. Wideodomofon IP jest tylko uzupełnieniem kamer CCTV a nie odwrotnie. Jakość z kamer IP w wysokiej rozdzielczości może być pogorszona, chociażby ze względu na rozdzielczość monitora do wideodomofonu. Wideodomofony Hikvision, mogą obsłużyć większość kamer przemysłowych tego samego producenta. Wszystko odbywa się po protokole sieciowym. Jeśli montujesz tylko wideodomofon IP, i chcesz dołożyć jedną dodatkową kamerę, nie ma potrzeby stosowania bardzo wyszukanych i rozbudowanych modeli. Pamiętajmy o ograniczeniach, o których pisaliśmy powyżej.

 

Monitory do wideodomofonu Hikvision - zestawienie top modeli


 

  1. DS-KH6320-WTE + DS-KH6320-WTE-W - oba modele różnią się tylko kolorystyką. Jest to jeden z najpopularniejszych modeli z oferty Hikvision, jednocześnie posiadający niemal większość niezbędnych funkcji. Monitor może działać zarówno gdy zasilimy go poprzez Poe, 12volt, lub wykorzystamy funkcje wifi. Występują również monitory, z możliwością podłączenia w instalacji dwużyłowej - oznaczenie symbolu WTE2. Monitor w połączeniu z odpowiednio stacją bramową, może obsłużyć zarówno furtkę jak i bramę oraz umożliwia zapis zdjęć i filmów na wbudowanej karcie pamięci.
  2. DS-KH8350-WTE1/EU jest wyższym i bardziej rozbudowanym monitorem. Sam wyświetlacz to górna półka oparta o IPS. Monitor umożliwia stworzenie automatyki budynkowej, obsługuje funkcje interkom i podgląd z kamer przemysłowych. Zarówno ten model jak i seria 6320, pozwala na zdalne zarządzanie systemem, czyli otwieranie furtki i bramy z poziomu monitora lub darmowej aplikacji mobilnej. Monitor posiada moduł wifi. Jest to jeden z mocniej rekomendowanych ekranów do domu czy sklepu lub biura.
  3. DS-KH8520-WTE1/EU to najbardziej rozbudowany monitor, który posiada wyświetlacz 10 cali. Wideodomofon 10 cali, pozwala na pogląd z kamer w najwyższej możliwej rozdzielczości pośród wideodomofonów marki Hikvision. Oprócz tego posiada wszystkie funkcje modeli 7 calowych. Monitor oprócz swoich walorów estetycznych jest również dotykowy, dzięki czemu obsługa staje się prosta i wygodna.
  4. DS-KH9310-WTE1 - jest kolejnym godnym uwagi rozwiązaniem pośród gamy produktów Hikvision. Wskazany model posiada opcję redukcji szumów i tłumienie echa, dzięki czemu komunikacja audio jest w najwyższej możliwej jakości. Oprócz tego posiada niemal wszystkie funkcjonalności modeli powyżej. Model jest 7 calowy i obsługuje protokół wifi.
  5. DS-KH9510-WTE1 - czyli 10 calowy i najbardziej rozbudowany monitor Hikvision. Mimo wysokiej ceny, jest to najbardziej rozbudowany ekran Hikvision posiadający wszystkie funkcje modeli powyżej. Model 9510, cechuje się możliwością podglądu z monitoringu w wysokiej rozdzielczości, możliwością stworzenia automatyki domowej oraz pozwala na prowadzenie rozmów wideo i audio w najwyższej możliwej jakości pośród wideodomfonów IP dostępnych na rynku. Wartym uwagi są opcje przeglądania zdjęć w formacie jpg i pełnienie funkcje ramki do zdjęć.

 

Wideodomofony IP - z czego składa się cały kompletny zestaw


 

Zestaw wideodomofonowy - składa się tylko z trzech elementów. Niezbędna jest stacja bramowa, monitor i elementy zasilające czyli switch Poe lub zasilacze na szynę DIN albo gniazdkowe. Jeśli dobierasz samodzielnie elementy zwracaj uwagę na oznaczenia symboli. Oznacza to, że będę ze sobą współgrały modele przykładowo z końcówką WTE1 z WTE1, WTE2 z WTE2, itp. Oprócz tego możesz skorzystać z gotowych zestawów wideodomofonów, które oferowane są w setach produktowych stworzonych z najpopularniejszy modeli.

 

Gotowe zestawy hikvision - nasze rekomendacje


 

 

Akcesoria do wideodomofonu Hikvision - co oferuje producent


Możemy zastosować elementy uzupełniające. Szczególnie polecane są dodatkowe breloki lub dodatkowe karty zbliżeniowe do wideodomofonu.

Kolejnym istotnym elementem może być obudowa z daszkiem, która dodatkowo ochroni panel zewnętrzny przed warunkami pogodowymi. W większości stacje zewnętrzne Hikvision, posiadają obudowy hermetyczne, odporne na warunki pogodowe. Warto jednak mimo wszystko wykorzystać dodatkowe obudowy do wideodomofonu Hikvision. Kamery przemysłowe, są uzupełnieniem oferty wideodomofonów.

Przyciski dodatkowe, dzięki którym możemy w prosty sposób otworzyć furtkę w przypadku awarii sieci.

Kupując wideodomofon, musimy wyposażyć go w elektrozaczepy, dzięki któremu mamy możliwość otwierania drzwi.

 

 

Jaki-wideodomofon-IP-Hikvision-podsumowanie

 

Jaki wideodomofon IP Hikvision kupić - podsumowanie?


 

W ofercie producenta mamy ok 5-7 modeli IP. Wybór został więc maksymalnie ograniczony. Praktycznie wszystkie wideodomofony IP, posiadają opcję przekierowań na telefon komórkowy, podłączenia kamer CCTV czy sterowania 1 lub 2 przekaźnikami. Wartymi uwagi są monitory 10 calowe umożliwiające najbardziej rozbudowane sterowanie systemem wideodomofonu lub monitoringu. Urządzenia dobierajmy również pod typ ogrodzenia w budynku i wysokość montażu stacji bramowej. Serdecznie zapraszamy do kontaktu celem dopasowania idealnego wideodomofonu do domu lub firmy. Zabezpieczenia Poznań, dobierają wideodomofony IP już od 9 lat, dlatego możemy ułatwić dobór modeli i bardziej szczegółowo omówić różnice pomiędzy nimi. Warto wspomnieć, że sprzęt Hikvision, jest bezawaryjny a gwarancja na urządzenia wydłużona jest nawet do 36 miesięcy.

Serdecznie zapraszamy do wyboru idealnego modelu, i zapraszamy po dalsze informacje techniczne do kontaktu ze specjalistami z firmy Zabezpieczenia Poznań.

 

 

 

Tak oceniają nas klienci w popularnych serwisach internetowych

 

Dokładamy wszelkich starań, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i oczekiwania naszych klientów. Wasza opinia jest dla nas bardzo ważna. Nieustannie pracujemy nad udoskonaleniem procesu składania i realizacji zamówienia, aby spełnić najwyższe standardy obsługi klienta.

 

altaltalt

 Przeczytaj również

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu