JESTEŚMY NA YOUTUBE SPRAWDŹ
Szukaj
Kontakt
0Koszyk
Możemy pomóc? Zadzwoń 507-237-287
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Monitoring domu - wszystko co powinieneś wiedzieć

Monitoring domu - wszystko co powinieneś wiedzieć

Monitoring domu - wszystko co powinieneś wiedzieć Data dodania: 04-02-2022

Monitoring domu

 

Monitoring domu

 

Dom jest miejscem w którym często spędzamy wiele czasu wolnego. W ostatnim okresie w związku z pandemią znacząco zmieniliśmy nasze nawyki życiowe. Praca zdalna i zdalne nauczanie dla wielu stały się normą. Przebywając w swoich czterech ścianach możemy pomyśleć, że jesteśmy bezpieczni. Statystyki niestety pokazują, że ilość włamań zwiększa się rok do roku, pandemia nie spowolniła trendu. Zatem podstawowe pytanie brzmi, jak zwiększyć poczucie bezpieczeństwa i jak skutecznie zabezpieczyć dom lub firmę?

 

 

prawidłowe-rozmieszczenie-kamer

 

Rozmieszczenie kamer domu jednorodzinnego

 

Wybierając monitoring domu, pamiętajmy o niezbędnych komponentach. Warto zainwestować w sprzęt rozwojowy, czyli rejestrator do monitoringu domu z zapasem wejść pod dodatkowe kamery, które mogą być dokładane w przyszłości.

 

 

Odpowiednio dobrany model umożliwia podgląd obrazu na telefonie tablecie lub z przeglądarki internetowej. Dostępne na rynku rejestratory do kamer zazwyczaj w większości pozwalają podejrzeć nasz monitoring z dowolnego miejsca na świecie. Jest to szczególnie ważne, jeśli często jesteśmy w podróży. Jeśli zestaw kamer jest optymalnie dopasowany, możemy zastosować kamery zewnętrzne, które będę rejestrowały obraz po wykryciu ruchu. Ważne aby rejestrator do monitoringu posiadał odpowiednio dopasowany dysk twardy, który zapewni konkretną ilość dni zapisu materiału. W przypadku jeśli wybieramy monitoring IP, warto aby w obrębie systemu monitoringu pracował sprzęt pochodzący od jednego producenta. Oznacza to, że jeśli wybieramy kamery HIKVISION, warto aby rejestrator do monitoringu również był tej samej firmy.

 

 

Zestaw monitoringu domu jednorodzinnego

 

Zestaw monitoringu domu jednorodzinnego - czym powinien się charakteryzować?

 

Jeśli monitoring domu ma być skuteczny szczególną uwagę powinniśmy zwrócić nie tylko na elementy niezbędne, ale także aby prosta obsługa pozwoliła w pełni wykorzystać wszystkie funkcjonalności sprzętu.

Aby bezpieczeństwo domu było na wysokim poziomie, powinniśmy skupić się na wysokiej rozdzielczości. Należy zadbać również o dobrej jakości przewody do monitoringu.

Kamery monitoringu domu dzielimy na: kamery zewnętrzne i kamery wewnętrzne domowe. Wybór zależy od upodobań wizualnych, natomiast większość podstawowych modeli na krótki zasięg różni się od siebie nieznacznie. Rekomendujemy kamery zewnętrzne o rozdzielczości minimum 4 megapiksele, natomiast dla osób bardziej wymagających polecamy kamery 8mpx oraz kamery ip 4k zapewniające dobrą widoczność w dzień i w nocy. System monitoringu składa się z określonej ilości urządzeń. W przypadku domu jednorodzinnego, klienci często stawiają na rejestrator ip 8 kanałowy, w przypadku mniejszych obiektów takich jak bliźniaki, polecamy rejestrator ip na 4 kamery.

 

 

Monitoring domu w telefonie

 

Monitoring domu w telefonie

 

Aby w pełni wykorzystać zdalny dostęp i kamery monitoringu miejmy na uwadze wymagania odnośnie internetu. Zalecamy internet przewodowy, ogromnym plusem jest, że nie potrzebujesz większej pomocy aby samodzielnie skonfigurować sprzęt. Jeśli wybierzesz sprawdzonych producentów takich jak HIKVISION lub DAHUA, aplikacja do podglądu obrazu przy użyciu smartfona będzie wygodna w użytkowaniu, natomiast sam montaż urządzeń jest intuicyjny. Oczywiście jeśli potrzebujesz pomocy, w naszym sklepie internetowym możesz liczyć na wsparcie telefoniczne lub mailowe podczas instalacji systemu monitoringu.

 

 

Zestawy kamer IP montaż

 

Zestawy kamer IP do samodzielnego montażu

 

Stworzyliśmy nasze zestawy IP, składające się z rejestratora, kamer, zawierające również dysk twardy i niezbędne akcesoria montażowe. Polecamy również skorzystać z naszego konfiguratora, do stworzenia samodzielnego monitoringu, w którym możesz dowolnie mieszać kamery kopułowe oraz tubowe, niezależnie od potrzeb. Warto niejednokrotnie zastosować mocniejsze kamery w miejscach wymagających szczególnej precyzji i dokładnej rejestracji twarzy lub tablic rejestracyjnych.

 

 

 

Kamery do monitoringu - jakie wybrać?

 

 • Odpowiednia kamera powinna spełniać konkretne wytyczne, na swojej posesji na zewnątrz domu wybierzmy kamery odporne na niskie temperatury.
 • Funkcja detekcja ruchu jest to istotne gdy zależy nam na oszczędności miejsca na nagrania i nie chcemy inwestować w ogromne dyski twarde do pracy ciągłej.
 • Jakość obrazu, to pojęcie bardzo względne, w skrócie standardem przy monitoringu domu są kamery minimum 4MPx, rekomendujemy warianty 8mpx z serii HIKVISION Acusense. Absolutnie podstawowym minimum w dzisiejszych czasach są kamery FULL HD, jednak cena tej rozdzielczości jest nieznacznie niższa jak kamer 4mpx.
 • Możliwość zapisu rezerwowego na karcie pamięci, oraz podgląd w czasie rzeczywistym. W przypadku kamery IP z kartą pamięci, obraz może być zapisywany na karcie micro SD, natomiast dalsze przeglądanie zdarzeń i zmiana ustawień lub kopiowanie materiału może odbywać się zdalnie.
 • Kamery bezprzewodowe IP WiFi to urządzenia, które również rozwiązanie, które zapisuje obraz w pamięci urządzenia, musimy jednak wziąć poprawkę na zasięg urządzeń i ewentualne przeszkody, które znacząco wpływają na transfer danych.
 • Promiennik podczerwieni IR, czyli zasięg w trybie dzień i noc. W przypadku jeśli budujemy monitoring domu, standardem są kamery kopułowe oraz kamery IP tubowe o zasięgu do 30 metrów.
 • Kąt widzenia, to kolejny element który będzie znaczący przy systemach monitoringu. Warto dopasować sprzęt tak by pokrył wybrany fragment terenu w pełni.
 • Darmowy zdalny podgląd i aplikacja na wszystkie urządzenia mobilne. Monitoring HIKVISION i DAHUA posiada w pełni darmowe oprogramowanie w języku Polskim. Jest prosty i intuicyjny w obsłudze.
 • Odpowiednio długi zapis na dysku twardym w rejestratorze.
 • Monitoring przewodowy i monitoring bezprzewodowy, jeśli mamy wybór klientom zawsze polecamy urządzenia kablowe, zapewniają one stabilne i pewne użytkowanie i płynne działanie. Dobrze działająca kamera to bezpieczeństwo Twoje i swoich bliskich.
 • Rozbudowa systemu monitoringu o kolejne kamery, ale także w przyszłości odpowiednio dobrany rejestrator do kamer może wykorzystywać funkcje analityki obrazu, zbliżone do tych, które posiadają systemy alarmowe z prawdziwego zdarzenia.

 

 

alt

Gotowe zestawy kamer czy dobierane indywidualnie - podsumowanie

 

Polecamy gotowe zestawy stosowane w domach jednorodzinnych, które stworzyliśmy dla domków jednorodzinnych i klientów prywatnych. Pełną ofertę możecie zobaczyć na sklepie zabezpieczeniapoznan.pl. Oczywiście serdecznie zapraszamy do konsultacji i doboru urządzeń przez specjalistów z firmy Zabezpieczenia Poznań. Wychodzimy jak zwykle z założenia, że sprzęt lepiej wybrać solidnie na poziomie zakupu, aby oszczędzić pieniądze na kosztowne wymiany lub dalsze modernizacje.

 

 

Jeśli uważasz, że nasz poradnik o monitoringu domu miał dla Ciebie jakąś wartość, postaw nam kawę i daj kolejną motywacje do  tworzenia pomocnych treści. Pozdrawiamy:)

 

wsparcie

 

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu