Szukaj
Kontakt
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Niania elektroniczną z kamerą - jaką wybrać?

Niania elektroniczną z kamerą - jaką wybrać?

Data dodania: 21-05-2019

Rodzice chcą czuwać nad tym, aby ich dziecko miało się jak najlepiej w każdej sytuacji. Konieczność zadbania o jego bezpieczeństwo jest potrzebą całkowicie naturalną. Istnieją akcesoria technologiczne, które mogą w tym bardzo pomóc. Gama niań elektronicznych dostępnych na rynku stanowi znakomity przykład. Rozwiązania w tym zakresie są różnorodne, ponieważ w sprzedaży znajdują się modele niań cyfrowych czy analogowych o rożnych parametrach. Elektroniczna niania z kamerą to bardziej zaawansowany wariant w stosunku do tych, które wyposażone są jedynie w moduł transmisji dźwięku.
Konsumenci oczywiście stawiają bardzo konkretne wymagania takiemu wyposażeniu. Dobra i efektywna niania powinna być wszechstronnym, płynnie działającym urządzeniem zapewniającym łatwą obsługę. Przy wyborze niani elektronicznej warto zwrócić uwagę na jej zasięg WIFI – w przypadku niektórych modeli zasięg ten wynosi nawet do 50 m od routera na obiekcie. Wybrane urządzenia charakteryzują się także wysoką rozdzielczością, co umożliwia dokładniejszy podgląd na to, co dzieje się w dziecięcym pokoju.

 

Nianie elektroniczne z kamerą

 

Część rodziców decyduje się na zakup niani, która obsługuje jedynie dźwięk. To rozwiązanie ekonomiczne, które w pewnych sytuacjach okaże się w zupełności wystarczające. Zwłaszcza gdy akcesorium jest używane w stosunku do nieco większych dzieci, które w czasie snu nie potrzebują już aż takiej uwagi ze strony opiekunów. Jednakże w przypadku niemowląt model wyposażony w kamerę wydaje się lepszą opcją. Świetnie pod względem jakości sygnału i ogólnych parametrów wypadają nianie marki Ezviz, wykorzystujące łączność Wi-Fi.

Dzięki obiektywom obsługującym odpowiednią rozdzielczość obrazu i mającym odpowiedni rozmiar przysłony, udaje się uzyskiwać dobrej jakości obraz także w nocy i w bardzo słabych warunkach oświetleniowych. W przypadku zakupu niani elektronicznej, najlepsza będzie więc wersja z kamerą - część modeli niań umożliwia wykorzystanie urządzenia w trybie kamery IP z opcją podglądu na żywo za pośrednictwem internetu. To przydatne, kiedy dziecko zostaje w domu z opiekunką.

 

Efektywna elektroniczna niania – kamera z dodatkowymi walorami

 

Rodzice, którzy decydują się na zakup elektronicznej niani zaopatrzonej w podgląd wideo powinni starannie przemyśleć swój zakup. Różnice cenowe pomiędzy wariantami audio a tymi AV jest wyraźna. Jeśli więc wybór pada na ten drugi rodzaj, szukanie na siłę oszczędności nie ma większego sensu. Dlatego w takiej sytuacji lepiej jest wybrać nianię z szerszym zakresem funkcji. Chodzi na przykład o wspomnianą widoczność w ciemności. Część modeli posiada promiennik z diodami IR. Emitowane promieniowanie podczerwone i specjalna konstrukcja obiektywu gwarantują widoczność dziecka w nocy.
Istotna jest też wspomniana wyżej rozdzielczość kamer. Zdecydowanie zaleca się, aby transmitowany obraz miał co najmniej 1280x720 pikseli, co odpowiada rozdzielczości HD. Dostępne są jednak nianie, gdzie wartości te są jeszcze wyższe. Tu warto zwracać uwagę na to, aby były to parametry natywne, a nie interpolowane. Interpolacja oznacza, że rozdzielczość jest „sztucznie” powiększana za pomocą fabrycznego oprogramowania. Taki zabieg bywa domeną tańszych niań.

 

Monitoring i niania, czyli 2 w 1

 

Niezwykle ciekawym rozwiązaniem, które warto wziąć pod uwagę, są bardziej zaawansowane systemy. Rekomendowana wcześniej marka Ezviz oddaje w ręce swoich Klientów zestaw ośmiu kamer wraz z rejestratorem Wi-Fi. Taki komplet sprawdzi się nie tylko jako świetna niania elektroniczna z kamerą, ale też jako skuteczny monitoring dla domu. Łączność z internetem umożliwia uzyskanie stałego podglądu online. Można więc być spokojnym nie tylko o śpiące za ścianą dziecko, ale też o całą posesję. Taka instalacja jest prosta w montażu i konfiguracji. Docenią ją chociażby rodziny wyjeżdżające na święta, wakacje czy inne wypady. 


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu