BŁYSKAWICZNA DOSTAWA NA TERENIE CAŁEGO KRAJU
Szukaj
Kontakt
0Koszyk
Możemy pomóc? Zadzwoń 507-237-287
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Rejestrator IP - co otrzymujesz, dokonując zakupu?

Rejestrator IP - co otrzymujesz, dokonując zakupu?

Data dodania: 21-09-2018
Odpowiedni rejestrator to często główna składowa zestawu do monitoringu. Od niego zależy ilość kamer w Twoim zestawie, rozdzielczość zapisu, ilość dysków i wiele innych o których powinieneś wiedzieć. Kup to dobrze by za miesiąc nie sprzedawać sprzętu ze stratą, gdy zabraknie wejść na dodatkowe kamery.


Poniżej przedstawiamy rozpiskę z funkcjonalnością dobrego rejestratora IP, mówiąc prościej są to korzyści, które otrzymasz przy zakupie rejestratora IP. Punktów będzie 10, bo chcemy pokazać jedne z wielu a nie wszystkie funkcje.1. Obsługa kamer IP poprzez ONVIF.

Rejestrator ma obsłużyć dowolne kamery dostępne na rynku. Oczywiście systemy IP zalecamy łączyć producentami aby wszystko działało należycie np: detekcja ruchu, zaawansowana analityka obrazu itp. Do podglądu z kamer wystarczy sprzęt z dopiską ONVIF. Oznacza to współpracę między producentami i możliwość łączenia sprzętu dowolnej produkcji z rejestratorem.

alt

2. Podgląd z kamer w chmurze.

Rejestrator ma umożliwić podgląd zdalny przez internet z dowolnego miejsca na świecie. Chmura jest dobrym rozwiązaniem, nie wymaga stałego łącza i współpracuje na każdym typie internetu.


3. Aplikacja na telefon do podglądu z kamer.

Ma być prosta, czytelna i łatwa w obsłudze. Hikvision udostępnia aplikację HIK-CONNECT, IVMS, dzięki której możesz przejrzeć materiał zapisany na dysku, zmienić ustawienia, rodzielczość kamer, zgrać po sieci materiał. Aplikacja jest dostępna i działa na wszystkich systemach. Potrzeba czegoś więcej? 

alt


4. Łatwa konfiguracja, bo po co utrudniać?

Zasada jest prosta, jeśli sprzęt będzie łatwy w obsłudze i konfiguracji wówczas więcej ludzi go kupi i oszczędzi na kosztach obsługi firmy informatycznej. Dla nas jako dystrybutora to również plus, bo klienci są zadowoleni i chętniej rozbudowują system i polecają nas dalej. Przykładowe instrukcje konfiguracji Hikvision są w naszych poradnikach na stronie.


5. Zgrywanie nagrań z rejestratora po sieci i dostęp online do ustawień.

To spora wygoda jeśli często jesteś poza obiektem lub zarządzasz siecią. Musi się to odbywać płynnie. 

alt

6. Masz pełny dostęp do wszystkich kamer, a pracownik częściowy. Uprawnienia.

Sprawdzone modele mają umożliwić przydzielanie uprawnień. Jako szef widzisz wszystkie kamery, możesz zgrywać nagrania, kasować,etc. Twój recepcjonista może zobaczyć obraz tylko z niektórych kamer i nie może zgrać,skasować nagrań. To bardzo ważne i wygodne.


7. Rejestrator po zaniku prądu wraca do poprzednich ustawień.

Częste burze, przerwy w zasilaniu. Za każdym razem masz konfigurować sprzęt i kamery od nowa? Uniknij tego i wybierz rejestrator NVR z funkcją automatycznego przywracania ustawień. Wszystkie rejestratory ip hikvision posiadają taką funkcjonalność jako standard. Konkurencja nie zawsze.


8. Jedna aplikacja a wiele kamer i rejestratorów.

Masz sieć handlową i na każdym obiekcie oddzielny system na wiele kamer. Zgraj to w jedną aplikację i sprawnie przełączaj się między systemami. To spora wygoda i wiesz co sie dzieje.
 
alt

9. Nagrywanie audio + wideo.

Nieuczciwi współpracownicy, kasjerka prowadząca rozmowy prywatne w trakcie pracy. Warto byś o to zadbał. Pamiętaj,że pracownik powinien mieć świadomość, że system kamer monitoruje jego pracę. 


10. Wydajność i płynne działanie.

Obsługujesz sprzęt, wydajesz pieniądze więc oczekujesz płynnego działania i podglądu z kamer.

Wybieraj modele rejestratorów z wysokim bitrate, czyli przepustowością. Ważna jest wysoka rozdzielczość zapisu z kamer. Jeśli rejestrator obsługuje kamery do 2 megapikseli a inny model do 12 megapikseli a różnica w cenie nie poraża to który model będzie bardziej przyszłościowy?

Zapisz się na newsleter jeśli potrzebujesz wiedzy lub sprzętu w dobrych cenach.

 

Jeżeli spodobał Ci się wpis, sprawdź naszą ofertę:Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu