Szukaj
Kontakt
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Vidos One – cyfrowy wideodomofon z monitoringiem! Czy ułatwia życie?

Vidos One – cyfrowy wideodomofon z monitoringiem! Czy ułatwia życie?

Data dodania: 06-02-2020
 
alt
 

Czekaliśmy, czekaliśmy… i nareszcie jest!

Na początku roku 2020 swoją premierę świętowała najnowsza seria wideodomofonów cyfrowych od marki Vidos.

To „wejście smoka” poprzedzone było licznymi rozmowami i zajawkami – nie tylko my wyczekiwaliśmy tej innowacji. Nasi klienci również tupali niecierpliwie nogami!

Czy było warto?

Czy ta nowość zasługuje na swoją półkę cenową?

Czy lepiej zainwestować w zupełnie inne produkty?  

Obiecujemy, że poniżej odpowiemy na wszystkie pytania – zapraszamy do lektury! 
alt
 

Na początku
Czym jest seria Vidos One?
3 ważne informacje


 
 
1. Seria składa się obecnie z 7 modułów (1 moduł główny + 6 uzupełniających), 2 monitorów z wbudowanym WiFi, 1 kamery cyfrowej oraz dodatków uzupełniających, takich jak: ramki montażowe, switche PoE, czy centrala portierska. Ceny zaczynają się od 204 złotych (za jeden podstawowy moduł), a kończą na 3900 złotych (za najbardziej zaawansowany zestaw z kamerą do monitoringu).


2. System zakłada dowolne miksowanie modułów w obrębie jednej instalacji wideodomofonowej. Głównym celem jest stworzenie urządzenia, które będzie idealnie dopasowane do wielkości chronionego budynku, a także do indywidualnych oczekiwań jego mieszkańców.


3. Tym, co dodatkowo wyróżnia Vidos One są szerokie możliwości montażowe oraz integracyjne. Możesz połączyć swój wideodomofon z systemem alarmowym, monitoringiem czy kontrolą dostępu.


 
 
alt


Z lewej: Moduł główny wideodomofonu Vidos One A2000-G. Zobacz TUTAJ.
Na środku: Moduł klawiatury A2000-D. Więcej znajdziesz TUTAJ.
Z prawej: Moduł wyświetlacza A2000-LCD. Więcej danych TU.


 
Zrób sobie wideodomofonNajprostszy wideodomofon składa się z modułu głównego stacji bramowej + dowolnego modułu uzupełniającego.
Najbardziej zaawansowane urządzenie może zawierać nawet 5 czy 7 dodatkowych modułów!

Możliwości są właściwie nieograniczone – wszystko zależy od warunków montażowych w danym budynku oraz od ilości i potrzeb jego mieszkańców.


 
 
altOd lewej:
Moduł stanu pracy A2000-L. Więcej przeczytasz TU.
Moduł czytnika Mifare A2000-MF. Zobacz TUTAJ.
Moduł wywołania A2000-N. TU znajdziesz więcej szczegółów.
Moduł czytnika Unique A2000-EM. Więcej TUTAJ.
 

Na początku kilka słów o samym wideodomofonie - warto poświęcić mu trochę miejsca i uwagi.

Jego największym wyróżnikiem, w naszych oczach, jest wyjątkowa kamera z obiektywem „rybie oko” :)

  
alt 
Obiektyw „rybie oko” - co to daje w praktyce?


 
Zazwyczaj kamery w stacjach bramowych mają dość wąski kąt widzenia (do 100°) – ukierunkowany wyłącznie na osobę znajdującą się bezpośrednio przed domofonem. Takie rozwiązanie nie zawsze jest wystarczające – zwłaszcza, jeśli chcemy użyć wideodomofonu do obserwacji terenu wokół naszego domu lub gdy dzwoniących gości jest więcej i nie widzimy wszystkich wizerunków.

I tu do akcji wkracza kamera z obiektywem „rybie oko” - jej kąt widzenia to aż 180°. Zobaczysz dzięki niej pełny widok wokół stacji bramowej. 
alt
 


Kolejne cechy wideodomofonu nie przynoszą już aż takiego zaskoczenia – są po prostu koniecznymi detalami, które musi posiadać każde tego typu urządzenie. Czyli:
- diody IR pomagające rozpoznać dzwoniącego i teren wokół stacji nawet w całkowitej ciemności,
- bardzo mocna, wandaloodporna obudowa, dzięki której stacja nie ulegnie szybkiej awarii i sprawdzi się jako rozwiązanie na długie lata,
- dobra rozdzielczość i funkcje poprawiające jakość obrazu, dzięki którym nagranie w monitorze będzie czytelne w każdych warunkach.

Teraz przyjrzyjmy się bliżej najciekawszym rozwiązaniom modułowym.
Wideodomofon WiFi dla rodziny?


Potrzebny Ci wideodomofon do domu jednorodzinnego?

Polecamy najprostsze rozwiązania bazujące na dwóch lub trzech modułach.

Oto najciekawsze pomysły na stacje bramowe do domów jednorodzinnych:


 
 
alt
 
Z lewej: Wideodomofon z czytnikiem kart i breloków Mifare. Zobaczysz go TUTAJ.
Na środku: Wideodomofon z wyświetlaczem + klawiaturą. Do obejrzenia TU.
Z prawej: Wideodomofon z wbudowaną klawiaturą. Dostępny TU.


 
Wideodomofon do bloku?


Jeśli działasz z ramienia spółdzielni mieszkaniowej i szukasz wygodnego rozwiązania do większego budynku – masz do wyboru bardzo wiele wariantów!

Możesz postawić na zaawansowany, wielomodułowy wideodomofon lub rozbudować stację bramową o jeden typ modułu, jeśli wymaga tego np. ilość lokatorów w bloku.

Oto rozwiązania, nad którymi warto się pochylić:


 
 
alt
 

Z lewej: Wideodomofon z listą lokatorską (modułem wywołania), wyświetlaczem i klawiaturą. Przyjrzysz mu się POD TYM LINKIEM.
Na środku: Wideodomofon z długą listą lokatorską (dostępny na zamówienie, skontaktuj się z nami).
Z prawej: Wideodomofon z trzema modułami wywołania. Do obejrzenia TUTAJ.


 
Monitor – i wszystko jasne
 
Monitorom z serii Vidos One przyjrzeliśmy się szczególnie uważnie. To w końcu produkt, z którym najłatwiej „przedobrzyć”, czyli napakować go zaawansowanymi parametrami, które windują cenę o kilka oczek, a wcale nie wpływają na codzienną wygodę używania.

Dlatego, biorąc pod lupę dwa modele monitorów od Vidos One, szukaliśmy odpowiedzi na 3 podstawowe pytania.


 
alt
 

Z lewej: Monitor z wyświetlaczem panoramicznym TFT LCD, modułem Wi-Fi i zasilaniem PoE. Do obejrzenia TUTAJ.
Z prawej: Monitor z wyświetlaczem pojemnościowym IPS, modułem Wi-Fi, zasilaniem PoE. Szczegóły zobaczysz TU.


 
1. W jaki sposób ułatwia życie?


Nie musisz podbiegać do ekranu za każdym razem, gdy słyszysz dzwonek. Monitor ma wbudowany moduł Wi-Fi, możesz zatem odebrać połączenie na telefonie, komputerze lub dowolnym odbiorniku w domu (pod warunkiem, że ten dowolny odbiornik połączy się z lokalną siecią).
Możesz rozmawiać z dzwoniącymi oraz sterować stacją bramową z kanapy przed telewizorem, robiąc obiad w kuchni czy nie opuszczając swojego łóżka.


Jeśli czekasz na ważną wizytę, ale musisz opuścić swój dom – możesz nagrać wiadomość, którą usłyszy jej adresat, po naciśnięciu dzwonka przy stacji bramowej.


Jeśli często wychodzisz, ale lubisz trzymać rękę na pulsie i wiedzieć, kto danego dnia kręcił się obok Twojego domu – wystarczy, że podejrzysz archiwalne nagrania. Ekran „przechwytuje” każde połączenie (oraz próbę połączenia) ze stacji bramowej i zachowuje je w bardzo dobrej jakości.


Kolejnym ułatwieniem jest możliwość zintegrowania monitora z lokalnym systemem alarmowym, a także z monitoringiem. O plusach takich integracji piszemy poniżej.


 
alt


 
2. W jaki sposób zapewnia bezpieczeństwo?


Zdarza Ci się pracować w domu? Lubisz odpoczywać w ciągu dnia? A może masz dziecko i nie chcesz, by ktokolwiek zakłócał jego sen w ciągu dnia?
Monitor został wyposażony w funkcję „nie przeszkadzać”, która wycisza wszystkie dzwonki oraz powiadomienia.


Kolejna funkcja – S.O.S. - będzie zbawieniem w każdej trudnej sytuacji.
Wyobraź sobie (choć absolutnie tego nie życzymy), że w Twoim domu wybucha pożar lub ktoś usiłuje się do niego włamać. Telefon nie zawsze jest pod ręką, zwłaszcza w takiej naglącej sytuacji. Wystarczy wtedy, że użyjesz funkcji S.O.S. by nadać sygnał, że potrzebujesz pomocy. Alarmowa wiadomość zostanie skierowana do zdefiniowanych wcześniej adresatów i/lub do portierni, jeśli mieszkasz w bloku.


Jeśli zintegrujesz swój wideodomofon z systemem alarmowym – sygnał S.O.S. skieruje wiadomość prosto do lokalnej ochrony.


Interkom – nie mogło zabraknąć tej funkcji! Jeśli czujesz się pewniej mając możliwość szybkiego skomunikowania się z sąsiadami (w obrębie jednego budynku) funkcja Interkom daje taką możliwość. Jedyny warunek jest taki, że sąsiedzi również muszą korzystać z monitora działającego w standardzie cyfrowym.


 
alt


 
3. Czy jest dostosowany do każdego użytkownika?


Nie każdy lubi korzystać z aplikacji w telefonie i nie każdy ma taką możliwość. Co wtedy? Czy monitor Vidos One oferuje alternatywną możliwość dla osób, które chcą mieć dostęp do archiwalnych nagrań?
Tak! Monitor dysponuje dużą pamięcią wewnętrzną, dzięki czemu zapisze lokalnie wszystkie odebrane i nieodebrane połączenia. Możesz obejrzeć je wszystkie z poziomu samego monitora. Dodatkowo, obsługuje karty microSD do 32 GB. Po zainstalowaniu takiej karty, pamięć wewnętrzna monitora posłuży Ci na bardzo długo (nawet na rok).


Prosta obsługa - to kolejny punkt, który przyznaliśmy monitorom Vidos One. Interfejs jest bardzo czytelny, każdy domownik poradzi sobie z codziennym użytkowaniem oraz zmianą parametrów. To bardzo ważny atut - zwłaszcza, jeśli mieszka z nami senior lub osoba niezaznajomiona z technologią.


 
Monitoring w wideodomofonie. Tak czy nie?Monitoring to uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się jako ochrona każdego budynku, niezależnie od jego wielkości i przeznaczenia.


Dlatego kolejnym urządzeniem z serii Vidos One, które obejrzeliśmy z KAŻDEJ strony, była kamera cyfrowa przeznaczona do integracji z wideodomofonami.

  
alt
 Czy i tym razem Vidos One zdał egzamin?


Kopułowa kamera zdecydowanie spełnia swoją funkcję!


- Standard ONVIF umożliwia jej współpracę z urządzeniami innych marek niż Vidos One. Jeśli kiedykolwiek przyjdzie Ci do głowy kupno rejestratora, może być to sprzęt dowolnego producenta (byle tylko działał w standardzie cyfrowym).
- Współpracuje z aplikacją na telefon – dzięki temu, w każdej chwili możesz podejrzeć, co dzieje się w Twoim domu lub wokół niego.
- W nocy, kamera nagrywa obraz w promieniu 30 metrów.


 
Gotowe zestawy Vidos One?Możesz sam skomponować swój zestaw z urządzeń Vidos One, ale możesz też wybrać jeden z naszych gotowych pomysłów:
 
 

alt
 

Z lewej: Zestaw uproszczony z wideodomofonem z klawiaturą oraz monitorem Wi-Fi. Dostępny TUTAJ.
Z prawej: Zestaw zaawansowany z wideodomofonem z klawiaturą i czytnikiem Mifare, monitorem Wi-Fi oraz kamerą cyfrową do monitoringu. Zobacz więcej TUTAJ.
System Vidos One zdecydowanie spełnił nadzieje, jakie w nim pokładaliśmy. Szczególnie zaskoczyły nas: świetnej jakości obiektyw w stacji bramowej oraz bardzo funkcjonalna kamera cyfrowa.


Mówi się, że gdy coś jest dla każdego, to tak naprawdę jest dla nikogo.

Vidos One jest tu jednak chlubnym wyjątkiem od reguły. Z tego wygodnego i pełnego niespodzianek systemu skorzystają zarówno rodziny, jak i przedsiębiorcy. Małe firmy i wielkie instytucje.

Wystarczy jedynie wybrać dla siebie indywidualne rozwiązanie - w czym bardzo chętnie pomożemy :) 


 
alt
 


Czy masz do nas jakiekolwiek pytania? Zadzwoń lub napisz!
   

Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł, może zainteresuje Cię także nasza oferta:Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu