JESTEŚMY NA YOUTUBE SPRAWDŹ
Szukaj
Kontakt
0Koszyk
Możemy pomóc? Zadzwoń 507-237-287
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Alarm domowy Satel - jaki model wybrać?

Alarm domowy Satel - jaki model wybrać?

Alarm domowy Satel - jaki model wybrać? Data dodania: 08-06-2022

Przeglądając ofertę systemów alarmowych, otrzymujemy do wyboru co najmniej kilka różniących się od siebie rozwiązań. Systemy alarmowe Satel, to powtarzające się elementy, których sercem jest odpowiednio dopasowana centrala alarmowa. Każdy budynek, może wymagać inaczej dopasowanego zestawu elementów. Poniżej pragniemy przedstawić podstawowe różnice w systemach alarmowych na podstawie produktów marki Satel.

 

Alarm-domowy-Satel-jaki-wybrać?

Alarm do domu i firmy - jaka centrala alarmowa będzie odpowiednia?

 

Centrala alarmowa, odpowiednio dopasowana jest dobierana pod kątem ilości wejść, dzięki czemu możemy wskazać ile czujek zostanie zamontowanych. Musimy również pamiętać o ewentualnej rozbudowie w przyszłości.

 

Centrala alarmowa - podstawowe różnice między modelami:

  • ilość wejść pod konkretne czujniki, z reguły centrale posiadają 8/16 wejść na starcie, które możemy rozbudować poprzez rozszerzenie, którym są ekspandery. Ekspander do alarmu, rozbuduje centralę alarmową o 8 kolejnych wejść. Jeśli dane centrala ma w opisie od 8 do 128 wejść, oznacza to, że na starcie mamy możliwość podłączenia 8 czujników, które przez kolejne dokładanie rozszerzeń rozbudujemy maksymalnie do 128 czujników alarmowych.
  • Innym istotnym elementem centralki alarmowej, jest możliwość podziału na strefy. Jeśli wybierasz alarm do domu, możesz rozdzielić alarm z podziałem na strefy. W uproszczeniu oznacza to, że jeśli załączysz dół domu lub mieszkania, góra nie musi być uzbrojona i możesz swobodnie poruszać się po budynku bez wzbudzenia alarmu.
  • Obsługa czujników bezprzewodowych i przewodowych. Dzięki temu, że wybierzesz centrale alarmowe z funkcją hybrydy, możesz podłączyć zarówno czujniki alarmowe przewodowe jak i bezprzewodowe. Jest to szczególnie wygodne jeśli posiadasz już instalację, której nie chcesz modernizować.
  • Kolejnym ważnym elementem systemu jest możliwość podłączenia lub wbudowany na płycie moduł komunikacyjny i moduł GSM. Dzięki tej funkcji, możesz w dowolnym momencie załączyć i wyłączyć alarm za pomocą aplikacji na telefon. Szczególnie wygodne jest zdalne załączenie alarmu w przypadku wzbudzenia.

Odpowiednio dopasowany alarm to również możliwości rozbudowy systemu o automatykę domową lub system monitoringu. Jeśli odpowiednio wykorzystasz funkcje systemu alarmowego, możesz sterować roletami w domu, system podlewania czy zdalnie otworzyć bramę lub sterować ogrzewaniem w budynku. Aktualnie systemy alarmowe Satel Integra, pozwalają na tworzenie sporej ilości scenariuszy, podobnie jak wygląda to w przypadku inteligentnego domu. Rozbudowa o kolejne akcesoria to istotny element całej instalacji.

 

 

Czujniki-alarmowe-jaki-rodzaj-wybrać

Czujniki alarmowe - jaki rodzaj wybrać?

 

 

Na rynku do wyboru mamy kilka rodzajów czujek. Najpopularniejsze są czujniki alarmowe PIR. Są to czujki, które wzbudzają system po wykryciu ruchu. Warto podpowiedzieć, że występują czujniki alarmowe, odporne na zwierzęta do określonej wagi. Warto je stosować jeśli w domu posiadamy zwierzęta takie jak psy i koty, które mogą wzbudzać system pod naszą nieobecność. W przypadku fałszywych alarmów, pomocny okaże się alarm GSM, o którym pisaliśmy powyżej, z funkcją zdalnego załączania, rozłączania.

Kolejne czujniki, to kontaktrony, tego typu zabezpieczenia stosujemy na okna. Są one przydatne w połączeniu ze zwykłymi czujnikami ruchu.

Oprócz podstawowej ochrony producenci przyszykowali szereg czujników, wspomagających codzienną ochronę. Pośród popularnych czujników możemy wymienić np.: czujniki gazu, czujki dymu, czujniki zalania, czujniki zbicia szkła, czujki bramowe, sufitowe czy czujniki dualne, które montowane są w pomieszczeniach o zmiennej niskiej i wysokiej temperaturze lub w garażu czy piwnicy.

Czujniki alarmowe, możemy dowolnie wymiksować. Oznacza to, że w obrębie jednego systemu możemy zastosować kilka rodzajów czujników, które będą tworzyły jedną całość. Pamiętajmy tutaj o doborze odpowiedniej centrali, tak aby nie brakowało nam wejść na płycie.

 

 

Szyfratory-alarmowe

Szyfratory alarmowe - jakie mamy do wyboru

 

 

Alarmy Satel, łączone są seriami. Oznacza to, że jeśli posiadasz konkretną centralkę wówczas szyfrator powinien być z tej samej serii. Na podstawie produktów Satel Integra, początek symbolu szyfratora to INT-, centrala alarmowa Satel Perfecta natomiast obsłuży klawiatury do alarmu z początkiem w symbolu PRF-LCD, itp. Warto odezwać się do specjalistów z firmy Zabezpieczenia Poznań i wspólnie dokonać wycenę systemu alarmowego.

Klawiatury alarmowe, różnią się również sposobem komunikacji, mogą być łączone zarówno przewodowo jak i bezprzewodowo. Oprócz tego wybrane modele posiadają dedykowany, kolorowy wyświetlacz na którym możemy wysterować automatykę domową lub podejrzeć system monitoringu CCTV i wspomóc bezpieczeństwo budynku poprzez wygodne sterowanie. Zależnie od wybranej centrali alarmowej, możesz podłączyć kilka manipulatorów w obrębie jednego alarmu.

 

syreny-alarmowe

Syreny alarmowe - czym się różnią

 

Mamy do wyboru syreny alarmowe przewodowe i bezprzewodowe. Zawsze polecamy opcje kablowe. W przypadku sygnalizatora, warto również zastosować nieznacznie droższe z wbudowanym akumulatorem. Tak dopasowana syrena alarmowa, będzie zapewniała bezpieczeństwo w przypadku zaników zasilania. W obrębie jednego systemu alarmowego, możemy zastosować zarówno sygnalizatory zewnętrzne jak i syreny alarmowe wewnętrzne. Wybrane modele, mogą różnić się również głośnością wyrażoną w decybelach.

 

alarm-domowy-podsumowanie

 

Alarm domowy - najważniejsze funkcje / podsumowanie

 

Jeśli chcesz odpowiednio skutecznie wykorzystać funkcjonalności alarmu, warto wybrać rozwiązania, które możesz indywidualnie dobrać pod własny budynek. Oprócz prostej obsługi i spełnieniu funkcji bezpieczeństwa takich jak skuteczne powiadomienia, alarm musi być skuteczny i prosty w obsłudze dla wszystkich jego użytkowników. Pośród najpopularniejszych systemów alarmowych do domu, możemy wymienić alarmy oparte na centralach:

Satel integra, Satel Versa, Satel Perfecta i Satel Micra. Są to cztery najnowsze i jednocześnie najbardziej przystępne centrale, które umożliwiają opcję rozbudowy i wygodną obsługę urządzenia.

 

 

Jeśli szukasz odpowiednich zabezpieczeń, warto odezwać się do specjalistów z firmy Zabezpieczenia Poznań i dopasować indywidualnie dobrany system alarmowy Satel, który będzie skuteczny przez długie lata.

 

 

Tak oceniają nas klienci w popularnych serwisach internetowych

 

Dokładamy wszelkich starań, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i oczekiwania naszych klientów. Wasza opinia jest dla nas bardzo ważna. Nieustannie pracujemy nad udoskonaleniem procesu składania i realizacji zamówienia, aby spełnić najwyższe standardy obsługi klienta.

 

altaltalt

 Przeczytaj również

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu