JESTEŚMY NA YOUTUBE SPRAWDŹ
Szukaj
Kontakt
0Koszyk
Możemy pomóc? Zadzwoń 507-237-287
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Zestaw do monitoringu IP - jaki wybrać?

Zestaw do monitoringu IP - jaki wybrać?

Zestaw do monitoringu IP - jaki wybrać? Data dodania: 31-05-2022

Zestaw-do-monitoringu-IP-jaki-wybrać

 

Ochrona domu i firmy, często wiąże się z montażem odpowiedniego systemu zabezpieczeń. Wybieramy sposób wielu ofert, różniących się parametrami. Jaki zatem powinien być odpowiedni zestaw do monitoringu? Jaka jest optymalna ilość kamer, jaki dysk twardy zamontować, czy stosować kamery IP przewodowe, czy WIFI ? Poniżej sprawdzamy jakie kamery i zestawy są aktualnie na topie i czym się różnią?

 

Zestaw monitoringu - jaka technologia

 

Do wyboru mamy systemy analogowe lub monitoring IP. Technologia cyfrowa, czyli IP to rozwiązanie bardziej przyszłościowe, nowsze, dające więcej możliwości rozbudowy i analityki. Wybierając zestaw do monitoringu IP, musimy posiadać okablowanie typu ethernet. Wówczas możemy jednym przewodem przesłać zarówno zasilanie jak i wizję.

 

ZESTAWY-MONITORINGU-IP

 

Analog, to system łączony po przodzie koncentrycznym lub po kablu ethernet. Systemy analogowe, są idealne dla osób, które posiadają na obiekcie istniejące okablowanie i chcą wymienić tylko kamery, bez nakładów w zmianę infrastruktury. Kamery analogowe, np.: DAHUA czy HIKVISION posiadają już wysoką rozdzielczość nawet do 4K. System jest bardzo prosty w montażu, przeznaczony dla mniej wymagających użytkowników.

 

ZESTAWY-ANALOGOWE

 

Monitoring IP czy monitoring hybrydowy?

 

Wiele zależy od posiadanego budżetu, z punktu widzenia technicznego zawsze polecamy zestaw do monitoringu IP. Niejednokrotnie klienci posiadający bardzo okrojony budżet, zamiast wybrać najtańszych, podstawowych kamer IP, stawiają na system monitoringu analogowy. Jesteśmy zdania, że lepiej wybrać wyższe serie w systemie hybrydowym, jak upierać się na siłę na kamery IP pokroju 2MPx. Musimy zdawać sobie sprawę, że analog jest cały czas rozwijany i kosztuje znacznie mniej. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są zestawy monitoringu HIKVISION z technologią ColorVu lub AcuSense. Posiadają funkcjonalność zbliżoną do technologii cyfrowej, natomiast jeśli wybierzemy wyższą rozdzielczość kamer, mamy całkiem duże szanse na stworzenie profesjonalnego kompletu kamer.

 

Z-czego-składa-sie-zestaw-do-monitoringu

 

Z czego składa się zestaw do monitoringu?

 

Jeśli chcesz samodzielnie zbudować zestaw kamer, taki pakiet zazwyczaj składać będzie się z powtarzalnych elementów, czyli:

  • Rejestrator do monitoringu: najpopularniejsze są modele na 4 kamery, na 8 kamer IP, na 16 kamer IP. Zastanów się już z wyprzedzeniem ile sztuk kamer, możesz zamontować w przyszłości. Zazwyczaj wybierając konkretny rejestrator do monitoringu ip, nie rozbudujesz go w przyszłości o kolejne porty. Jest to jeden z ważniejszych elementów zestawu.
  • Dysk twardy do monitoringu IP: polecamy dyski przemysłowe do pracy ciągłej od 1tb w mniejszych systemach do 10tb w większych zestawach CCTV. Możemy również dopasować rejestrator z większą ilością slotów na dyski HDD, i w przypadku rozbudowy i dokładaniu kamer w przyszłości, możemy rozbudować nasz monitoring o kolejny dysk twardy.
  • Zasilanie do monitoringu: gdy wybierzesz system monitoringu IP ,możesz dopasować rejestrator IP z wbudowanym lub oddzielnym switchem PoE. Więcej na ten temat sprawdzisz tutaj: przycisk-MONITORING
  • Okablowanie do kamer: czyli jak wspominaliśmy powyżej. W przypadku nowych instalacji i zakładania przewodów, polecamy kable sieciowe ethernet kategorii 5 lub 6. Jeśli montujesz kamery na dalszym dystansie, pamiętaj o większym przekroju okablowania i opcji zastosowania przewodu ziemnego.
  • Puszki do kamer: jest to element dodatkowy, dzięki któremu samodzielnie i estetycznie ukryjesz końcówki okablowania. Jeśli zastosujesz adaptery do kamer, Twój budynek będzie wyglądał nowocześnie i estetycznie, kable natomiast będą odpowiednio zabezpieczone przed warunkami pogodowymi.

 

jakie-cechy-monitoring

 

Jakie cechy powinien posiadać skuteczny monitoring domu czy firmy?

 

Istotnym elementem jest odpowiedni zasięg kamer IP w nocy, dzięki temu będziesz monitorować wybrany obszar zwłaszcza wtedy, gdy dochodzi do największej ilości incydentów.

Zestaw kamer, powinien posiadać dostępne oprogramowanie w języku Polskim i podgląd zdalny z dowolnego miejsca na świecie w aplikacji. Jest to bardzo wygodne, zwłaszcza jeśli posiadasz kilka nieruchomości, lub zwyczajnie chcesz zdalnie dostać się do nagrań na dysku lub ustawień gdy pracujesz na Home Office.

Funkcje alarmowe w monitoringu IP, dzięki wykorzystaniu technologii Acusense, możesz zbudować monitoring przypominający system alarmowy. W wygodny sposób możesz ustawić filtry na konkretne zdarzenia alarmowe i ograniczyć ilość fałszywej detekcji ruchu. Hikvision Acusense, pozwala na precyzyjne odróżnienie twarzy, zwierząt, liści, zniknięcia przedmiotów, itp. Oprócz możliwości powiadomień technologia, pozwala na błyskawiczne przeglądanie nagrań, bez zbędnego przeszukiwania całego dnia. Jest to szczególnie przydatne, jeśli w szybki sposób potrzebujemy materiału dowodowego.

Zestaw kamer, to również skuteczna kamera i odpowiednia rozdzielczość obrazu. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, jakie kamery IP wybrać, polecamy ten artykuł: alt

W zestawie nie może zabraknąć oczywiście niezbędnych elementów montażowych, wtyki RJ45, zaciskarka wtyków, okablowanie. Wszystkie te elementy pozwolą na samodzielny montaż urządzeń. Zestawy kamer, to urządzenia które wybieramy na lata. Elementów składowych jest kilka, jednak preferujemy kontakt ze specjalistami z firmy Zabezpieczenia Poznań. Przygotowaliśmy gotowe zestawy monitoringu, lub gotowy konfigurator doboru urządzeń, dzięki czemu w łatwy i samodzielny sposób możesz dopasować monitoring do swojego typu budynku.

 

Jaki-monitoring-kupić-podsumowanie


Jaki monitoring kupić - podsumowanie

 

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, powyższy artykuł pokazuje podstawowe różnice i pułapki przy doborze urządzeń. Zawsze możemy wykonać mix kamer, czyli w najbardziej narażone miejsca wybrać kamery IP z wysoką rozdzielczością, natomiast kamery wewnętrzne mogą być bardziej ekonomiczne. Preferujemy unikanie montażu kamer kopułowych z kloszem w warunkach zewnętrznych, wówczas refleksy światła, para, deszcz mogą w skuteczny sposób zaburzać pracę monitoringu zewnętrznego. Serdecznie zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z firmy Zabezpieczenia Poznań. Dzięki temu masz pewność, że pracownicy dołożą wszelkich starań aby skutecznie dopasować monitoring domu lub kamery do firmy.

 

 

 

Tak oceniają nas klienci w popularnych serwisach internetowych

 

Dokładamy wszelkich starań, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i oczekiwania naszych klientów. Wasza opinia jest dla nas bardzo ważna. Nieustannie pracujemy nad udoskonaleniem procesu składania i realizacji zamówienia, aby spełnić najwyższe standardy obsługi klienta.

 

altaltalt

 Przeczytaj również

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu