0
Strona główna » Poradniki » Monitoring domu - Ranking zestawów kamer do domu TOP 5

Kategorie

Monitoring domu - Ranking zestawów kamer do domu TOP 5

Monitoring domu - Ranking zestawów kamer do domu TOP 5

Monitoring domu - dlaczego warto w niego zainwestować i jaki system wybrać? W dzisiejszych czasach należy zadbać o bezpieczeństwo domowników oraz mienia w jak najlepszy sposób. W poniższym artykule przedstawimy najlepsze propozycje kamer do domu ze względu na cenę oraz jakość. Dodatkowo informujemy, że nasi specjaliści służą pomocą w każdej kwestii związanej z monitoringiem i poradą w wyborze idealnego zestawu monitoringu do Państwa domu.
 

Monitoring domu - ranking top 5


  Co roku w Polsce wzrasta liczba włamań oraz kradzieży. Należy chronić się przed włamywaczami w najlepiej możliwy sposób, tak aby zadbać o bezpieczeństwo nie tylko swojego mienia, ale i również swoje i domowników. Jak to zrobić? Idealną propozycją jest monitoring domu, który może zostać zamontowany w domach jednorodzinnych, wielorodzinnych, kamienicach czy blokach.

   

  Monitoring domu co to?

   

  Monitoring domu to przede wszystkim zestaw kamer oraz urządzeń, które pozwalają na monitorowanie posesji i mienia. System monitoringu pomaga chronić dom przed złodziejami i kradzieżą w nowoczesny sposób. Monitoring do domu na przestrzeni lat zmienił się diametralnie, ponieważ posiada on rewelacyjną technologię. Wysokiej jakości kamery do nagrywania pozwalają uchwycić każdą osobę, która znajduje się w strefie monitoringu. Bezpieczeństwo swojej posesji, dzięki kamerom najnowszej technologii można nadzorować z każdego miejsca na świecie. Wystarczy do tego smartfon, tablet lub komputer oraz zainstalowana aplikacja i dostęp do Internetu.

   

  Ranking monitoringu do domu 2020:

  1. Zestaw monitoringu Hikvision 4 kamery tubowe 4Mpx 
  2. Zestaw monitoringu Hikvision hybrydowy 6 kamer tubowych
  3. Zestaw monitoringu IP Hikvision 8 kamer kopułowych 4Mpx
  4. Zestaw monitoringu IP Dahua 4 kamery tubowe 2Mpx
  5. Zestaw monitoringu Hikvision IP 4 kamery 8Mpx


  Monitoring do domu - z czego się składa?


  Monitoring domu z czego się składa
   

  Zestaw monitoringu domu składa się z trzech najważniejszych urządzeń, bez których żadne z nich nie działa. W zestawie musi znaleźć się rejestrator, który umożliwia podgląd z kamer z dowolnego miejsca na świecie. Następnym urządzeniem jest dysk twardy, który zapisuje obraz z kamery i przystosowany jest do zapisu 24 godziny na dobę. Ostatnim urządzeniem jest kamera, która umożliwia monitorowanie obrazu i przesyłanie go do rejestratora i zapisywania na dysku.
   


   

  Monitoring domu jak zrobić i jak podłączyć?

   

  Monitoring można samemu zamontować i zainstalować - natomiast wiąże się to z większym nakładem pracy i małymi problemami technicznymi. Najlepiej jest zatrudnić do tego firmę monterską, która w szybki i łatwy sposób montuje nie tylko kamery i urządzenia, ale i również je skonfiguruje i przygotuje do pracy. Natomiast jeśli chcemy trochę zaoszczędzić i samemu zamontować kamery do domu, to polecamy zapoznać się z poradnikami, które znajdziecie Państwo na naszym kanale YouTube.   

  Monitoring bezprzewodowy - zalety i wady

   

  Kamery bezprzewodowe dedykowane są dla klientów, którzy nie chcą dodatkowych remontów. Monitoring przewodowy związany jest z wierceniem oraz układaniem kabli w ścianach, dlatego idealnym rozwiązaniem są kamery wifi. Taki monitoring wizyjny jest łatwiejszy w instalacji, natomiast jest bardziej podatny na zakłócenia, które związane są z komunikacją radiową. Kamery ip wifi to najnowsza technologia, która znajduje swoich ulubieńców.

   

  Monitoring przewodowy - zalety i wady

   

  Monitoring po kablach jest systemem bardziej bezpiecznym, niezawodnym oraz mniej podatnym na jakiekolwiek zakłócenia. Kamery przewodowe są dedykowane dla nowych domów, które nie są jeszcze wykończone. Monitoring kamery przewodowe najlepiej jest wybrać przy kupnie domu w stanie deweloperskim.


  Jaki typ kamery do monitoringu domu
   

  Kamery zewnętrzne, czy wewnętrzne?

   

  Do monitoringu domu oraz posesji najlepiej jest wybrać kamery zewnętrzne. Takie kamery przede wszystkim posiadają wysoką klasę szczelności, mocną obudowę oraz są wandaloodporne. Są również odporne na wyjątkowe warunki atmosferyczne takie jak: deszcz, grad, śnieg oraz bardzo wysokie lub niskie temperatury. Kamery zewnętrzne dostępne są również w wielu wersjach kolorystycznych, dzięki czemu każdy klient dobierze kolorystykę monitoringu do swojej posesji.

   

  Kamery kopułowe czy tubowe do monitoringu domu?
   

  Często klienci pytają o to, czy lepiej wybrać kamery kopułkowe czy kamery tubowe do monitoringu domu? Kamery monitoringowe należy wybierać pod kątem ich właściwości oraz specyfikacji. Czy będą kamery kopułowe czy tubowe - to nie ma znaczenia. Najważniejszą kwestią są przede wszystkim ich funkcje takie jak: rozdzielczość, kąt widzenia, promiennik podczerwieni, klasa szczelności, detekcja ruchu oraz funkcje analityczne obrazu.

   

  Kamery online - jak możemy zobaczyć obraz z monitoringu domu w telefonie?

   

  Jeśli posiadamy monitoring domu najnowszej technologii, to możemy zobaczyć podgląd obrazu w dowolnym miejscu na świecie. Wystarczy do tego smartfon lub tablet z podłączeniem do internetu. Dodatkowo należy mieć ściągniętą aplikację mobilną, która umożliwia udostępnianie obrazu w czasie rzeczywistym. Kamery na żywo to rewelacyjne rozwiązanie w dzisiejszych czasach. Podczas wyjazdu na dłuższe wakacje nie trzeba martwić się o bezpieczeństwo swojego domu. Wystarczy mieć stały podgląd w telefonie, dzięki czemu człowiek jest spokojniejszy.   

  Kamery Poznań - gdzie można kupić zestaw do monitoringu domu?

   

  Wszystkie kamery przemysłowe można zakupić w różnych sklepach internetowych oraz stacjonarnych: np. w sklepach branżowych z monitoringiem, budowlanych czy supermarketach. Natomiast ciężko jest wyszukać firmy, która specjalizuje się monitoringiem już od wielu lat i jest w stanie nam pomóc w specjalistyczny sposób. W naszym sklepie internetowym, jak i zarówno stacjonarnym w Poznaniu - www.ZabezpieczeniaPoznan.pl możecie Państwo spotkać wykwalifikowanych pracowników. Pomogą oni w wyborze idealnego monitoringu oraz odpowiedzą na wszystkie nurtujące Państwa pytania.

   

  Ranking TOP 5 zestawów monitoring domu

   


  Ranking monitoringu do domu 2020:

   


  1. Zestaw monitoringu Hikvision 4 kamery tubowe 4Mpx   

  Idealny zestaw monitoringu do samodzielnego montażu, ponieważ zasilanie odbywa się jednym przewodem bezpośrednio z rejestratora i nie potrzeba oddzielnych urządzeń. Należy jedynie dokupić do tego zestawu okablowanie typu skrętka UTP Kategorii 5. Rejestrator posiada osiem portów, dzięki czemu zestaw daje możliwość dołożenia dodatkowych kamer. Rejestrator posiada bardzo wygodny sposób podłączenia i konfiguracji kamer przez POE, ponieważ wszystko odbywa się przy użyciu skrętki do jednej kamery. Dysk twardy przystosowany jest do pracy ciągłej (do zapisu 24 godziny na dobę). W zestawie znajdują się 4 kamery, które posiadają 4 Mpx, zasięg podczerwieni do 30 metrów oraz funkcję Dzień/Noc.

   

  W skład zestawu wchodzą:

  • Rejestrator Ip Hikvision Poe HWN-4108MH-8P x 1 szt,

  • Dysk twardy do pracy ciągłej 2TB x 1 szt,

  • Kamera IP HWI-B140 - 4 megapiksele, ogniskowa 2,8mm, dzień/noc - 30 metrów x 4 szt.

   

   

  2. Zestaw monitoringu Hikvision hybrydowy 6 kamer tubowych   

  Hybrydowy zestaw monitoringu do samodzielnego montażu z sześcioma kamerami wysokiej jakości. Kamery hikvision posiadają rozdzielczość 4 Mpx, która udostępnia obraz jakości 2x FullHD. Dodatkową zaletą kamer jest ich szeroki kąt widzenia, który wynosi aż (100.2°). Kamery do domu posiadają również tryb Dzień/Noc - za dnia kamera widzi obraz w rzeczywistych kolorach, natomiast w nocy przełącza się w wyraźny tryb czarno-biały. Rejestrator pozwala na jednoczesną obserwację 8 monitorowanych obszarów. Zaletą rejestratora, który znajduje się w zestawie jest również funkcja Smart Search, która umożliwia bardzo proste i intuicyjne wyszukiwanie nagrań (co do sekundy). Dysk twardy 1 TB działa nieprzerwanie całą dobę, jest bezawaryjny i dedykowany do wszystkich rejestratorów marki Hikvision.

   

  W skład zestawu wchodzą:

  • 6 kamer Hikvision Hiwatch HWT-B140-M z mocną obudową i promiennikiem nocnym,

  • 1 rejestrator Hikvision Hiwatch HWD-6108MH-G2 8-kanałowy z obsługą aplikacji mobilnych,

  • 1 dysk do pracy ciągłej WD Purple 1TB,

  • 1 zasilacz impulsowy do kamer 12V/5A/5.5,

  • Komplet niezbędnych wtyków, złącz + łączówka zasilania LZ-1.

   


  3. Zestaw monitoringu Hikvision IP 8 kamer kopułowych 4Mpx   

  Wysokiej jakości zestaw monitoringu marki Hikvision składający się z ośmiu kamer zewnętrznych, jak i zarówno wewnętrznych. Zaletą takiego zestawu jest to, że wszystkie kamery hikvision są zasilane bezpośrednio z rejestratora jednym przewodem POE. Dysk, który znajduje się w komplecie wystarczy na ok. 0-12 dni ciągłego zapisu, i kilkanaście razy dłużej, jeśli ustawi się nagrywanie na ruch. Zestaw rewelacyjnie współpracuje z każdym rodzajem Internetu, dzięki czemu nagranie można zobaczyć z każdego miejsca na świecie. W zestawie znajduje się rejestrator, który posiada funkcję Smart VQD (Video Quality Detection). Umożliwia ona wykrywanie problemów technicznych, które związane są z przechowywaniem danych, kierunkiem obiektywu czy jakością nagrywanego obrazu i natychmiast przesyła informację do użytkownika. Kamery ip z rozdzielczością 4 Mpx zapewni doskonałe odwzorowanie szczegółów zarówno w dzień jak i w nocy. Kamerę sprawdzi się na dystansie kilkunastu metrów, jest to realny dystans z jakiego uzyskamy nagrania w zadowalającej jakości. Kamery posiadają również wbudowany wyzwalacz alarmu.

   

  W skład zestawu wchodzą:

  • 8 x kamera IP Hikvision Hiwatch HWI-T240 4 Mpx,

  • 1 x rejestrator Hikvision Hiwatch 8-kanałowy HWN-4108MH-8P,

  • 1 x dysk o pojemności 2 TB.

   

   


  4. Zestaw monitoringu Dahua IP 4 kamery tubowe 2Mpx   

  Zestaw kamer marki Dahua do samodzielnego montażu, który posiada całe oprogramowanie w języku polskim. Kamery ip dedykowane są do pracy na zewnątrz, ponieważ mają wysoką klasę szczelności i mocną obudowę. Zestaw monitoringu marki Dahua jest łatwy w konfiguracji, zasilanie kamer występuje po skrętce POE, aplikacja do podglądu z kamer jest darmowa. Rejestrator posiada cztery wejścia - umożliwia jednoczesną obserwację 4 monitorowanych obszarów. Można do niego podłączyć pamięć zewnętrzną np. Pendrive i zgrać wszystkie nagrania. Menu rejestratora umożliwia wybór opcji nagrań z kamer: nagrywanie na ruch, w określonych godzinach lub w trybie ciągłym. Kamery posiadają rozdzielczość 2 Mpx oraz kąt widzenia 87 stopni. Jest to idealny zestaw do monitoringu domu, ponieważ pozwoli on na podstawowy sensowny odczyt i archiwizację nagrań dobrej jakości.

   

  W skład zestawu wchodzą:

  • Rejestrator ip poe DahuaNVR2104HS-P-4KS2 x1,

  • kamery ip IPC-HFW1230S-036B-S4 x4,

  • Dysk do pracy ciągłej WD PURZ2000GB x 1


   

  5. Zestaw monitoringu Hikvision IP 4 kamery 8Mpx   

  Mocny i kompletny cyfrowy zestaw monitoringu domu do rozbudowy z dużym dyskiem. W zestawie znajdują się wysokiej jakości kamery ip z rozdzielczością aż 8 Mpx i zasięgiem podczerwieni do 80 metrów. Monitoring składający się z takich kamer to idealna propozycja dla najbardziej wymagających klientów, którzy bezpieczeństwo swojej posesji stawiają na pierwszym miejscu. Kamery hikvision posiadają szereg funkcji takich jak: AGC, 3D-DNR, WDR, BLC, usprawniających pracę kamery w trudnych warunkach oświetleniowych. Urządzenie pozwala na ustawienie masek prywatności, czyli obszarów które zostaną wyłączone spod monitoringu, dzięki czemu dostosujesz podgląd monitoringu do własnych potrzeb. Rejestrator znajdujący się w zestawie posiada 8 wejść - umożliwia jednoczesną obserwację 8 monitorowanych obszarów. Współpracuje z telewizorami z HDMI 4K i umożliwia łatwe i szybkie przeglądanie nagrań po dacie i godzinie.

   

  W skład zestawu wchodzą:

  • kamery zewnętrzne Hikvision 8 Mpx DS-2CD2T83G0-I8 - 4x,

  • Dysk przemysłowy WD Purple 4TB WD40PURZ - 1x,

  • Rejestrator z wbudowanym switchem POE do rozbudowy IP DS-7608NI-K2/8P - 1x.

   

   

  Jeśli szukacie Państwo wysokiej jakości monitoringu domu w dobrej cenie zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Odpowiemy na każde pytanie i pomożemy w wyborze idealnego zestawu.

  Zespół zabezpieczeniapoznan.pl


  Przeczytaj również

  Komentarze (0)

  Przejdź do strony głównej