+48 789 062 111
+48 507 237 287
61 4152775
0
Strona główna1 » Poradniki2 » Jakie kamery do monitoringu zamontować wokół domu?
KategorieProducenci

Szukaj

alt
alt

Nasze hity

Opinie o produktach

Cennik

Pobierz cennik PDFPobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Jakie kamery do monitoringu zamontować wokół domu?

Wybierając zestaw kamer do monitoringu domu musimy określić, czego oczekujemy od systemu. Mamy do wyboru kilka wersji które różnią się ceną, jakością i typem okablowania.


Monitoring domu to szczególnie ważna kwestia podczas okresu urlopowego który w Polsce przypada na lipiec-wrzesień. Wówczas całymi rodzinami opuszczamy nasz dobytek nawet na kilkanaście dni. Zdajemy sobie sprawę jak wiele znaczy poczucie bezpieczeństwa i odpoczynek podczas długo wyczekiwanego urlopu.

alt

Niekiedy funkcję prewencyjną pełni zastosowanie atrap kamer i tabliczek informujących o chronionym obiekcie. W rzeczywistości jednak jest to bardzo wersja bardzo minimalistyczna która w przypadku włamania nie zapewnia nam nic poza funkcją prewencji.

Ubezpieczyciele wymagają nagrań z kamer w dobrej jakości, musimy o tym pamiętać budując nasz zestaw do monitoringu.
Wybierając kamery do domu musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, do czego potrzebujemy monitoring?


Profesjonalny system kamer umożliwi podgląd z dowolnego miejsca na świecie, czyli właśnie wtedy gdy odpoczywasz, w każdej chwili możesz spojrzeć na swój dom, firmę z telefonu komórkowego. Nagrania z kamer rejestrują się na dysku twardym, na którym następnie możesz podejrzeć zapisany materiał i odtworzyć go po powrocie do domu.

 
alt

Dla wygody i sprawnego przeglądania nagrań niemal w każdym z systemów możesz ustawić nagrywanie z kamer tylko na ruch. Większość kamer posiada wbudowany czujnik ruchu, dzięki któremu oszczędzisz miejsce na dysku, a przeglądanie nagrań będzie w zdecydowanie krótszych odcinkach. Dzięki temu z łatwością odnajdziesz fragment zapisu który zarejestrował się tylko po konkretnym zdarzeniu. 
 
alt

Ogromnym atutem jest to, że kamery z czujnikiem ruchu mogą zrobić zdjęcie, które następnie otrzymasz na maila wraz ze zrzutem ekranu.


Odpowiedni monitoring domu to również odpowiedni dobór rejestratora i kamer CCTV. 

W zasadzie obecnie monitoring można podzielić na analogowy który podłączymy po przewodzie antenowym lub po skrętce komputerowej UTP.

Monitoring cyfrowy IP, który łączony jest po przewodzie UTP. Domeną systemów IP jest wyższa jakość sprzętu, czyli również wyższa szczegółowość.

Monitoring IP WIFI, który pozwoli uniknąć okablowania na wykończonych obiektach.


 
alt

Właściwe kamery do domu:
 
  • Wybierając odpowiednie kamery domowe zwracaj uwagę na typ obudowy. W warunkach zewnętrznych zawsze wybieraj kamery z obudową zewnętrzną IP66, odporną na warunki pogodowe oraz zmienne temperatury.
  • W przypadku montażu wokół domu, wybieraj kamery z szerokim kątem widzenia, najlepiej ogniskowa 2,8 mm. Im ogniskowa wyższa tym kąt widzenia będzie węższy. Oznacza to,że 2,8 mm to kamera która widzi szerzej jak model z ogniskową 3,6 mm.
  • Zwracaj uwagę na wbudowany promiennik podczerwieni i jego zasięg, jeśli oczekujesz kamer które rejestrują obraz w nocy bez dodatkowego oświetlenia.Pamiętaj o tym, że masz do wyboru niezależne kamery z kartą pamięci lub kompletne i gotowe systemy kamer, które możesz zamontować samodzielnie.

Wybór sprzętu jest naprawdę spory. Wychodzimy z założenia, że nie warto wydawać pieniędzy w ciemno.

Wybieraj sprzęt z pewnego źródła, z Polskiej dystrybucji od ludzi którzy znają się na systemach zabezpieczeń. Unikaj firm krzak które wysyłają sprzęt którego nigdy nie widzieli na oczy w systemie dropshipping


 
Przejdź do strony głównej