Szukaj
Kontakt
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Atrapy kamery – czy warto w nie inwestować?

Atrapy kamery – czy warto w nie inwestować?

Data dodania: 21-05-2019

Jest wiele sposobów na to, aby podnieść poziom bezpieczeństwa w różnego rodzaju obiektach. Najlepiej w tym zakresie sprawdzi się pełnowartościowy monitoring, dzięki któremu dokładnie widać, co dzieje się w danym miejscu. Atrapa kamery może być jednak dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy komuś zależy na oszczędnościach finansowych. Na całym świecie realistycznie wyglądająca atrapa kamery CCTV działa odstraszająco na potencjalnych złodziei czy wandali. Ważne, aby była odpowiednio wykonana.


 

alt
 

Solidne atrapy kamer – niedrogie i skuteczne

 

Oferta sklepu zabezpieczeniapoznan.pl obejmuje wiele rozwiązań wpisujących się w zakres wyposażenia pod kątem monitoringu i alarmów. Oferujemy korzystne ceny na wszystkie wyroby, w tym również na imitacje kamer. Polecamy świetnie wykonane atrapy kamery, które można zamontować na terenie prywatnej posesji, w sklepie czy biurze. Są nie do odróżnienia od urządzeń w pełni funkcjonalnych, a ich efektywność została potwierdzona.
 Realistyczna atrapa kamery obrotowej – czy warto ją kupić?

 

Aktualnie kamery obrotowe są jednymi z powszechnie wykorzystywanych w celu monitoringu. Oprócz modeli w pełni funkcjonalnych można jednak zdecydować się na alternatywy. Atrapa takiej kamery spełnia zadania znakomicie. Odstrasza złodziei, ponieważ wygląda tak, jak prawdziwe urządzenie. Imitacja kamery ASD-127 przypomina modele obrotowe dostępne w sklepie zabezpieczeniapoznan.pl.

Atrapa kamery obrotowej jest tanim sposobem na poprawę bezpieczeństwa. Takie akcesoria mogą funkcjonować jako zestaw atrap, mogą być też użyte jako dodatek do prawdziwych urządzeń zamontowanych w danym obiekcie. Ponieważ nawet doświadczona osoba nie jest w stanie odróżnić „fałszywych” kamer od prawdziwych, powstaje wrażenie rozbudowanego systemu monitoringu.


 

altAtrapa kamery szybkoobrotowej - dostępna TUTAJ.

 

Skuteczne atrapy kamer zewnętrznych – czy opłaca się je kupić?

 

Ludzie zadają sobie pytanie, w jaki sposób poprawić bezpieczeństwo w obiekcie. Sposobów na to jest wiele. Atrapy kamery zewnętrznej mogą być jednym z rozwiązań. Świetnie wykonana imitacja kamery tubowej może znaleźć się na zewnątrz budynku i z pewnością odstraszy ewentualnych włamywaczy czy wandali. Solidna konstrukcja uwzględnia wszelkie detale – włącznie z promiennikiem IR. Taka atrapa kamery zewnętrznej wygląda dokładnie tak, jak prawdziwe urządzenie.
 

Kamera zewnętrzna vs atrapa

 

Specjaliści zajmujący się tematyką bezpieczeństwa wskazują, że korzystanie z atrap, pomimo że nie gwarantuje takiej samej skuteczności jak profesjonalny monitoring, może być tymczasową funkcją prewencji. Sama świadomość obecności takiego sprzętu wystarczy, aby w wielu przypadkach zastopować działania przestępcze. Atrapy zewnętrzne nie kosztują wiele, a ich montaż jest prosty - szansa na odróżnienie ich od prawdziwego sprzętu w większości przypadków jest znikoma.

 

alt

Atrapy kamer tubowych.
Oba modele posiadają migające diody podczerwieni.
Dostępne TUTAJ oraz TUTAJ.


 

Atrapy kamer przemysłowych – czy opłaca się je kupić?

 

Istnieje wiele sposobów na poprawę bezpieczeństwa w obiektach. Jednym z nich może być profesjonalna atrapa kamery. Takie akcesorium musi być jednak odpowiednio wykonane. Realizm ma znaczenie, bo kamery CCTV mają specyficzny wygląd. Przestępca powinien być przekonany, że atrapa kamery przemysłowej znajdująca się w zasięgu jego wzroku jest urządzeniem rejestrującym obraz.

Opłacalność kupna tego typu przedmiotów jest niepodważalna. Stanowią one zdecydowanie mniejszy wydatek niż standardowy monitoring, a z analiz wynika, że są efektywne jako czynnik prewencyjny. Kamery przemysłowe jako atrapy prezentują się realistycznie. Mają cechy pełnowartościowego urządzenia – obiektywy do kamer, diody czy promienniki IR. Atrapy spiszą się w sklepach, punktach usługowych czy magazynach.
 

Atrapy kamer – atrakcyjna cena w połączeniu z wysoką jakością

 

Zainwestowanie w zestaw „fałszywych” kamer ma sens. Przede wszystkim dlatego, że kamery-atrapy to ceny niższe aniżeli w przypadku prawdziwego sprzętu. Mogą jednak spisać się dobrze, zwłaszcza gdy będą rozlokowane w odpowiednich miejscach. Pojedynczy egzemplarz to koszt kilkudziesięciu złotych, co jest małą kwotą w porównaniu do potencjalnych korzyści płynących z korzystania z atrap kamer. Ceny takiego sprzętu są z pewnością dodatkowym czynnikiem zachęcającym do kupna produktu.

Wybór sprzętu jest ogromny - to klient decyduje, ile kamer ma się znaleźć w jego obiekcie. W grę wchodzą zarówno modele zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Atrapy kamer i ich cena są zależne od wybranego modelu – zamienniki wewnętrznych są nieco tańsze, a zewnętrznych droższe. Nadal są to jednak znikome wydatki w stosunku do inwestycji w prawdziwe urządzenia.


 

alt


Atrapy kamer kopułowych.
Oba modele niemal niczym nie różnią się od "oryginałów".
Dostępne TUTAJ oraz TUTAJ.Atrapy kamer monitoringu – dlaczego warto je zamontować?

 

Praktycznie na całym świecie w obiektach montuje się kamery. Cel jest jeden – podnieść poziom bezpieczeństwa. W tym momencie do gry wchodzi atrapa kamery – czy warto w nią inwestować? Na pewno tak, ponieważ koszt sprzętu jest znikomy. Dzięki sklepowi zabezpieczeniapoznan.pl można zaopatrywać się w atrapy kamer do monitoringu imitujące rozwiązania zewnętrzne oraz wewnętrzne. Wystarczy je tylko zainstalować w odpowiednim miejscu.

Standardowa atrapa kamery monitoringu jest wykonana z tworzywa sztucznego. Może mieć konstrukcję tubową lub kopułkową, dostępne są też warianty obrotowe. Zaopatrzono je w diody LED, a także w diody imitujące promienniki podczerwieni. Kamera-atrapa na baterie nie musi być podłączana przewodem do żadnego źródła zasilania, co stanowi dodatkowe udogodnienie.

 

Czy masz jakiekolwiek pytania lub uwagi? Zapraszamy do kontaktu!

 

Jeżeli spodobał Ci się wpis, sprawdź naszą ofertę:Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu