+48 789 062 111
+48 507 237 287
61 4152775
» » Czego od security wymaga branża handlowa?
KategorieProducenci

Szukaj

alt
alt

Cennik

Pobierz cennik PDFPobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Czego od security wymaga branża handlowa?

Rynek sprzedaży detalicznej od długiego czasu nasycany jest różnymi technologiami.

W samej Warszawie miesięcznie galerie handlowe odwiedza blisko 17 milionów osób.Zarówno inwestorzy jak i właściciele lokali od systemów CCTV wymagają coraz więcej.

Swego czasu systemy monitoringu CCTV były luksusem zapewniającym stały dozór nad sklepem. Te czasy minęły bezpowrotnie a by sprostać oczekiwaniom rynku systemy kamer muszą nie tylko chronić obiekt przed zagrożeniem ale wspomagać efektywne zarządzenie lokalem.

Kamery CCTV nigdy nie były tak niebezpieczne jak dziś.Jeśli szyfrowanie i strumienie nie zostaną odpowiednio skonfigurowane,dajemy dostęp do naszego rejestratora i kamer całemu światu.

Może zrobić się niebezpiecznie,zwłaszcza,że nasz system monitoringu ma w pamięci  nie tylko to co znajduje się przed obiektywem kamery.

Kamery przemysłowe IP mają wbudowane algorytmy analizujące dane i obraz oraz potrafią liczyć osoby,wzrost,płeć,przebywanie klienta w danej strefie sklepu,analizują kolejkę do kasy,pozostawione przedmioty na regałach w konkretnych miejscach.

Czy fakt instalacji kamer do monitoringu wpływa na funkcjonowanie sklepu?

Wiele osób stwierdzi,że tak i zapewnia to bezpieczeństwo ale czy to wszystko?Jesteśmy nauczeni,że systemy kamer przydadzą się tylko w momencie wystąpienia zdarzenia,nic bardziej mylnego.

Analiza nagrań z kamer wymaga czasu,a pracownicy mają go coraz mniej ze względu na nowe obowiązki.Mamy więc jednorazową inwestycję w komfort z którego nie skorzystamy jeśli nic się nie dzieje.

W sklepie jednak ma się dziać,aby funkcjonował musi być ruch i przychód z zachowaniem niskiego udziału kosztów.

Osoby zarządzające powinny wiedzieć co jest na półkach,czego brakuje,kiedy w sklepie są największe kolejki i ryzyko agresywnych zachowań.Jeśli brakuje towaru,odpowiedzmy sobie na pytanie czy nie został wprowadzony,a może został skradziony?

Czy systemy monitoringu mogą zaradzić?

Właściwie skonfigurowany system kamer IP w połączeniu z obecnymi systemami VCA czyli inteligentnej analizy zachowań jest w stanie znacznie obniżyć ryzyko nieporządanych zdarzeń.

Funkcje inteligentnego czytanie kodów kreskowych i paragonów mogą wręcz na żywo informować co dzieje się z danym towarem,w jakim czasie i dlaczego.

Systemy kamer IP informują nas jaka atmosfera panuje w sklepie,jakie jest zagęszczenie ruchu w kolejce do kasy,który towar jest najczęściej dotykany oraz w których fragmentach lokalu klienci spędzają najwięcej czasu.

Dziś system monitoringu to nie tylko obserwacja i mozolne przeglądanie zdarzeń na dysku rejestratora CCTV.Teraz system monitoringu to jedno z głównych narzędzi do planowania rentownej i efektywnej polityki sklepów oraz oszczędność czasu na zbędne czynności nie przynoszące wymiernych korzyści.
Przejdź do strony głównej