Specjaliści w doborze Zabezpieczeń Hikvision / Dahua od 2014 roku
Szukaj
Kontakt
0Koszyk
Możemy pomóc? Zadzwoń 507-237-287
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Czego od security wymaga branża handlowa?

Czego od security wymaga branża handlowa?

Data dodania: 31-08-2017
Rynek sprzedaży detalicznej od długiego czasu nasycany jest różnymi technologiami.

W samej Warszawie miesięcznie galerie handlowe odwiedza blisko 17 milionów osób.Zarówno inwestorzy jak i właściciele lokali od systemów CCTV wymagają coraz więcej.

Swego czasu systemy monitoringu CCTV były luksusem zapewniającym stały dozór nad sklepem. Te czasy minęły bezpowrotnie a by sprostać oczekiwaniom rynku systemy kamer muszą nie tylko chronić obiekt przed zagrożeniem ale wspomagać efektywne zarządzenie lokalem.

Kamery CCTV nigdy nie były tak niebezpieczne jak dziś.Jeśli szyfrowanie i strumienie nie zostaną odpowiednio skonfigurowane,dajemy dostęp do naszego rejestratora i kamer całemu światu.

Może zrobić się niebezpiecznie,zwłaszcza,że nasz system monitoringu ma w pamięci  nie tylko to co znajduje się przed obiektywem kamery.

Kamery przemysłowe IP mają wbudowane algorytmy analizujące dane i obraz oraz potrafią liczyć osoby,wzrost,płeć,przebywanie klienta w danej strefie sklepu,analizują kolejkę do kasy,pozostawione przedmioty na regałach w konkretnych miejscach.

Czy fakt instalacji kamer do monitoringu wpływa na funkcjonowanie sklepu?

Wiele osób stwierdzi,że tak i zapewnia to bezpieczeństwo ale czy to wszystko?Jesteśmy nauczeni,że systemy kamer przydadzą się tylko w momencie wystąpienia zdarzenia,nic bardziej mylnego.

Analiza nagrań z kamer wymaga czasu,a pracownicy mają go coraz mniej ze względu na nowe obowiązki.Mamy więc jednorazową inwestycję w komfort z którego nie skorzystamy jeśli nic się nie dzieje.

W sklepie jednak ma się dziać,aby funkcjonował musi być ruch i przychód z zachowaniem niskiego udziału kosztów.

Osoby zarządzające powinny wiedzieć co jest na półkach,czego brakuje,kiedy w sklepie są największe kolejki i ryzyko agresywnych zachowań.Jeśli brakuje towaru,odpowiedzmy sobie na pytanie czy nie został wprowadzony,a może został skradziony?

Czy systemy monitoringu mogą zaradzić?

Właściwie skonfigurowany system kamer IP w połączeniu z obecnymi systemami VCA czyli inteligentnej analizy zachowań jest w stanie znacznie obniżyć ryzyko nieporządanych zdarzeń.

Funkcje inteligentnego czytanie kodów kreskowych i paragonów mogą wręcz na żywo informować co dzieje się z danym towarem,w jakim czasie i dlaczego.

Systemy kamer IP informują nas jaka atmosfera panuje w sklepie,jakie jest zagęszczenie ruchu w kolejce do kasy,który towar jest najczęściej dotykany oraz w których fragmentach lokalu klienci spędzają najwięcej czasu.

Dziś system monitoringu to nie tylko obserwacja i mozolne przeglądanie zdarzeń na dysku rejestratora CCTV.Teraz system monitoringu to jedno z głównych narzędzi do planowania rentownej i efektywnej polityki sklepów oraz oszczędność czasu na zbędne czynności nie przynoszące wymiernych korzyści.
 

Jeżeli spodobał Ci się wpis, przejrzysz naszą ofertę:Przejdź do strony głównej
regulamin sklepu internetowego
Zweryfikowany sprzedawca
Twój wybór dotyczący plików cookie na tej stronie.Używamy plików cookie, aby zoptymalizować funkcjonalność witryny i zapewnić najlepszą możliwą obsługę.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu