JESTEŚMY NA YOUTUBE SPRAWDŹ
Szukaj
Kontakt
0Koszyk
Możemy pomóc? Zadzwoń 507-237-287
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Monitoring sklepu - jakie kamery do monitoringu wybrać?

Monitoring sklepu - jakie kamery do monitoringu wybrać?

Monitoring sklepu - jakie kamery do monitoringu wybrać? Data dodania: 25-04-2022
alt

 

System monitoringu to istotny element ochrony budynku. Aktualnie zestaw do monitoringu cały czas kojarzony jest jako podgląd bieżący z kamer oraz przeglądanie nagrań podczas aktualnych niepożądanych zdarzeń. Monitoring sklepu, może znacząco podnieść nie tylko bezpieczeństwo ale wydajność pracowników lub ułożenie popularnego towaru. Kreatywnie wykorzystane kamery IP to również wzrost obrotu sklepu.

 

Do czego możemy wykorzystać monitoring sklepu ?

 

Wykorzystując kamery IP z funkcjami map cieplnych, mamy możliwość zaznaczenia stref o największym natężeniu ruchu. Oznacza to, że wiemy w których miejscach ludzie zatrzymują się na najdłuższy okres czasu. Dzięki wykorzystaniu analityki obrazu w monitoringu, możemy odpowiednio rozłożyć towar, co może przełożyć się na wzrost rotacji wybranego towaru.

 

Funkcja POS, czyli możliwość rejestracji paragonów do systemu. Funkcja ta pozwoli łatwiej rozpoznać ewentualne pomyłki przy wypisywaniu dokumentów. Posiadając rejestrator do monitoringu z odpowiednimi kamerami, możesz wyszukiwać nagrania po zdarzeniach. Kamery z funkcją POS, zintegrujesz również z drukarką fiskalną. Odpowiednio skonfigurowana całość, pozwala również na wyświetlanie paragonów na dowolnie wybranym dużym ekranie takim jak telewizor, monitor. Monitoring POS, w znaczący sposób podnosi zgodność gotówki w kasie.

 

Dostawy towaru w sklepie, jeśli wybierzesz odpowiednie modele kamer, możesz sprawdzić dostawcę, czy towar. Często zdarzają się pomyłki lub uszkodzone palety i kartony. Kamery do monitoringu sklepu, pozwolą zaoszczędzić sporo budżetu. W naszym przypadku, czyli w firmie Zabezpieczenia Poznań zdarzały się problemy z niedoręczonymi przesyłkami. Przewoźnik często zostawiał wiele przesyłek i podpisywał się sam za pracowników firmy Zabezpieczenia Poznań. Pewnego dnia doręczył zbyt mało przesyłek, następnie musieliśmy zgłaszać reklamacje. Nagrania z kamer, mogą okazać się pomocne w przypadku reklamacji do firmy kurierskiej lub firmy ubezpieczeniowej.

 

Element odstraszający, na kradzieże. Samo posiadanie kamer w sklepie pełni funkcje odstraszające. Na witrynie sklepu możemy wywiesić nawet fikcyjne zdjęcie złodzieja ze zrzutu monitoringu. Jest to element silnie demotywujący potencjalnych sprawców rozboju.

 

Kamery IP możemy wykorzystać również do sklepu internetowego, urządzenia z wysoką rozdzielczością i funkcjami ZOOM, umożliwią identyfikację przesyłek z danej odległości i stanowią element dowodowy w przypadku roszczeń klientów lub reklamacji w firmie przewozowej. Dodatkowo są bardzo pomocne w okresie inwentaryzacji.

 

 

ZESTAW-MONITRINGU-SKLEPU

 

Z jakich urządzeń składa się najczęściej zestaw do monitoringu sklepu ?

 

Zestaw do monitoringu do pełnego działania, potrzebuje takich elementów jak:

 

Rejestrator do kamer, czyli jeden z kluczowych elementów. Jeśli chcesz wybrać odpowiedni model, musisz wskazać ilość kanałów i ewentualną rozbudowę w przyszłości. Warto wybrać odpowiednio duży rejestrator, aby nie wymieniać go w momencie rozbudowy całego systemu o dodatkowe kamery IP. Rejestrator do kamer to także odpowiednia ilość obsługiwanych dysków twardych, dzięki czemu możemy ustalić konkretnie długi zapis z kamer w pamięci urządzenia. Warto również zwracać uwagę na przepustowość urządzenia, im wyższy bitrate w rejestratorze, tym większa będzie płynność nagrań z kamer.


 

Dysk do pracy ciągłej, od pojemności zainstalowanych dysków twardych w rejestratorze, zależny jest czas zapisu. W przypadku monitoringu sklepu, warto aby rejestrator umożliwiał podłączenie kilku większych dysków twardych. Przeglądanie nagrań wstecz może być pomocne np.: podczas inwentury i niezgodności w towarze.


 

Kamery do monitoringu sklepu, czyli kluczowy element systemu zabezpieczeń. Na rynku jest sporo urządzeń, różniących się parametrami. Rekomendujemy kontakt ze specjalistami z firmy Zabezpieczenia Poznań. Pozwoli to dobrać urządzenia nie tylko pod względem jakościowym, ale i wpasujemy je w walory estetyczne sklepu.


 

Adaptery do kamer, czyli puszki i uchwyty, dzięki którym możemy w wygodny sposób ukryć okablowanie. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie, jeśli zależy nam na estetyce budynku.


 

 

monitoring-sklepu-config.webp

 

System monitoringu sklepu - jak dobrać monitoring samodzielnie

 

Urządzenia, które wypisaliśmy powyżej to kluczowe elementy dzięki którym zestaw będzie kompletny. Monitoring sklepu, możesz dobrać samodzielnie, lub szukaj gotowego zestawu, który spełni Twoje oczekiwania. Serdecznie polecamy konfigurator monitoringu sklepu, który znajduje się na sklepie Zabezpieczenia Poznań. Pozwoli on dobrać najbardziej popularne modele kamer video posiadające szereg funkcji do obsługi profesjonalnego zestawu CCTV.

 

Monitoring sklepu - cena za zestaw kamer

 

Rozbieżność cenowa zestawów CCTV jest spora, preferujemy porady techniczne ze specjalistami z Zabezpieczenia Poznań. Odpowiednia wymiana informacji pozwala nam wybrać pośród produktów, które najczęściej wybierane są dla konkretnego typu metrażu. Możemy dopasować indywidualny zestaw do monitoringu według potrzeby. Systemy, które posiadamy w ofercie umożliwiają mix urządzeń. Niezależnie czy preferujesz zestaw cyfrowy PoE, czy system analogowy, możesz dowolnie wymieszać kamery. Oznacza to, że wybrane najważniejsze kamery, będą w wyższej rozdzielczości i bardziej szczegółowe a podstawowe mogą być słabsze. Nie ma potrzeby wykonywania systemu opartego o identyczne modele kamer.

 

Sprawdź nasz gotowe zestawy do monitoringu sklepu i monitoring domu:

 

 

Jeśli potrzebujesz porady na żywo, zadzwoń do nas i zapytaj o koszty wyceny. Możemy dobrać sprzęt od ręki. Za pomocą konfiguratora monitoringu sklepu, możesz wykonać samodzielny dobór urządzeń z topowych modeli w określonym budżecie.

 

 

 

Jeśli uważasz, że nasz poradnik o odpowiednim doborze kamer do sklepu miał dla Ciebie jakąś wartość, postaw nam kawę i daj kolejną motywacje do dalszego tworzenia pomocnych treści. Pozdrawiamy:)

 

wsparcie

 
Przeczytaj również

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu