Szukaj
Kontakt
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Inteligentny dom - jak stworzyć i jak działa, co potrzebuje system automatyki w mieszkaniu, domu?

Inteligentny dom - jak stworzyć i jak działa, co potrzebuje system automatyki w mieszkaniu, domu?

Inteligentny dom - jak stworzyć i jak działa, co potrzebuje system automatyki w mieszkaniu, domu? Data dodania: 17-12-2020

System automatyki domowej pozwoli polepszyć komfort życia, ale i również czasami je uratuje. Urządzenia automatyki budynkowej pozwolą stworzyć inteligentny dom, w którym każdy domownik będzie czuł się bezpiecznie. Poznańska firma stworzyła wysokiej jakości system FIBARO, który przekształci każdy dom w “inteligentny dom”.


Inteligentny dom FIBARO

 

Spis treści:

 1. Inteligentny dom co to?
 2. Po co inteligentny dom?
 3. Inteligentny dom jak stworzyć?
 4. Inteligentny dom jak działa?
 5. Inteligentny dom cena
 6. Z czego składa się inteligentny dom?
 7. Inteligentny dom FIBARO - zalety systemu FIBARO

 

 

Inteligentny dom co to?


Inteligentny dom - czym jest?
 

System automatyki domowej pozwala zarządzać wieloma urządzeniami, które znajdują się w domu z poziomu smartfona lub tabletu. W swoim mieszkaniu, dzięki technologii FIBARO można posiadać inteligentne rolety, gniazdka, oświetlenie, czujniki i kamery. Wszystkie urządzenia wchodzące w skład inteligentnego domu połączone są w jeden zintegrowany system. Ilość oraz wybór urządzeń zależy od preferencji domowników. Urządzenia automatyki budynkowej, które posiadają zaprogramowane odpowiednie “scenariusze” mogą reagować na niebezpieczne zdarzenia takie jak: pożar czy powódź oraz na zmianę temperatury, czy jakikolwiek ruch. System inteligentnego domu posiada również aplikację głosową, która pozwala na wydawanie komend. Dzięki takiej aplikacji można rozbroić alarm, otworzyć lub zamknąć bramę garażową, włączy oświetlenie lub podniesie rolety.

 

Po co dom inteligentny?


Smart Home FIBARO

Inteligentny dom przede wszystkim poprawia komfort życia wszystkim domownikom, ale i również je ratuje. Firma FIBARO - produkująca urządzenia do automatyki domowej testuje wszystkie swoje sprzęty na każdym kroku. Według FIBARO ok. 95% wszystkich urządzeń przechodzi testy końcowe. Pozostałe 5% albo jest naprawiana, albo utylizowana. Te dane przekonują coraz większą ilość Polaków do zakupu urządzeń automatyki domowej firmy FIBARO. Inteligentny dom podnosi bezpieczeństwo nie tylko domu, ale i również mieszkania czy firmy. Taki system umożliwia monitorowanie tego, co dzieje się pod nieobecność właścicieli. Dodatkowo pozwala zmniejszyć koszty związane z awarią, kradzieżą lub włamaniem.

 

Inteligentny dom - jak stworzyć?

Urządzenia wchodzące w skład automatyki domowej można wybrać samemu. Wszystko zależy od preferencji i wymagań domowników. FIBARO oferuje pojedyncze urządzenia, jak i również gotowe zestawy. Do gotowych pakietów można również dobrać dodatkowe sprzęty. System automatyki budynkowej można samemu stworzyć, umieścić oraz zainstalować. Producenci takich rozwiązań posiadają na swoich stronach poradniki - potrzebne do montażu oraz konfiguracji urządzeń. Polecamy jednak umówić się z wyspecjalizowaną firmą monterską, która zna się na automatyce budynkowej i stworzy inteligentny dom w szybki i łatwy sposób. 

Inteligentny dom jak działa?

Inteligentny dom FIBARO przywita każdego domownika w idealny sposób. To domownicy konfigurują swoje ustawienia i ustalają preferencje dotyczące automatyki domowej. Dzięki FIBARO, po wejściu do domu uruchamia się sekwencja zdarzeń np.: włącza się światło, odsłaniają się rolety, zmienia się temperatura ogrzewania lub włącza się muzyka. Wszystko zależy urządzeń, które znajdują się w systemie i jakie zostaną wgrane ustawienia przez domowników. System FIBARO posiada przede wszystkim cztery cechy, właściwości i zalety, które tworzą inteligentny dom:

 • komfort - system FIBARO zapewni wszystkim domownikom wyjątkowy komfort i wygodę. Pomoże zaoszczędzić czas na włączaniu oświetlenia, zmianie temperatury w pomieszczeniach czy podnoszeniu rolet. Automatyka domowa FIBARO pozwala sterować wieloma urządzeniami w mieszkaniu. Dzięki FIBARO można ustalić tygodniowy plan ogrzewania i zmiany temperatury w poszczególnych godzinach. Można np. ustawić włączanie się ogrzewania i konkretną temperaturę godzinę przed powrotem domowników z pracy czy ze szkoły. Można również ustawić czujnik ruchu, który po wykryciu ruchu w konkretnym pomieszczeniu włączy oświetlenie.

 • bezpieczeństwo - system FIBARO rozpoznaje niebezpieczne zdarzenia, które mogą wystąpić w domu, mieszkaniu lub biurze. Już w przeciągu kilku sekund rozpoznaje niebezpieczeństwo i wdraża do działania odpowiednie procedury alarmowe. Inteligentny dom FIBARO chroni mienie przede wszystkim przed: pożarem, zalaniem oraz włamaniem. Warto wyposażyć system o czujniki dymu, które wykrywają pożar oraz o czujniki zalania, które pozwalają wykryć awarię pralki, zmywarki a nawet odetnie dopływ prądu urządzeniom, które znajdują się w pobliżu wody. Mobilna aplikacja pozwala być w stałym kontakcie z domem i informuje nas na bieżąco o niebezpiecznych zdarzeniach.

 • oszczędność - inteligentny dom z FIBARO pozwala zaoszczędzić domownikom na kosztach pobierania niepotrzebnej energii. System wysyła osobom upoważnionym informację o zużyciu energii poszczególnych urządzeń, monitoruje aktualne zużycie energii w całym domu oraz umożliwia sprawdzanie historii zużytego prądu. Wielką zaletą systemu FIBARO jest automatyczne wyłączenie oświetlenia w pomieszczeniu, w którym nie znajduje się żaden z domowników lub wyłączy ogrzewanie w pomieszczeniach, w których otwarte są okna.

 • innowacyjność - najnowsza technologia systemu FIBARO pozwala stworzyć inteligentny dom na klasę światową. W każdym miejscu na świecie i o każdej porze można mieć dostęp do swojej posiadłości. Z poziomu smartfona, tabletu czy komputera można sterować urządzeniami i zmieniać ich ustawienia. System FIBARO oparty jest na bezprzewodowej technologii Z-Wave. Inteligentny dom z FIBARO można w każdej chwili powiększać o inne urządzenia.

 

Inteligentny dom cena


Inteligentny dom FIBARO Cena

Koszt systemu automatyki domowej przede wszystkim zależy od ilości urządzeń, wielkości budynku oraz preferencji klientów. Urządzenia marki FIBARO posiadają zróżnicowaną cenę, dlatego zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami lub do zajrzenia na naszą stronę produktową - www.ZabezpieczeniaPoznan.pl. W ofercie znajdują się również gotowe pakiety: Smart na Start, Smart Bezpieczeństwo, Smart Wygoda, Sterowanie Oświetleniem, Sterowanie Ogrzewaniem oraz Sterowanie Roletami. Koszt takich pakietów plasuje się w przedziale: 1900-2800 zł.

 

Z czego składa się inteligentny dom?

Inteligentny dom z FIBARO można stworzyć z różnych urządzeń - wedle preferencji każdego klienta. Najczęściej polecany jest inteligentny dom zestaw – FIBARO Starter KIT PL, który w razie potrzeby można powiększyć o dodatkowe urządzenia w każdej chwili. Taki pakiet zadba o bezpieczeństwo, wygodę i komfort domowników każdego dnia. W zestawie znajdują się poszczególne urządzenia:

 • Home Center Lite - centrala zarządzająca systemem FIBARO

 • Smoke Sensor - czujnik dymu i temperatury

 • Motion Sensor - czujnik ruchu, światła i temperatury

 • Wall Plug - inteligentna wtyczka z funkcją pomiaru energii

 • Flood Sensor - czujnik zalania i temperatury

 • Door/Window Sensor - czujnik otwarcia okien i drzwi

 

 

Inteligentny dom FIBARO - zalety systemu FIBARO


FIBARO Wall Plug
 

FIBARO to renomowana marka, która produkuje wysokiej jakości urządzenia do automatyki domowej. Firma tworzy i testuje produkty z wielką precyzją i dba o bezpieczeństwo swoich klientów. System FIBARO jest elastyczny i można go powiększać o nowe urządzenia i integrację w każdym czasie. Można sterować systemem z aplikacji mobilnych i przeglądarki internetowej w dowolnym miejscu - nawet z drugiego krańca świata. Ten kompleksowy ekosystem można użyć do sterowania oknami, roletami, oświetleniem, drzwiami, bramą , innymi urządzeniami multimedialnymi oraz systemu przeciwpożarowego, alarmowego a nawet do monitoringu. Inteligentny dom FIBARO posiada bezpieczny system, który przechowuje dane, szyfruje komunikację i chroni hasła na najwyższym poziomie. Dodatkową zaletą systemu FIBARO jest prostota w instalacji i konfiguracji. Urządzenia oraz moduł można przenosić w dowolne miejsca, dzięki czemu system przystosowany jest do późniejszych remontów w budynku. FIBARO przede wszystkim jest bezprzewodowym systemem automatyki domowej, który oparty jest na technologii radiowej.

 

Jeżeli interesuje Cię System FIBARO i chciałbyś go dostosować do swojego domu/mieszkania to zachęcamy do kontaktu z naszymi wykwalifikowanymi specjalistami na czacie lub telefonicznie.

Przeczytaj również

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu