Szukaj
Kontakt
0Koszyk
Możemy pomóc? Zadzwoń 507-237-287
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Jak prawidłowo podłączyć wideodomofon?

Jak prawidłowo podłączyć wideodomofon?

Jak prawidłowo podłączyć wideodomofon? Data dodania: 02-11-2021

Jak podłączyć wideodomofon?

 

Wideodomofony mogą być zamontowane zarówno w prywatnym domu jak i mieszkaniu.

W skład wideodomofonu wchodzą zazwyczaj: stacja bramowa z kamerą, monitor wideodomofonu oraz dodatkowa kamera zewnętrzna.

 

 

Koncepcją urządzeń są różnego rodzaju ułatwienia codziennego funkcjonowania w budynku. Wygodę może oznaczać zarówno podgląd z kamery zewnętrznej, oraz otwieranie furtki lub bramy. W powyższych modelach doskonałym rozwiązaniem jest zdalny dozór podglądu z kamery ze stacji bramowej oraz możliwość zdalnego otwierania furtki zewnętrznej.


 

wideodomofon-funkcje

 

Bardzo często pojawiają się zapytania, jakiej firmy wideodomofon będzie najlepszym rozwiązaniem. 

 

Nie potrafimy tutaj jednoznacznie odpowiedzieć. Każdy budynek rządzi się innymi prawami. Odpowiednio dobrany panel zewnętrzny może oznaczać dobór stacji bramowej z dopasowanym kątem widzenia pod dany rozmiar słupka a także integrację ze skrzynką pocztową. Wyróżniamy montaż podtynkowy oraz natynkowy. W uproszczeniu do wyboru mamy dwie opcje montażu i osadzenia stacji. Wyróżniamy wideodomofony wielolokatorskie oraz jednorodzinne. 

 

 

Oprócz jednostki zewnętrznej wideodomofon powinien posiadać monitor wewnętrzny. Z poziomu monitora możemy podejrzeć widok na żywo z kamery lub otworzyć furtkę i bramę. Zależnie od wybranego modelu, istnieje możliwość przekierowania rozmów na telefon komórkowy, zdalne przeglądanie zapisanego materiału na karcie pamieci. Możemy przejrzeć zarówno zdjęcia osób wchodzących jak i odtworzyć krótkie filmy informacyjne. Jest to szczególnie wygodne, jeśli chcemy zobaczyć gości, pracowników lub osoby wchodzące do budynku.

 

 

wideodomofon-furtka-brama

 

Jak podłączyć wideodomofon do bramy?

 

Podczas doboru urządzeń musisz wybrać model obsługujący dwa przekazniki. Nie każdy model umożliwia obsługę furtki i bramy. Jeśli wybierasz wideodomofon IP, możesz zdalnie otworzyć furkę lub bramę oraz wykonać zdjęcie osób lub pojazdów wchodzących, wjeżdżających na posesje. Każdy wideodomofon w naszej ofercie posiada schemat podłączenia. Jeśli nie możesz go oszukać, poproś o niego już na etapie doboru urządzeń, tak aby odpowiednio przyszykować okablowanie.

 

 

Jaki kabel do wideodomofonu?

 

 

Wideodomofony do domu i mieszkania mogą być podłączone na kilku rodzajach okablowania. Najbezpieczniejszym z nich jest przewód sieciowy typu ethernet. Umożliwi on podłączenie systemu cyfrowego, oraz analogowego. Oprócz łączności od switcha do monitora i stacji zewnętrznej, musimy pamiętać o zasileniu elektrozaczepu. Niektóre modele teoretycznie umożliwiają zasilenie rygla z poziomu stacji bramowej, w praktyce jednak wygląda to tak, że moc jest za słaba i musimy pamiętać o oddzielnym zasilaniu i uszykowaniu do niego okablowania.

 

 

Na jakiej wysokości wideodomofon?

 

Optymalne jest zamontowanie stacji bramowej na wysokości twarzy. Musimy unikać montażu na niskiej wysokości paneli zewnętrznych z wąskim kątem widzenia. Może to spowodować, że obraz będzie ucięty a widok nieczytelny. Bardzo dobrym rozwiązaniem są wideodomofony z kamerą z szerokim kątem widzenia pokroju rybie oko. 

 

Jak zamontować wideodomofon?

 

Montaż wideoodmofonu i jego konfiguracja są stosunkowo proste. System składa się pojedynczych urządzeń. Sercem jest switch poe, dzięki któremu zasilamy zbiorczo wszystkie urządzenia. Sama konfiguracja odbywa się podobnie jak konfiguracja monitoringu. Nasze zestawy posiadają instrukcje obsługi i montażu, dzięki czemu możemy zaoszczędzić na kosztach pracy instalatora. Jeśli wybierzemy wideodomofony z aplikacją mobilną i funkcją zdalnego dostępu, wówczas konfiguracja ustawień odbywa się intuicyjnie i najczęściej polega na założeniu konta użytkownika i wybraniu opcji z konfiguratora ustawień. Więcej na ten temat możesz zobaczyć na kanale zabezpieczeniapoznan.pl na firmowym youtube.

 

Zabezpieczenia-Poznań-Youtube

 

Różnice w wideodomofonach krok po kroku - podsumowanie

 

  • Kąt widzenia - wybieraj taki model aby kąt widzenia pokrywał się z wysokością montażu na słupku.
  • Wymiary - jeśli wybierasz stacje bramowe podtynkowe, musisz wiedzieć, że rozmiar ma znaczenie. Jeśli nie dopasujesz odpowiednio wideodomofonu do rozmiaru słupka, będziesz zmuszony odsprzedawać swój sprzęt.
  • Okablowanie - występują wideodomofony działające w instalacji dwu przewodowej. Na poziomie doboru powinieneś pamiętać, że okablowanie ma znaczenie. Nie każdy system będzie komatybilny z Twoim okablowaniem.
  • Możliwość podłączenia kamery przemysłowej - część wideodomofonów umożliwia rozbudowę o dodatkowe kamery zewnętrzne. Obraz z kamery możemy wyświetlić na monitor wideodomofonu. Musimy pamiętać, że wideodomofon nie może zastąpić monitoringu. Najczęściej materiał rejestrowany jest na karcie pamięci wewnątrz urządzenia. Ze względu na wielkość danych, nagrania odtwarzane są w formie krótkich filmów po wywołaniu z panelu oraz galerii zdjęć. Profesjonalny system CCTV i nagrania z kamer w wysokiej rozdzielczości, zajmują sporo miejsca na dysku. Wówczas musimy zainwestować w rejestrator z dyskiem przystosowanym do pracy ciągłej. Jest to oddzielny system, jednak często może pracować w obrębie jednej aplikacji z wideodmofonem tworząc system hybrydowy, uzupełniający się nawzajem.

 

Celem dobrania optymalnego zestawu, preferujemy kontakt z naszym działem technicznym. Dobieramy wideodmofony od 9 lat, zaoszczędzisz czas i ułatwimy Tobie wybór pośród szerokiej oferty na rynku.

Komentarze (1)
Damiano 02-11-2021 15:15:20
Dziękuje. Fajnie porządkuje wiedzę.Dobra robota!

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu