0
Strona główna » Poradniki » Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?
KategorieProducenci

Opinie o produktach

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Okres urlopowy jest szczególnie niebezpiecznym okresem dla właścicieli nieruchomości. Podczas dłuższej nieobecności złodziej potrafi doskonale obserwować nasz dobytek i wybrać najmniej oczekiwany moment na dokonanie włamania. Oprócz przedmiotów materialnych, na dłuższy czas w psychice zostaje świadomość tego, że ktoś przebywał w naszym domu lub mieszkaniu.

Chcemy przedstawić prewencyjną listę środków bezpieczeństwa, która zdecydowanie podniesie poziom bezpieczeństwa obiektu.1. Najczęściej włamań dokonuje się przez drzwi i okna.

Podstawa to drzwi antywłamaniowe, które zdecydowanie utrudniają dostanie się do naszego dobytku. Wybieraj drzwi z zamkami antywłamaniowymi klasy C. Zazwyczaj wycięcie otworu w takich drzwiach zajmuje sporo czasu, co może skutecznie zniechęcić włamywaczy.
 
alt

2. Zabezpiecz odpowiednio okna.

Okna plastikowe powinny być zabezpieczone przez system alarmowy z obwodem kontaktronów okiennych. Po otwarciu ramy okiennej system alarmowy załączy obwód który da sygnał o naruszeniu do centrali alarmowej. Możesz również wykorzystać czujniki alarmowe skierowane na okna które wykrywają ruch.
 
alt
 

3. Rolety antywłamaniowe.

Pełnią funkcję ochronną przed upałem oraz hałasem. Funkcja bezpieczeństwa jest dodatkowym nieocenionym atutem.  


4. Nie informuj publicznie o dłuższej nieobecności.

Rada wydaje się być bardzo prosta, jednak w dobie mediów społecznościowych nie zdajemy sobie sprawy, że osoby niebezpieczne mogą doskonale znać nasze profile i wykorzystać każdą zawartą informacje w wygodny dla siebie sposób.


5. Czujniki dymu, zalania, gazu.

Zarówno podczas nieobecności jak i wtedy gdy jesteś na miejscu postaw na bezpieczeństwo. Czujniki możesz połączyć z systemem alarmowym i automatyką domową dzięki czemu zależnie od sytuacji unikniesz:
  • zalania pomieszczeń
  • zatrucia tlenkiem węgla
  • pożar, zadymienie
  • zastosowania gazów usypiających przez włamywaczy podczas gdy śpisz
alt

6. Poinformuj rodzinę o wyjeździe i poproś o doglądanie domu / mieszkania.

Jeśli masz możliwość poproś znajomych o doglądanie i odwiedzanie obiektu. Wsparcie najbliższych jest nieocenione, a dodatkowo jeśli złodzieje widzą, że ktoś często przebywa na obiekcie może go to znacząco zniechęcić.


7. Monitoring i podgląd przez internet.

Doskonałe rozwiązanie dzięki któremu przejrzysz nagrania i otrzymasz podgląd z kamer w trybie rzeczywistym. Wcześniej pisaliśmy o doglądaniu obiektu przez zaufane osoby. Nic nie zaszkodzi jeśli w razie niejasności będziesz widział zachowanie wszystkich przebywających na obiekcie, w tym najbliższych.

 
alt
 

8. Automatyka to nie tylko wygoda.

Podczas nieobecności warto zainwestować w inteligentne centrale alarmowe lub system Fibaro, dzięki któremu zdalnie otworzysz rolety, przewietrzysz mieszkanie lub podlejesz ogródek podczas upałów. W momencie gdy zmywarka zaleje mieszkanie wyłączysz zawór wody zdalnie z aplikacji lub wysterujesz ogrzewanie i dopasujesz odpowiednią temperaturę dla roślin. Dodatkowo włączysz oświetlenie przez co złodziej pomyśli, że obiekt jest użytkowany.

 
alt

9. Agencja ochrony.

Warto pod istniejący kompletny system alarmowy który poinformuje Ciebie i Twoich najbliższych podpiąć agencję ochrony. Jednak bardzo często agencje proponują sprzęt bardzo niskiej jakości za darmo, a cenę odbijają w abonamencie. Pod własny system alarmowy z powiadomieniem na telefon możesz w dowolnej chwili ustalić sam abonament na interwencję. Na pewno podniesie to poziom bezpieczeństwa zwłaszcza w nocy, gdy najczęściej dokonuje się włamań.


10. Reflektor podczerwieni z czujnikiem ruchu i atrapy kamer.

Bardzo doraźne i budżetowe rozwiązanie, a jednak podnosi poziom bezpieczeństwa. Skieruj halogen na wejście tak by rozświetlił i oślepił złodzieja. Nad halogenem możesz zamontować atrapę sygnalizatora lub atrapę kamer która dodatkowo zmyli włamywaczy. Nie polecamy takiej opcji, jednak w razie prewencji tymczasowej lepsze to jak nic.

 
alt


Powyżej część pomysłów które mogą się przydać i zapobiec włamaniu. Prezentowaliśmy rozwiązania krótkoterminowe, jak i zwykłe i ludzkie rady, które mogą odbyć się w zasadzie bez zbędnych kosztów. W obiektywnej ocenie najbardziej profesjonalne rozwiązanie to gotowy system alarmowy i system kamer do monitoringu. Sprzęt na ten moment został bardzo uproszczony, na tyle,że nawet laik system zamontuje samodzielnie, bez wołania drogich fachowców.
 

Jeżeli spodobał Ci się wpis, sprawdź naszą ofertę:Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Poradniki