0
Strona główna » Poradniki » Kamery do monitoringu na parking.
KategorieProducenci

Opinie o produktach

Kamery do monitoringu na parking.

Kamery do monitoringu parkingu to temat wymagający szczególnej rozwagi względem doboru sprzętu.
 
Pominięcie jednej z podstawowych funkcji może spowodować, że kamera będzie całkowicie zaślepiona.


Wyliczamy kilka najważniejszych cech właściwej kamery do monitoringu która będzie rejestrować wjeżdżające samochody:

1. Zaczynamy banalnie, obudowa ma znaczenie.

Unikamy kamer kopułowych ze stałym obiektywem i szerokim kątem widzenia. Kamery kopułowe ze szklanym kloszem mogą odbijać światło . Obudowa w formie klosza może gromadzić opady przez co czyszczenie kamery może być kłopotliwe jeśli parking jest bezobsługowy.


2. Zasięg kamery na parking również jest istotny.

Złota zasada brzmi, im większy tym lepiej. Mając parking wybieraj urządzenia o zasięgu conajmniej 40 metrów.


3. Ogniskowa kamery to klucz.

Jeśli ktoś twierdzi,że kamera z szerokim kątem widzenia pozwoli  odczytać tablicę rejestracyjne i twarze z kilkunastu metrów, uciekaj jak najdalej i poszukaj innego sprzedawcy.

W wersji ekonomicznej do ok 10 metrów możesz wybrać ogniskową 2,8-12mm. Przy dalszej odległości ogniskowa 5-50mm to absolutne minimum.

4. Odpowiedni obiektyw.

W przypadku ogniskowej im jest większa, tym kąt widzenia kamery jest mniejszy. Jeżeli chodzi natomiast o przetwornik, to im większy zostanie zastosowany element światłoczuły, wówczas większy będzie także kąt widzenia. Musisz pamiętać, że każdy obiektyw projektowany jest dla danego rozmiaru przetwornika. Dlatego ten sam obiektyw w różnych kamerach może mieć różny kąt widzenia.


5. Funkcje HLC i BLC - wymóg konieczny.

Potrzebujesz czystego obrazu bez prześwietlania. Wybierz kamery z funkcjami HLC oraz BLC. Niwelują wpuszczanie światła białego i tym samym latarka i reflektory nie będą oślepiały kamery.


6. Kamery bezprzewodowe na parking.

Z doświadczenia wiemy, że parking to specyficzny obiekt. Kamery wifi to z reguły najmniej zaawansowane urządzenia z oferty cctv które w 99% nie posiadają cech umożliwiających na swobodną archiwizację obrazu z kamer. Jeśli tylko możesz zawsze wybieraj monitoring przewodowy.


7. Kamery czytające tablice rejestracyjne ANPR LPR.

Jeśli potrzebujesz urządzeń które zapiszą w formie tekstowej numery rejestracyjne wjeżdżających samochodów wówczas niezbędna będzie kamera LPR. Są to kamery przemysłowe które posiadają ogrom funkcji dodatkowych, zliczają pojazdy, tablice rejestracyjne, rejestrują samochody w ruchu i mają wbudowane najwyższej jakości przetworniki.


8. Staraj się zaczerpnąć porady od niezależnych osób które praktycznie montują zaawansowane systemy.

Unikaj  czytania nieznanych forum internetowych gdzie znajdziesz masę porad od ludzi znających się na wszystkim. W rzeczywistości właściwy system monitoringu na parking składa się z detali. Jeśli nie chcesz wydać pieniędzy w błoto kontaktuj się tylko z zaufanymi instalatorami i osobami znającymi temat.

 
 

Jeżeli spodobał Ci się wpis, przejrzysz naszą ofertę:Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Poradniki