0
Strona główna » Poradniki » Jaka kamera do obserwacji parkingu?
KategorieProducenci

Opinie o produktach

Jaka kamera do obserwacji parkingu?

Jeden z kluczowych powodów, dla których decydujemy się na użycie systemów monitoringu na terenie pomieszczeń jak też posesji zewnętrznych, jest zapewnienie im odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. To kwestia dość oczywista, jednakże gdy przychodzi do konkretów, nie zawsze potrafimy sięgnąć po najbardziej odpowiednie rozwiązanie. Pytaniem, które może się pojawić, brzmi: jaka kamera do obserwacji parkingu wykaże się najlepszą efektywnością? Trudno odpowiedzieć na nie w sposób jednoznaczny, dlatego warto kierować się wskazówkami fachowców.
 

Sklep online zabezpieczeniapoznan.pl rekomenduje swoim Klientom wiele ciekawych rozwiązań, które świetnie sprawdzają się jako narzędzia do budowania systemów monitoringu na parkingach i wszelkich innych placach, skwerach czy ulicach. Bardzo istotne jest, by zastosowane kamery zapewniały doskonałą jakość obrazu, który będzie przesyłany drogą kablową lub radiową (w przypadku kamer pracujących w technologii Wi-Fi). Tu najważniejszy jest obiektyw – musi mieć odpowiednio szeroką przesłonę (więcej światła „wpuszczanego” przez optykę to lepsza jakość obrazu), optymalną rozdzielczość, zapewniająca dokładność nagrań oraz wszelkie funkcje dodatkowe.
 

Jaka kamera do monitoringu parkingu o dużych gabarytach?

 

Dobra kamera to ta wyposażona w funkcję WDR. Pozwala na cyfrową korektę dynamiki obrazu, co między innymi poprawia parametry nagrań wykonywanych w słabszych warunkach oświetleniowych. Ponadto producenci implementują w swoich wyrobach coraz więcej innych modułów. Można tu wymienić chociażby tryb Dark-Fighter w kamerach od HikVision, który czyni je jeszcze lepszymi w kontekście pracy przy słabym świetle. To swego rodzaju alternatywa lub dodatkowe wsparcie dla promienników IR.
 

Jaka kamera na parking będzie lepsza – ta o szerszym, czy może węższym kącie widzenia? Na pewno warto postawić na model z obiektywem szerokokątnym pozwalającym ująć na nagraniach więcej detali. Jeśli teren parkingu jest duży, taka opcja tym bardziej będzie wskazana. Najważniejsze jest, by wszystkie samochody znajdujące się na placu były widoczne i tym samym chronione przed ingerencją przestępców. To samo tyczy się wszelkich innych sytuacji, w których monitoring ma służyć ochronie mienia.

 

Jeżeli spodobał Ci się wpis, przejrzysz naszą ofertę:Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Poradniki