Specjaliści w doborze Zabezpieczeń Hikvision / Dahua
Szukaj
Kontakt
0Koszyk
Możemy pomóc? Zadzwoń 507-237-287
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Hikvision - jaki zestaw kamer do domu i firmy wybrać?

Hikvision - jaki zestaw kamer do domu i firmy wybrać?

Hikvision - jaki zestaw kamer do domu i firmy wybrać? Data dodania: 13-09-2022

Posiadanie własnej nieruchomości w znaczący sposób podnosi komfort życia. Będąc właścicielami domu, stajemy również przed ogromem obowiązków. Jednym z ważniejszych elementów jest zadbanie o bezpieczeństwo najbliższych. Niezależnie, czy jesteś właścicielem lub wynajmujesz budynek mieszkalny lub na cele firmowe, pojawia się wiele niebezpieczeństw i wyzwań.

 

monitoring-hikvision-kameryIP

 

Jak zabezpieczyć dom?


 

Mamy wiele rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo, jednym z bardziej skutecznych jest monitoring domu. Jaki system wybrać aby ochronić dom i z czego składa się zestaw kamer? 

 

Elementy składowe z których składa się kompletny zestaw monitoringu:

 

 

✴️ Rejestrator do monitoringu ✴️

 

Jest to element bazowy, od którego zależy cała rozbudowa w przyszłości. Jeśli Twój rejestrator IP okaże się zbyt mały, nie ma możliwości rozbudowania o kolejne kamery IP. Możemy wybrać modele na określoną ilość kamer:

 

✅ rejestrator IP na 4 kamery
✅ rejestrator IP na 8 kamer
✅ rejestrator IP na 16 kamer
✅ rejestrator NVR na 32 lub 64 kamery

 

Rejestratory do monitoringu, różnią się nie tylko ilością kamer. Warto spojrzeć na nasze pozostałe poradniki, jak dobrać skuteczny rejestrator do monitoringu lub skontaktować się ze specjalistami z firmy Zabezpieczenia Poznań, celem unikalnej wyceny.

 

 


 

 

✴️ Dysk do monitoringu ✴️

 

 Dyski przemysłowe to również bardzo istotne elementy, od których zależy czas zapisu z monitoringu. Im większy dysk, tym czas zapisu zostaje wydłużony. Przy niedużym zestawie kamer, wystarczy dysk o pojemności 2TB lub 4TB zapewniający średnio kilkunastodniowy czas zapisu. Warto postawić na dyski przemysłowe do pracy ciągłej.

 

 


 

 

✴️ Kamery do monitoringu ✴️

 

Jest to najważniejszy element, gdy chcesz zastosować skuteczny zestaw kamer ip. W obrębie jednego systemu, możemy zastosować kilka dowolnych modeli kamer Cctv. Nie wszystkie kamery przemysłowe ip muszą być jednakowej jakości. Kamery IP, to nie tylko rozdzielczość i megapiksele. Wybierając skuteczne kamery, pamiętajmy aby zwracać uwagę na inne istotne elementy. Przykładowo kamery hikvision colorvu, posiadają promiennik led, który świeci cała noc światłem przypominającym latarkę. Wybrane modele kamer posiadają funkcje niwelujące światło białe, dzięki czemu wjeżdżający samochód nie zaślepi obrazu z podglądu. Elementów składowych wpływających na skuteczność monitoringu jest sporo. Rekomendujemy kontakt ze specjalistami z firmy Zabezpieczenia Poznań, tak aby dopasować odpowiedni monitoring domu lub kamery do firmy.

 

 


 

 

 

✴️ Adaptery do monitoringu ✴️

 

Odpowiednie kamery można połączyć z puszkami lub uchwytami montażowymi. Pozwoli to na schowanie okablowania i złączek do kamer w bezpiecznym i hermetycznym miejscu.

 

 


 

 

✴️ UPS do monitoringu ✴️

 

Systemy podtrzymania awaryjnego to bardzo istotny element całego monitoringu. Jeśli posiadasz monitoring Hikvision lub monitoring Dahua, warto aby kamery podczas zaników prądu były podtrzymane na dłuższy czas. Celem doboru odpowiednio dużego zasilacza UPS, zachęcamy do kontaktu ze specjalistami z firmy Zabezpieczenia Poznań.

 

 


 

 

✴️ Przewody do monitoringu ✴️

 

Zawsze rekomendujemy kamery IP, które łączone są przewodowo. Zapewnia to stabilne działanie 24 godziny na dobę. Alternatywą są kamery IP WiFi, musimy jednak pamiętać o sile sygnału sieci i ewentualnych przeszkodach i ścianach wpływających na zasięg urządzeń.

Przewód uniwersalny Ethernet 8 żyłowy do kamer monitoringu IP
Zewnętrzny przewód UTP do kamer CCTV/wideodomofonów F/UTP 5e Ziemny

 

 

alt

 

Monitoring domu - jaki wybrać / ile kosztuje?


 

W tym przypadku, odpowiedz brzmi to zależy. Każdy budynek jest inny. Jeśli natomiast posiadamy budynek typu kwadrat na działce ok 600-800 metrów, możemy zastosować kamery IP szerokokątne z ogniskową 2,8mm i zasięgiem 30 metrów o rozdzielczości 4 lub 8 megapikseli. Są to najbardziej uniwersalne rozwiązania, które często sprawdzają się jako kamery do domu i monitoring firmy. Warto pamiętać, aby sprzęt posiadał podgląd z aplikacji mobilnej i umożliwiał zdalny dostęp z każdego miejsca na świecie.

Możemy wybrać zestaw kamer Hikvision z nagrywaniem i dyskiem twardym lub samodzielne kamery IP na kartę pamięci. 

Bardziej profesjonalnym rozwiązaniem i pozwalającym uzyskać dłuższy zapis i większą płynność jest nagrywarka do monitoringu, która pozwoli stworzyć profesjonalny system monitoringu. Dodatkowym argumentem w stronę rejestratora jest przechowywanie dysku w innym miejscu jak kamera, która jest narażona na kradzieże. Jeśli Twój materiał będzie zapisywany tylko w pamięci karty SD, możesz utracić cenne dane i nie odzyskać ich. 

 

alt

 

Monitoring firmy - czym się różni od kamer domowych?


 

Będąc właścicielem firmy jesteśmy narażeni na większą ilość czynników, które wpływają na rentowność działań. Najczęściej wśród klientów spotykamy się z pojęciami takimi jak:

 

✅ kradzieże towaru
✅ niezgodności na inwenturze
✅ uszkodzenia towaru
✅ reklamacje od klientów
✅ błędnie wysłany towar
✅ niezgodności w kasie
✅ błędnie zapakowany towar przez magazyniera
✅ uszkodzenia samochodów
✅ pobicia

 

W przypadku monitoringu domu, najczęściej głównymi kryteriami doboru monitoringu jest ogólny podgląd w dobrej jakości i kradzież podczas nieobecności domowników. W firmie mamy więcej kryteriów i bardziej zaawansowany system.

Kamery do firmy, powinny być dobrane w sposób logiczny i uzasadniony. Jeśli zależ nam na rozpoznaniu zdarzeń, towaru z konkretnej odległości wówczas musimy zastosować kamery o określonej rozdzielczości z funkcjami zoomu. Nie wystarczą kamery szerokokątne, takie same jak przy budynku domowym.

Chcąc rozpoznać towar podczas pakowania, nie zrobimy tego wybierając kamery do ogólnego podglądu. Kolejną istotną cechą monitoringu firmy jest wydłużony czas zapisu na dysku twardym. O tyle ile w domu wystarczy kilka dni zapisu z kamer bo widzimy, czy dom stoi bezpieczny, czy nie to tak w firmie niejednokrotnie musimy sprawdzić wysyłkę do klienta, która miała miejsce miesiąc lub więcej wstecz, podobnie niezgodności towaru na inwenturze.

W Zabezpieczenia Poznań, zdarzyło się, że klient wmawiał nam błędnie wysłany towar i domagał się dosłania nowego sprzętu. Sprawa została wyjaśniona, gdy wysłaliśmy mailowo film z pakowania przesyłki z danymi klienta. Finał był taki, że klient stwierdził, "ma Pan racje i szczerze mówiąc, nie otworzyłem nawet przesyłki ale wydawała mi się jakaś taka mała". Przykładów z życia jest dziesiątki. Monitoring firmy może w znaczący i szybki sposób zapewnić nie tylko bezpieczeństwo budynku, otrzymać zwrot ubezpieczyciela ale także wpłynąć na zgodność towaru i wysyłki a także motywację pracowników.

 

 

jaki-monitoring-kupic

 

Jaki monitoring kupić? Podsumowanie


 

Rekomendujemy kamery i rejestratory producenta  Hikvision oraz Dahua. Sprzęt zapewnia długoletnie i stabilne działanie, natomiast dodatkowym atutem jest możliwość podłączenia urządzenia do internetu, dzięki czemu uzyskamy podgląd z kamer z dowolnego miejsca na świecie. Kolejnym atutem sprzętu są certyfikaty zgodności CE, i gwarancja wydłużona aż do 36 miesięcy, co gwarantuje zadowolenie ze sprzętu i długoletnią, stabilną pracę.

Warto wybrać opcję darmowej wyceny specjalistów z firmy Zabezpieczenia Poznań lub wybrać nasze topowe gotowe zestawy Zabezpieczeń, które dopasowane zostały na podstawie preferencji i rozmów przeprowadzanych na dużej grupie właścicieli domów i firm.

 

 

Tak oceniają nas klienci w popularnych serwisach internetowych

 

Dokładamy wszelkich starań, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i oczekiwania naszych klientów. Wasza opinia jest dla nas bardzo ważna. Nieustannie pracujemy nad udoskonaleniem procesu składania i realizacji zamówienia, aby spełnić najwyższe standardy obsługi klienta.

 

 

 

Zachęcamy również do kontaktu z naszymi technikami, celem dopasowania idealnego alarmu dla Twojego domu lub firmy

 

alt
MIKOŁAJ MEISSNER
Product Manager
alt
MICHAŁ KRÓL
Specjalista ds. sprzedaży

 Przeczytaj również

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
Zweryfikowany sprzedawca
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu