Specjaliści w doborze Zabezpieczeń Hikvision / Dahua
Szukaj
Kontakt
0Koszyk
Możemy pomóc? Zadzwoń 507-237-287
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Kamery zestaw - jaki monitoring wybrać?

Kamery zestaw - jaki monitoring wybrać?

Kamery zestaw - jaki monitoring wybrać? Data dodania: 08-08-2022
Kamery-zestaw-jaki

 

Stojąc przed wyborem monitoringu, możemy zauważyć kilka często powtarzających się producentów sprzętu. Zagłębiając się w oferty i nie znając zaawansowanej specyfikacji technicznej, może być nam ciężko wybrać skuteczne rozwiązanie. Dla laika, dobór skutecznego sprzętu, może być czasochłonny i męczący. Nie ma również uniwersalnych kamer, które pasują do każdego budynku. Jak zatem dobrać coś dla siebie? Poniżej postaramy się zrobić małe porównanie i wskazanie na topowe zestawy kamer do monitoringu.

 

 

Zestaw kamer - jaka technologia?


 

Monitoring dzielimy na dwa odrębne systemy:

 

Zestawy kamer analogowe - pracujące w oparciu o przewód koncentryczny lub ethernet. Jest to wariant podstawowy, dla mniej wymagających klientów. Aktualnie kamery analogowe, występują w rozdzielczości aż do 4K, co oznacza, że nie jest to sprzęt kiepski jakościowo. System monitoringu analogowy, pozwala na podgląd bieżący na żywo, oraz jest łatwy w montażu. Sama konfiguracja i podłączenie nie wymaga fachowej wiedzy. Monitoring analogowy pozwoli na stworzenie małego i prostego systemu, jednak nie daje tylu opcji rozbudowy, analityki obrazu czy integracji z wideodomofonem lub alarmem jak jest to w przypadku technologii cyfrowej. W przypadku kamer analogowych, praktycznie nie występują kamery wifi. Monitoring analogowy, zawsze musi schodzić się kablami przy rejestratorze, system IP natomiast będzie pozwalał na wygodniejszą rozbudowę w przyszłości.

 

zestawy-monitoringu-analogowego

 

 

Zestawy kamer do monitoringu IP - jest to najbardziej zaawansowane rozwiązanie, pozwalające stworzyć solidny monitoring, niezależnie od obiektu. Monitoring IP to analityka obrazu, nieograniczone opcje dodawanie urządzeń nawet na większych obiektach. Przez zastosowanie dodatkowych switchy PoE, rozłożonych dowolnie na obiekcie możemy wygodnie podłączyć dodatkowe kamery IP. System cyfrowy to również kamery IP WiFi, kamery na kartę pamięci, lub kamery z własnym zasilaniem solarnym. Jak widać, system IP daje nie tylko wygodniejszą instalację, wyższą jakość, ale bardziej rozbudowaną ofertę modeli kamer do monitoringu. Kamery IP zasilane mogą być 12volt lub poprzez POE. Zależnie od ilości kamer, wybierz odpowiednio duży rejestrator lub switch PoE do monitoringu.

 

zestawy-monitoringu-analogowego

 

 

Zestaw kamer - z czego się składa?


 

Głównym elementem, od którego zależy potencjalna rozbudowa w przyszłości, jest rejestrator do monitoringu. Warto wybierać modele z zapasem kanałów w przyszłości, pod ewentualną rozbudowę. Przy doborze rejestratora, zwracamy uwagę na przepustowość, czyli bitrate, od którego zależy płynność działania kamer, oraz ilość wolnych slotów na dyski twarde, wewnątrz urządzenia. Oczywiście elementów składających się na działanie systemu, jest więcej.

 

Więcej informacji, możesz uzyskać klikając poniższy baner:

 

rejestrator-ktory-wybrac

 

Oprócz rejestratora, musimy dopasować dysk twardy do monitoringu, dzięki któremu otrzymamy odpowiednio długi zapis w pamięci urządzenia. Warto stosować dyski przemysłowe do pracy ciągłej, przystosowane do wieloletniej pracy. Szczególnie rekomendujemy dyski twarde WD Purple.

 

Kolejnym istotnym elementem są kamery IP. Odpowiedni dobór kamer, to być albo nie być całego zestawu do monitoringu. Rekomendujemy kontakt z naszymi specjalistami w doborze urządzeń, celem dopasowania odpowiednich kamer CCTV. Każdy budynek wymaga innych modeli, nie ma kamer pasujących do każdego budynku uniwersalnie dopasowanych.

 

Dodatkowe elementy to akcesoria do monitoringu, czyli puszki i adaptery, okablowanie, złączki. Jeśli posiadasz wszystkie elementy powyżej, możesz przyszykować budynek, do montażu.

 

 

zestawy-kamer-co-kupic

 

Zestawy kamer do monitoringu - pułapki przy zakupie


 

Klienci, często wybierają gotowe, najtańsze zestawy dostępne w sieci, licząc, że uzyskają monitoring wysokiej jakości i jakoś to będzie. Nic bardziej mylnego, przykładowe problemy, z którymi się spotykamy podczas rozmów to przykładowo:

  • nie działająca aplikacja i niestabilna do podglądu z telefonu, sprzęt nieznanego pochodzenia może być niestabilny,
  • obsługa w języku obcym, brak języka polskiego w aplikacji rejestratora, szczególnie częsty problem w przypadku samodzielnych zakupów sprzętu ze znanych portali aukcyjnych,
  • zbyt słaby promiennik podczerwieni, powoduje on niewystarczający zasięg w nocy, lub kamery nie rejestrują obrazu, który jest zaślepiany przez latarkę lub wjeżdżający pojazd ( szczególnie rekomendujemy kamery z funkcjami niwelującymi światło wsteczne - funkcje HLC+BLC),
  • błędnie dopasowana technologia, czyli kupno rejestratora analogowego i próba podłączenia kamer IP. To samo działa w drugą stronę. Wyjątkiem są rejestratory do kamer hybrydowe, jednak zakup urządzenia warto skonsultować wcześniej ze specjalistami z firmy Zabezpieczenia Poznań,
  • zły kąt widzenia kamer, to jeden z częstszych problemów. Jeśli wybierzesz złą ogniskową, wówczas kamery będą widziały niekoniecznie ten obszar, na którym Tobie zależy. W przypadku montażu kamer na rogach budynku, na wysokości około trzech metrów, klienci stosują kamery z ogniskową 2,8mm dające kąt widzenia ponad 100 stopni,
  • za niska rozdzielczość kamer do monitoringu, i oczekiwanie precyzyjnego zapisu,
  • złe dopasowanie okablowania do kamer, to dość popularny problem. Jeśli posiadasz kable koncentryczne, możesz podłączyć tylko kamery analogowe, jeśli posiadasz kabel ethernet UTP, możesz podłączyć zarówno analog jak i IP.
  • posiadanie internetu mobilnego tylko po WiFi. Klienci myślą, że podłączając internet wifi do rejestratora przewodowego uzyskają podgląd z kamer. W praktyce jeśli mamy system przewodowy, taki sam musi być typ internetu,

Jeśli wybierasz kamery IP WiFi, pamiętaj o ewentualnych przeszkodach i grubych ścianach. Kamery wifi posiadają ograniczony zasięg i nie zawsze jest on stabilny, dodatkowo każda przeszkoda działa na niekorzyść systemu.


Powyżej podaliśmy tylko przykładowe i najprostsze zagadnienia związane z pułapkami, które czyhają przy zakupie Zabezpieczeń. Jest ich oczywiście wiele, jednak zapraszamy do rozmowy, aby Twój budynek potraktować indywidualnie.

 

 

Zestawy kamer - jakie kupić / ile kosztują?


 

Zestawy kamer, różnią się od siebie. Na inne elementy zwróci uwagę właściciel sklepu, na jeszcze inne właściciel domu wolnostojącego. Zestaw monitoringu, może różnić się poszczególnymi elementami. Kamery zewnętrzne, mogą posiadać funkcje dodatkowe np: nagrywanie z analityką obrazu, po wykryciu ruchu, filtry alarmowe takie jak przekroczenie linii, rozpoznawanie twarzy, rejestracja wjeżdżających pojazdów, etc.

W naszych postach blogowych, postaramy się sukcesywnie aktualizować popularne modele sprzętu. Poniżej przedstawiamy nasze najpopularniejsze kamery i zestawy do monitoring domu. Rekomendujemy sprzęt Dahua i HIKVISION. Obaj producenci to światowi liderzy w dostarczaniu zabezpieczeń.

 

Wersja podstawowa do rozbudowy: 

Wersja półprofesjonalna z bardziej rozbudowaną analityką obrazu:


 

Profesjonalny monitoring domu z kamerami 8MPX HIKVISION:


 

 

Powyższe zestawy, doskonale sprawdzą się przy budynku typu bliźniak, lub małym domu wolnostojącym.

 

Jako uzupełnienie monitoringu, polecamy dodatkowe, mocniejsze kamery z dalszym zasięgiem:


 

 

Dla szczególnie wymagających zalecamy kamery analityczne 8mpx z funkcją zdalnego przybliżenia i opcjami zoom. Poniższy model, doskonale sprawdzi się jako monitoring wjazdu do budynku. Warto wspomnieć, że kamery posiadają dalszy promiennik podczerwieni, oraz funkcje niwelujące światło białe. Dzięki temu kamera skierowana na wjeżdżające pojazdy, nie będzie oślepiana przez reflektory samochodów lub latarkę włamywacza.


 

 

Podsumowanie - jaki zestaw kamer będzie odpowiedni?


 

Poniżej wskazaliśmy przekładowy i ogólny opis doboru monitoringu, przedstawiliśmy też nasze popularne gotowe warianty systemów do monitoringu. Polecamy skorzystanie z wyceny monitoringu lub naszego gotowego konfiguratora, gdzie przygotowaliśmy monitoring z podziałem na konkretne przeznaczenie.

 

konfigurator-MONITORINGU

 

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu, celem doboru idealnego zestawu ochrony domu lub firmy.

 

 

 

Tak oceniają nas klienci w popularnych serwisach internetowych

 

Dokładamy wszelkich starań, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i oczekiwania naszych klientów. Wasza opinia jest dla nas bardzo ważna. Nieustannie pracujemy nad udoskonaleniem procesu składania i realizacji zamówienia, aby spełnić najwyższe standardy obsługi klienta.

 

altaltalt

 Przeczytaj również

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
Zweryfikowany sprzedawca
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu