Szukaj
Kontakt
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Kamery zewnętrzne na plac - wiedza konieczna

Kamery zewnętrzne na plac - wiedza konieczna

Data dodania: 12-10-2018
Zewnętrzne kamery i monitoring placu, parkingu, wjazdu. To bardzo częste zapytanie od klientów, chcących odpowiednio zabezpieczyć swój teren.


Założenie artykułu na dzisiaj brzmi:
Dobór kamer na plac, wjazd, parking, przed domem.


1. Kamery szerokokątne, czy z regulowanym zoomem?
alt

2. Co potrzebuje kamera żeby widziała obraz w nocy, bez zaślepiania obrazu?

Funkcje HLC , BLC oraz jak najniższa czułość kamery będą kluczowe. Poniżej możesz sprawdzić nasz słownik pojęć by przyjrzeć się temu jeszcze dokładniej.

Kliknij tutaj, aby przekierować do słownika pojęć!
 
alt


3. Zasięg kamery a kąt widzenia?

Im kamera widzi krótszą odległość tym kąt widzenia jest szerszy. Najczęściej wygląda to następująco:

1) Zasięg kamery 30 metrów - najszerszy kąt widzenia -> modele na krótszą odległość. Te modele idealnie sprawdzają się w monitoringu domu, wejścia do firmy, w biurze.

2) Zasięg kamery 50 metrów - kąt widzenia szeroki, jednak pojawiają się serie które widzą obraz wąsko przy dalszej odległości. Modele polecane przy monitoringu magazynu, wjazdu do domu, na placu.

3) Zasięg kamery 80 metrów i więcej. Szczególnie polecane modele przy monitoringu na parkingu, w miejscach, gdzie chcemy obserwować tablice rejestracyjne ze znaczącej odległości. Te serie najczęściej posiadają szereg opcji wspierających pracę w nocy oraz w warunkach zmiennego oświetlenia. W modelach na dalsze odległości, często optyka to super jasne obiektywy.
alt

4. Czy kamery IP na dalszą odległość potrzebują dodatkowe lampy?

99% kamer zewnętrznych posiada wbudowany reflektor podczerwieni. Nie ma potrzeby stosować dodatkowego oświetlenia. Szczególnie polecamy kamery z diodami EXIR. Jest to nowa seria odpowiednio rozpraszająca światło, która pozwoli idealnie doświetlić obszar przed kamerą bez ciemnych punktowych miejsc.


5. Czy kamery potrzebują rejestratora?

Wybierając wariant z rejestratorem, otrzymasz długi zapis na dysku twardym. W przypadku kradzieży kamery, nagrania będą w pamięci rejestratora, który jest w innym miejscu. Jeśli potrzebujesz jednej kamery w miejscu, gdzie kamera nie jest narażona na dostęp osób trzecich, możesz wybrać kamery IP z wbudowanym gniazdem na karty pamięci. Jest to dobre rozwiązania w przypadku budowy małego systemu CCTV, gdzie oszczędzamy na zakupie rejestratora NVR z dyskiem.
alt

6. Gdzie mogę przejrzeć nagrania z kamer?

Niezależnie od wybranego wariantu, w naszych systemach zawsze masz możliwość przeglądania nagrań datami. Stare nagrania, zostają nadpisywane nowymi. Możesz ustawić długość nagrywanych filmów, tak by późniejsze przeglądanie było wygodne. Istnieje możliwość, zgrywania i przeglądania materiału, zmiany ustawień z poziomu sieci. Dla klienta jako korzyść, oznacza to, że nie musi mieć dostępu do rejestratora, lub kamery i wszystkie prace serwisowe może zrobić z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem internetu.
 
alt

7. Jaka rozdzielczość z kamer w domu, jaka na parkingu?

W warunkach domowych proponujemy kamery o zasięgu do 30 metrów, ogniskowa 2,8mm. Najczęściej wybierana rozdzielczość, która zapewni solidny odczyt to 4 megapiksele.

W warunkach przemysłowych, jeśli oczekujesz dużej szczegółowości, warto byś wybierał kamery o rozdzielczości 8 megapikseli. Ceny tych modeli na ten moment stają się przystępne, a zwrot z inwestycji może nastąpić w bardzo krótkim okresie czasu.
alt

8. Co potrzebuje do stworzenia całego monitoringu IP?

1. Rejestrator IP, mamy dwie opcje:
  • Rejestrator, i oddzielny switch POE - kamery wpinamy do switcha. Switch do rejestratora. Zależnie od instalacji i okablowania ta opcja daje dużą wygodę montażu.
  • Rejestrator z wbudowanym switchem POE - zalecany na odległośći do 100 metrów. Wszystkie przewody UTP, schodzą się przy rejestratorze.

2. Kolejno:  
alt

Zależnie od przeznaczenia warto skorzystać z gotowych rozwiązań. Poniżej przedstawiamy złożone warianty z najpopularniejszych modeli kamer i rejestratorów do konkretnych obiektów.

Kliknij tutaj!

Jeśli potrzebujecie więcej wiedzy, piszcie. To dzięki wam odpowiadamy na kolejne pytania w naszych regularnych poradnikach oraz tworzymy konkursy na facebooku.

Poradniki: Kliknij tutaj!

Facebook: Kliknij tutaj!

 

Jeżeli spodobał Ci się wpis, sprawdź naszą ofertę:


 


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu