Szukaj
Kontakt
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Kamery zewnętrzne na zimę - jak wybierać?

Kamery zewnętrzne na zimę - jak wybierać?

Data dodania: 28-09-2018
Żyjemy dziś w dobie przesytu informacji. Sprzętu elektronicznego jest na tyle dużo, że wybierając coś dla siebie przeglądamy sieć, czytamy opinie, recenzje, testy. Natłok informacji może być męczący. 


Postanowiliśmy zrobić krótką listę, temat brzmi jak wybrać samodzielnie zewnętrzne kamery do monitoringu. Robimy to w kilku krótkich punktach, tak by czytanie było treściwe a wyłapanie najważniejszych informacji nie przyprawiało o ból głowy.1. Klasyfikacja obudowy kamery. Jeśli kamery mają pracować na zewnątrz, zawsze wybieraj te klasy szczelności. Obudowy z normami IP 65-66 są odporne na warunki pogodowe, temperatury, zapylenie.

Klasa  IP 67-68 jest polecana w miejscach gdzie kamera jest narażona na mocne opady deszczu.
alt

2. Kamera wandaloodporna - IK10.

Poziom IK10 oznacza, że przy upadku obiektu ważącego 0,5 kg z wysokości 40 cm wytrzymywana energia uderzenia wynosi 20 J i jest to najwyższa wartość w standardowej klasyfikacji kamer.

Dodatkowo takie obudowy wykonane są z materiału odpornego na uderzenia z dużą siłą. Doskonałe rozwiązanie w miejscach szczególnie narażonych na akty osób trzecich.
alt

3. Obudowy zewnętrzne do kamer kompaktowych.

Jeśli wybierasz obudowę zewnętrzną do małych kamer kompaktowych tak by ukryć kamerę wewnętrzną kompaktową w szczelnym miejscu pamiętaj o odpowiedniej klasie szczelności. Obudowy zewnętrzne metalowe zasilane są na 12 i 230 volt. Nie zapomnij dobrać odpowiedniego zasilania, tak aby nie spalić kamery.
alt

4. Kamery dla strefy zagrożonej wybuchem EX.

Jeśli Twoje kamery będą montowane w miejscach gdzie są wysokie, niskie temperatury, strefy zagrożenia wybuchem, i spore zapylenie , lub występują cząstki metalu w powietrzu to potrzebujesz bardziej zaawansowanego sprzętu.

To nic strasznego. Producenci np Videotec wprowadzili obudowy przemysłowe dla kamer zagrożonych wybuchem i substancjami niebezpiecznymi dla życia.
alt

Kliknij tutaj, aby je zobaczyć!


5. Jakie kamery do zastosowań domowych?

W rzeczywistości w warunkach domowych , w małej firmie, itp w Polskich warunkach nie warto przepłacać za rozwiązania zbyt drogie.

W zupełności wystarczą kamery wandaloodporne z klasą szczelnośći IP.66,67 , w standardowej  zintegrowanej zewnętrznej obudowie. 
alt

Kliknij tutaj aby je zobaczyć!

Większość producentów sprzętu do monitoringu w 99% proponuje kamery z obudową uniwersalną, czyli zewnętrzną/ wewnętrzną, tak aby maksymalnie ułatwić samodzielny wybór i dobór odpowiedniego sprzętu.


Jeśli potrzebujecie więcej wiedzy, zapraszamy do obserwowania naszego profilu na
facebooku,  lub napisanie maila z propozycją kolejnych tematów poradnikowych.
 

Jeżeli spodobał Ci się wpis, sprawdź naszą ofertę:


 


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu