Specjaliści w doborze Zabezpieczeń Hikvision / Dahua od 2014 roku
Szukaj
Kontakt
0Koszyk
Możemy pomóc? Zadzwoń 507-237-287
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Skuteczny monitoring firmy, biura - co wybrać, czym się kierować?

Skuteczny monitoring firmy, biura - co wybrać, czym się kierować?

Data dodania: 24-08-2018

Gdy jesteś właścicielem firmy zawsze masz z tyłu głowy obawy o swój biznes, dlatego w likwidacji tych obaw pomoże skuteczny system monitoringu. Obecnie na rynku istnieje wiele rozwiązań w kwestii monitoringu. Dla kogoś kto zastanawia się nad zakupem systemu monitoringu ilość rozwiązań może przyprawić o ból głowy. Dlatego też przychodzę z odpowiedzią na pytanie czym powinniśmy się kierować przy wyborze monitoringu do firmy, biura, magazynu?


alt

Przede wszystkim musimy zdefiniować swoje potrzeby. Co chcemy osiągnąć instalując system monitoringu? Chcesz monitorować parking przed firmą? Może interesuje Cię kwestia efektywnego wykorzystywania czasu pracy przez Twoich pracowników? Zadaj sobie podstawowe pytanie do czego on będzie mi służyć.

 

Gdy wiemy już co dokładnie będziemy chcieli monitorować należy wybrać odpowiedni sprzęt. Jaka technologia będzie najlepsza?
 

Obecnie stosuje się 2 technologie przy monitoringach.
 

alt


Monitoring sieciowy - z czym to się je?

 

Monitoring sieciowy to nowoczesna technologia wykorzystująca istniejące już sieci komputerowe do monitoringu wideo. Każda kamera IP to urządzenie sieciowe i wystarczy ją wpiąć do dowolnego routera, switcha lub rejestratora.

 

  • Zdalny dostęp - Będąc na drugim końcu świata, dzięki aplikacji mobilnej można podejrzeć co w danej chwili dzieje się w firmie.

     

  • Funkcjonalność - Kamery i wideorejestratory mają szereg funkcji pozwalających na bardzo szeroką konfiguracje. Chcesz żeby kamera działa tylko po wykryciu ruchu? Funkcja detekcji ruchu powiadomi Cię mailowo o tym że ktoś pojawił się w oku kamery. Dodatkowo funkcje takie jak maski prywatności, DNR, AWB,HLC, ONVIF i inne pozwolą na konfigurację sprzętu pod swoje potrzeby.

 

  • Koszty i efektywność - Monitoring sieciowy plasuje się w czołówce w stosunku cena do efektywność. Inwestując w kamerę IP  rejestrator IP i wykorzystując obecną strukturę sieciową praktycznie zamykasz kwestię monitoringu. Do zapisu danych wykorzystujesz rejestrator NVR wraz z dyskiem twardym lub niezależną kamerę IP ze slotem na kartę pamięci.

 

alt

 

Monitoring analogowy - technologia wciąż na czasie!

 

Monitoring analogowy to technologia wciąż wykorzystywana i chętnie wybierana przez klientów z takich powodów jak cena i prostota instalacji. Najważniejsze zalety:

 

  • Cena - cały czas systemy analogowe są tańsze od systemów sieciowych.

     

  • Prosta instalacja - Nie trzeba znać się na komputerach ani konfiguracji sprzętu elektronicznego. Poprostu podpinasz zwykły kabel koncentryczny lub UTP, a konfiguracja ogranicza się do odpowiedniego podłączenia.

 

Obecnie systemy analogowe obsługują rozdzielczość nawet do 8 Megapikseli, będąc doskonałą alternatywą dla systemów IP. System analogowy działa na kablach koncentrycznych oraz skrętce UTP czyniąc go systemem hybrydowym dzięki czemu nie musisz wymieniać obecnej instalacji, zaoszczędzając czas i pieniądze.

 

Podsumowując, nawet dla najbardziej wybrednego klienta znajdziemy system spełniający jego najważniejsze potrzeby.
 

alt

Dla naszych klientów mamy przygotowne zestawy systemów monitoringu które możesz wybrać na naszej stronie internetowej pod adresem:

 

Zestawy sieciowe: kliknij tutaj!

Zestawy analogowe: kliknij tutaj!

 

 

Jeżeli spodobał Ci się wpis, sprawdź naszą ofertę:Przejdź do strony głównej
regulamin sklepu internetowego
Zweryfikowany sprzedawca
Twój wybór dotyczący plików cookie na tej stronie.Używamy plików cookie, aby zoptymalizować funkcjonalność witryny i zapewnić najlepszą możliwą obsługę.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu