Szukaj
Kontakt
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Kamery IP - Gdzie montować i po co?

Kamery IP - Gdzie montować i po co?

Data dodania: 21-01-2019

Jeśli szukasz sposobu na zabezpieczenie swojego dobytku, podczas gdy przebywasz w innym miejscu, warto byś zainstalował kamery ip. Najlepszym rozwiązaniem będą kamery przemysłowe z możliwością podglądu przez internet i zapis na karcie pamięci.

 

 

 

alt

Jaki sprzęt mamy do wyboru?

 

Kamery sieciowe IP, komunikują się za pośrednictwem sieci (IP- Internetowy Protokół). Możemy wybrać kamery łączone przewodowo lub poprzez WIFI. Oba rozwiązania, pokazują obraz na żywo. Większość modeli kamer, może reagować tylko w momencie wykrycia ruchu z kamery.


 

Jeśli kamera posiada wejście micro-sd, wykrycie ruchu spowoduje nagrywanie materiału na karcie pamięci. Zależnie od wybranych preferencji zapisu, nowe nagrania nadpisują się w pętli.

  

Gdzie mają zastosowanie niezależne kamery IP z kartą pamięci? 

FoodTruck - właściciele mobilnej restauracji, bardzo często prowadzą kilka punktów gastronomicznych. Nie sposób być w kilku miejscach jednocześnie. Klienci, którzy nas odwiedzają oprócz zapisu na karcie pamięci, oczekiwali funkcji wbudowanego mikrofonu i dwukierunkowej komunikacji audio. Dzięki temu nie tylko widzisz podgląd na żywo i nagrania, jednocześnie możesz prowadzić rozmowę z pracownikami lub reagować w funkcjach dużego zagrożenia i aktów wandalizmu. 

alt
 

Kantor - miejsce w którym w Polsce codzienne dochodzi do wielu prób włamań i kradzieży. Kamery rozpoznające twarze z kilku metrów, będą tutaj kluczowe. Warto wybrać wysoką rozdzielczość, od 4 megapikseli wzywż, tak aby na nagraniu posiadać dowód w razie wszczęcia postępowania z Policją. W wielu sprawach, czytelny obraz z kamery jest warunkiem koniecznym do uzyskania odszkodowania od ubezpieczyciela.
 


alt
 

Stragan w małej miejscowości - bardzo często właściciele takich obiektów mogą być zastraszani. Często w małych miejscowościach przestępstwa dokonywane są przez jedne i te same  osoby, którym ciężko udowodnić winę. Dobrej jakości nagranie z kamer z kilku różnych dni, powinno być dobrym dowodem, a jednocześnie elementem odstraszającym.
 

 

alt 

Klatka schodowa - miejsce częstych spędów ludzi pijących alkohol, którzy zachowują się agresywnie i głośno. Klatka schodowa jest małym pomieszczeniem, i samo zamontowanie kopułowych kamer IP (wandaloodpornych) może okazać się strzałem w dziesiątkę, który odstrzaszy amatorów stałych imprez pod Twoimi drzwiami mieszkania.
 

alt

Kamery na balkon i skierowane na garaż lub samochód - bardzo często klienci skarżą się na przerysowania samochodu. Często zazdrosny sąsiad, który mówi dzień dobry, może okazać się głównym sprawcą.
Z pewnością ten pozornie miły Pan, nie wyprze się nagrania z kamery w wysokiem rozdzielczości. Warto by na balkon wybierać kamery z regulowanym zoomem, tak aby kamery nakierować w konkretne miejsce, czyli na samochód znajdujący się kilkanaście metrów od zainstalowanej kamery. 

alt

 Jak widać, zastosowań może być wiele. Powyżej przedstawiliśmy tylko przykładowe propozycja użycia kamer CCTV. W dobie rosnącej agresji, wybierając odpowiedni monitoring możemy w tani i szybki sposób zapewnić sobie bezpieczeństwo i spokojny sen.

 

Jeżeli spodobał Ci się wpis, sprawdź naszą ofertę:

 

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu