0
Strona główna » Poradniki » Jak podłączyć kamerę IP?
KategorieProducenci

Opinie o produktach

Jak podłączyć kamerę IP?

Jak podłączyć kamerę IP?

Zyskujące coraz większą popularność kamery IP do systemów monitoringu pomimo obiegowej opinii nie są trudne do montażu i konfiguracji. Montaż polega na podłączeniu kamery IP do sieci za pomocą skrętki UTP. To cały proces montażu. Kłopoty mogą pojawić się podczas konfiguracji. Wymaga ona skonfigurowania kilku parametrów, które przybliżymy poniżej.

 
Kamery IP i ich montaż

Konfiguracja adresu IP kamery

Początkowe podłączenie kamery IP i jej konfiguracja musi być wykonana za pomocą kabla. Nie da się przeprowadzić przyłącza bezprzewodowo. Dodatkowe działania konfiguracyjne można już bez problemu wykonać bez pomocy kabla. Każda kamera IP posiada swój własny adres sieciowy, służący do identyfikacji danej kamery w sieci. W większości przypadków producent sprzętu dołącza do zakupionego sprzętu oprogramowanie na CD lub DVD pozwalające na ustalenie adresu IP kamery. Następnym krokiem jest odpowiednia konfiguracja adresu IP kamery zależnie od tego, czy ma on być adresem domyślnym czy automatycznie pobieranym z routera. Podłączenie kamery IP wymaga wpisania adresu IP w wyszukiwarce i zalogowania się na konto użytkownika. Na tym etapie koniecznie należy zmienić hasło do logowania. Dzięki adresowi IP kamery można nie tylko podglądać obraz na monitorze komputera, możliwa jest również dodatkowa konfiguracja innych parametrów.

 
Montaż kamery IP

Odbiór nagrania z kamery IP na telewizorze

Podłączenie kamery IP do routera już za nami. Teraz spróbujmy podłączyć kamerę IP do telewizora. Jest to również bardzo proste. Jeżeli telewizor posiada opcję dostępu do sieci Internet, wystarczy wpisać w wyszukiwarce adres IP kamery i obraz pojawi się na ekranie. W innych przypadkach koniecznym będzie połączenie rejestratora i telewizora przez kabel. Można to zrobić przez wtyk typu Chinch.

Kamera IP - bezprzewodowa
Kamera IP (bezprzewodowa) od producenta Dahua - model DH-IPC-A35P
 

Podłączanie kamery IP – nie takie straszne

Jak widać, podłączenie kamery IP oraz jej konfiguracja nie jest zbyt skomplikowana. W przypadku jednak jakichkolwiek problemów warto zwrócić się do sprzedawcy systemu monitoringu, który udzieli szczegółowej porady dotyczącej montażu i konfiguracji kamer.

 
Zmontowana kamera IP
 
 

Może zainteresują Cie również:Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Poradniki