Specjaliści w doborze Zabezpieczeń Hikvision / Dahua
Szukaj
Kontakt
0Koszyk
Możemy pomóc? Zadzwoń 507-237-287
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Alarm bezprzewodowy - jaki wybrać?

Alarm bezprzewodowy - jaki wybrać?

Alarm bezprzewodowy - jaki wybrać? Data dodania: 16-08-2022
Alarm-bezprzewodowy-jaki-wybrać


Systemy alarmowe, to jeden z głównych elementów skutecznego zabezpieczenia budynku. Okres wakacyjny i urlopowy to szczególny moment, gdy planujemy wyjazdy i zostawiamy nasz dobytek bez domowników. Właśnie wtedy bezpieczeństwo i ochrona budynku są szczególnie ważne. W poniższym artykule przestawiamy urządzenia, niezbędne do stworzenia kompletnego zestawu alarmowego.

 

 

Zestawy-alarmowe-kompletne

Zestawy alarmowe - z jakich elementów składa się kompletny alarm?

 

Zestaw alarmowy, to zazwyczaj powtarzający się komplet urządzeń. Aby zestaw był w pełni kompletny, niezbędne będą następujące produkty:

 1. Centrala alarmowa z obudową. Jest to główny element całego kompletu, od którego zależy przyszła rozbudowa systemu. Centrala alarmowa, powinna być dopasowana pod konkretną ilość czujników. Mamy do wyboru centrale alarmowe, z wbudowanym powiadomieniem GSM na płycie. Oznacza to, że alarm może wysyłać powiadomienia telefoniczne w momencie wzbudzenia. Dodatkowym atutem są centrale, umożliwiające sterowanie dwukierunkowe, czyli zdalne załączenie i wyłączenie, wzbudzenie alarmu. Centrala alarmowa, może być przewodowa lub hybrydowa. Opcja druga, oznacza, że system alarmowy, będzie obsługiwał czujki ruchu zarówno po kablu jak i czujniki ruchu bezprzewodowe. Nie wszystkie centrale alarmowe, posiadają wbudowany moduł GSM. Część z nich, można rozbudować o powiadomienie na telefon.
  Rekomendujemy centrale alarmowe z serii SATEL PERFECTA, SATEL INTEGRA, SATEL MICRA. Zazwyczaj są w pełni wystarczające do ochrony domu czy firmy.

 2. Syrena alarmowa. Jest to kolejny istotny element alarmu. Jej działanie, jest oczywiste i umożliwia głośny element odstraszający. Syreny alarmowe, mogą być wewnętrzne i zewnętrzne. Oprócz tego polecamy sygnalizatory alarmowe z własnym zasilaniem, czyli wbudowanym akumulatorem.

 3. Manipulator do alarmu, jest to istotny element, dzięki któremu możemy załączyć i wyłączyć system alarmowy. Szyfratory alarmowe, mogą być przewodowe lub bezprzewodowe. Istotne, aby manipulator do alarmu, był kompatybilny z centralą. Oznacza to, że początek symbolu klawiatury, powinien odpowiadać centrali.

  Działa to na zasadzie:
  INTEGRA = początek symbolu szyfratora INT
  Perfecta = PRF
  Versa = VER-LCD

 4. Kolejnym elementem alarmu, są akumulator i transformator. Z reguły w większości, stosowane są akumulatory 7,2ah oraz 18ah, które są wystarczające do zapewnienia podtrzymania w przypadku spadków napięcia.

 5. Czujki ruchu lub inne czujniki alarmowe, to istotne elementy budujące cały system. Możemy zastosować czujniki ruchu przewodowe i bezprzewodowe. Czujniki występują również w wielu rodzajach. Możemy je dowolnie łączyć między sobą. Najważniejsze urządzenia to:
 • Czujki ruchu
 • Kontaktrony
 • Czujniki dualne
 • Czujki sufitowe
 • Czujniki otwarcia
 • Czujniki zbicia szkła
 • Czujniki dymu
 • Czujniki kontaktronowe na drzwi
 • Czujki gazu
 • Czujnik zalania wodą

 

 

alarm-do-domu

Alarm do domu, ważne czynniki przy wyborze

 

Wybierając główny element, czyli centralę alarmową, musimy zwracać uwagę na ilość wejść i maksymalną ilość obsługiwanych czujników alarmowych. Jeśli centrala w specyfikacji wskazuje 8 wejść z opcją rozbudowy do 32 (INTEGRA 32), możemy na starcie podłączyć 8 czujników przewodowych, natomiast po rozbudowie przez ekspander (INT-E), rozbudowujemy modułami maksymalnie do 32 urządzeń.

 

Ważnym i przydatnym elementem, przy wyborze jest ilość poszczególnych stref. Dzięki podziałowi na strefy, możemy rozdzielić nasz alarm na górę, dół, lub oddzielne pomieszczenia. W uproszczeniu, jeśli śpimy na górze domu, dół może być załączony, natomiast po górnej części budynku, możemy się swobodnie poruszać.

 

Rozwiązania, które nie są nam potrzebne dzisiaj, mogą przydać się w przyszłości. Przy montażu z czasem, może przydać się sterowanie roletami, obsługa z darmowej aplikacji, sygnalizowanie wyczerpywania się baterii z wyprzedzeniem, opcja podłączenia dodatkowych czujników bezprzewodowych, rozbudowa o kolejny manipulator, itp. Wychodzimy z założenia, że lepiej na początku sprawdź precyzyjnie wymagania i dobierz urządzenia pod konkretny budynek z myślą o ewentualnej rozbudowie w przyszłości.

 

Alarm bezprzewodowy do domu - jaki wybrać?

 

Poszukując systemu alarmowego, możesz natknąć się na ogrom zestawów. Jeśli chodzi o nasze rekomendacje, możemy zaproponować alarmy SATEL. Tak jak w przypadku gdy wybierasz zestaw do monitoringu, mamy wiele wytycznych, tak w przypadku instalacji alarmów, wybieramy produkty uszyte na miarę, pod nasze konkretne i wskazane wymagania. Nie ma alarmów lepszych, czy gorszych. Spore możliwości rozbudowy, umożliwia SATEL INTEGRA. Oprócz tego, producent oferuje manipulatory dotykowe z wyświetlaczem, dzięki któremu w wygodny sposób możesz wysterować automatykę budynkową i sprawnie zarządzać budynkiem.

 

Alarm bezprzewodowy - zasięg urządzeń

 

Alarmy umożliwiają solidny zasięg, realnie do kilkudziesięciu metrów. Pamiętajmy o ewentualnych grubych ścianach i przeszkodach, pomiędzy centralą i czujnikami. Im mniej przeszkód, tym zasięg jest mocniejszy. Z doświadczenia, alarm bezprzewodowy do domu, nie powinien mieć zakłóceń nawet w dwu kondygnacyjnych budynkach, bez grubszych ścian. Istotnym jest, aby centrala alarmowa była w tym samym budynku, gdzie czujniki. Klienci, często przeceniają zalety alarmu wierząc, że nie potrzebujemy kabli i jeden alarmy na baterie, może ochronić dwa lub trzy niezależne budynki. Jest to pułapka, i dlatego rekomendujemy montaż w obrębie jednego budynku.

 

 

alarm-przewodowy-czy-bezprzewodowy

Alarm przewodowy czy system alarmowy bezprzewodowy?

 

Wychodzimy z założenia, że zawsze bardziej stabilne są instalacje w oparciu o wykorzystanie kabli. System alarmowy, łączymy przy użyciu kabli 6 żyłowych YTDY 6x0,5 lub przewodu sieciowego typu skrętka komputerowa. Wszystkie urządzenia, łączone są jednym rodzajem okablowania. Pamiętajmy, że systemy alarmowe wymagają podłączenia zasilania, niezależnie czy wybieramy alarm po kablu czy przy użyciu baterii.

 

 

alarm-do-domu-satel-podsumowanie

Jaki alarm do domu kupić - podsumowanie

 

Jeśli zastanawiasz się nad solidnym systemem, warto spojrzeć przyszłościowo, domowy alarm powinien spełniać wymagania naszego budynku i być prosty, wygodny w obsłudze. Dobieramy systemy alarmowe, głównie pod wymagania użytkownika, pod istniejący typ instalacji alarmowej. Zabezpieczenia Poznań, to specjaliści w doborze systemów alarmowych. Stworzyliśmy również gotowe zestawy alarmowe, które możesz sprawdzić tutaj:

ZESTAWY-ALARMOWE

 

Zachęcamy również do kontaktu z naszymi technikami, celem dopasowania idealnego alarmu dla Twojego domu lub firmy.

 

 

 

Tak oceniają nas klienci w popularnych serwisach internetowych

 

Dokładamy wszelkich starań, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i oczekiwania naszych klientów. Wasza opinia jest dla nas bardzo ważna. Nieustannie pracujemy nad udoskonaleniem procesu składania i realizacji zamówienia, aby spełnić najwyższe standardy obsługi klienta.

 

altaltalt

 Przeczytaj również

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
Zweryfikowany sprzedawca
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu