Specjaliści w doborze Zabezpieczeń Hikvision / Dahua od 2014 roku
Kontakt
0Koszyk
Możemy pomóc? Zadzwoń 507-237-287
Strona główna » Poradniki » Alarm bezprzewodowy - z czego się składa i jak dobrać zestaw alarmowy do domu

Alarm bezprzewodowy - z czego się składa i jak dobrać zestaw alarmowy do domu

Alarm bezprzewodowy - z czego się składa i jak dobrać zestaw alarmowy do domu Data dodania: 06-07-2021
Alarm domowy to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego domu, który zadba o jego bezpieczeństwo. Codziennie dochodzi do włamań oraz kradzieży w domach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach. Do ochrony posiadłości oraz mienia najlepiej jest wykorzystać alarm bezprzewodowy, który zabezpieczy każdy dom przed niefortunnymi zdarzeniami. W poniższym artykule przedstawimy najważniejsze informacje o alarmie bezprzewodowym oraz systemy alarmowe, które są najczęściej wybierane przez naszych klientów.

Alarm bezprzewodowy - co to jest?
 
Spis treści:
 • Alarm domowy co to jest?
 • Alarm bezprzewodowy a przewodowy - różnice
 • Alarm bezprzewodowy do domu - z czego się składa?
 • Alarm bezprzewodowy jak działa?
 • Alarm domowy bezprzewodowy jaki wybrać?
 • Alarm bezprzewodowy cena
 • Alarm bezprzewodowy - polecane zestawy
 

Alarm domowy co to jest?

 
Alarm do domu to tzw. System Sygnalizacji Włamania i Napadu (SSWiN). Chroni on przede wszystkim posesję i domowników przed wtargnięciem niepowołanych osób. System alarmowy składa się z kilku urządzeń, które potrafią wykryć oraz zasygnalizować wejście lub próbę wejścia osoby niepożądanej na naszą posesję. Największą zaletą takiego alarmu jest sygnał dźwiękowy oraz świetlny. Dodatkowo system, który wykryje ruch lub wtargnięcie na posesję wysyła powiadomienie do centrali, właściciela domu oraz do stacji monitorowania - np. firmy ochroniarskiej. Alarm domowy w szybki i łatwy sposób pozwala wykryć próbę włamania i kradzieży oraz odstrasza potencjalnych włamywaczy.

Alarm bezprzewodowy a przewodowy - różnice

 

Alarm bezprzewodowy a przewodowy - różnice

 
Alarm domowy można podzielić na dwa rodzaje: systemy bezprzewodowe oraz przewodowe. Każdy z nich ma swoje zalety, wady a także zastosowanie. Przed wyborem alarmu do domu należy zapoznać się z ich podstawową charakterystyką. Dodatkowo polecamy skontaktować się z wykwalifikowanymi specjalistami naszej firmy ZabezpieczeniaPoznan.pl, którzy pomogą w wyborze idealnego alarmu domowego.
 
 • alarm bezprzewodowy - idealna propozycja dla domów i mieszkań, które są już wybudowane i wyremontowane. Systemy alarmowe bezprzewodowe składają się z droższych elementów, niż w przypadku systemów przewodowych. Natomiast można tutaj zaoszczędzić na zbędnym remoncie i okablowaniu, które trzeba doprowadzić do urządzeń. Brak kabli to jedna z najważniejszych zalet alarmu bezprzewodowego oraz szybkość i łatwość w montażu. Do komunikowania się pomiędzy urządzeniami system alarmowy bezprzewodowy wykorzystuje łączność radiową. Wadą takiego rozwiązania jest podatność na zakłócenia łączności radiowej. Natomiast współczesna technologia pozwoliła opracować nowoczesne rozwiązania, które posiadają zabezpieczenia przed zakłóceniami sygnału.
 
 • alarm przewodowy - takie rozwiązania dedykowane są dla domów oraz mieszkań, które są w trakcie budowy lub remontu. Wszystkie urządzenia wchodzące w skład alarmu przewodowego połączone są ze sobą za pomocą specjalnego okablowania. Alarmy przewodowe są zazwyczaj tańsze od przewodowych, natomiast zwiększają się tutaj koszty związane z instalacją sprzętu. System alarmowy przewodowy powinien zamontować wyspecjalizowany monter, który podłączy wszystkie urządzenia w prawidłowy sposób. Instalacja sprzętu podczas budowy lub remontu posesji gwarantuje brak widocznego okablowania.

Alarm bezprzewodowy do domu - z czego się składa?

 
Systemy alarmowe bezprzewodowe, aby prawidłowo działały powinny składać się z kilku najważniejszych urządzeń. Bez tych wszystkich elementów alarm domowy jest praktycznie bezużyteczny i nie uchroni naszej posesji przed niebezpiecznymi zdarzeniami. Poniżej przedstawione urządzenia są ze sobą połączone bezprzewodowo:
 • centrala alarmowa - najważniejszy element całego systemu alarmowego. Centrala alarmowa to tzw. mózg i serce, które odbiera informacje i sygnały ze wszystkich czujek, które połączone są z centralą za pomocą fali radiowych. W momencie niebezpiecznego zdarzenia centrala uruchamia sygnalizator - syrenę alarmową i wysyła powiadomienie sms do właściciela i powiadomienie do firmy ochroniarskiej.
 
 • manipulator - urządzenie sterujące całym systemem alarmowym, które pozwala zobaczyć stan każdej czujki. Dodatkowo manipulatory pozwalają na uzbrojenie i rozbrojenie alarmu w szybki i łatwy sposób. Manipulatory najczęściej występują w postaci klawiatury lub monitora. Takie urządzenia najczęściej montowane są od razu przy wejściu do budynku.
 • antena GSM - takie urządzenie daje fantastyczne rozwiązania technologiczne. Pozwala ona sterować systemem alarmowym z telefonu. Wystarczy aktywna antena GSM oraz zainstalowana aplikacja na smartfon. Można sterować alarmem z każdego miejsca na świecie i otrzymywać powiadomienia w postaci wiadomości sms.
 • akumulator- inaczej zasilanie awaryjne. Niezbędne urządzenie, które pozwala zasilać cały system alarmowy w momencie odcięcia dostawy prądu. Często zdarza się, że włamywacze, którzy zauważyli system alarmowy odcinają dopływ energii elektrycznej w domu - tak aby móc bez problemu się włamać.
 • sygnalizator - urządzenie, które montuje się na zewnątrz budynku. Syrena alarmowa sygnalizuje włamanie lub inne niebezpieczne zdarzenie za pomocą dźwięku oraz światła.
 • transformator - urządzenie służy do obniżania napięcia sieciowego.
 • czujka ruchu - to niezbędne urządzenie, które wchodzi w skład systemu alarmowego. Czujka ruchu dostrzega zagrożenie w budynku w postaci intruza, pożaru czy zalania wodą. Nowoczesnym rozwiązaniem jest czujka ruchu z promieniowaniem PIR. Czujka nie widzi ruchu, natomiast widzi plamę ciepła. W momencie, gdy czujka dostrzega osobę z wyższą temperaturę ciała od obiektów takich jak: ściana lub meble to załącza alarm.

Sposób działania alarmu bezprzewodowego
 

Alarm bezprzewodowy jak działa?

 
System alarmowy bezprzewodowy składa się z czujników, które zasilane są z baterii lub akumulatorów. Natomiast współpracująca z nimi centrala alarmowa wymaga doprowadzenia przewodu zasilającego. Wszystkie elementy alarmu bezprzewodowego komunikują się ze sobą za pomocą fal radiowych. Urządzenia, które posiadają zasilanie bateryjne mogą pracować nawet przez kilka lat. Baterie, które sprzedawane są w komplecie z czujkami powinny wystarczyć na co najmniej rok pracy zgodnie z obowiązującymi normami. Czujki rozmieszczone w różnych pomieszczeniach w domu pozwalają wykrywać potencjalne zagrożenie. Czujki połączone są z centralą alarmową za pomocą fal radiowych. Centralka odbiera i analizuje przesłane przez czujki sygnały i w momencie wykrycia potencjalnego zagrożenia uruchamia sygnały alarmowe w postaci dźwięku lub światła. Dodatkowo centrala alarmowa wysyła powiadomienie sms na numer telefonu, który jest zapisany w jej pamięci. Alarm bezprzewodowy składa się również z manipulatora, czyli tzw. panel kontrolny z klawiaturą. Manipulator również łączy się z innymi urządzeniami za pomocą fal radiowych, natomiast do pracy potrzebuje przewodu zasilającego. Manipulator umieszczony przy wejściu do domu umożliwia sterowanie całym systemem alarmowym. Nowoczesne alarmy bezprzewodowe mogą być również sterowane z poziomu smartfona z każdego miejsca na świecie. Wystarczy mieć zainstalowaną aplikację na telefonie oraz dostęp do Internetu.

Jaki wybrać alarm bezprzewodowy do domu?
 

Alarm domowy bezprzewodowy jaki wybrać?

 
Najczęściej polecane są alarmy bezprzewodowe firmy Satel, które charakteryzują się długą żywotnością, łatwym montażem i intuicyjną obsługą. Aby system alarmowy działał prawidłowo należy zakupić wszystkie najpotrzebniejsze jego elementy: centrala alarmowa, manipulator, akumulator, sygnalizator, transformator i czujki ruchu. Taki zestaw można również rozbudować o kontraktony - czujki zabezpieczające np. okna lub drzwi oraz czujki dymu, ognia, czadu czy gazu. Przed zakupem poszczególnych urządzeń warto skonsultować się ze specjalistą z dziedziny alarmów lub zaczerpnąć wiedzy w Internecie. W naszym sklepie internetowym www.ZabezpieczeniaPoznan.pl można znaleźć gotowe systemy alarmowe bezprzewodowe, które zostały stworzone specjalnie na potrzeby klientów. Dodatkowo nasi pracownicy pomogą dobrać idealne urządzenia do alarmu bezprzewodowego dla każdej posesji.

Cena alarmu bezprzewodowego
 

Alarm bezprzewodowy cena

 
Cena gotowego systemu bezprzewodowego uzależniona jest przede wszystkim od ilości czujek. W naszej ofercie można znaleźć zestawy alarmów bezprzewodowych w przedziale cenowym 1200 - 3500 złotych. Warto pamiętać, że jest to przedział kwotowy dla gotowych zestawów, które są najczęściej wybierane przez naszych klientów. Natomiast są klienci, którzy potrzebują kompletnie innych systemów bezprzewodowych, które proponujemy i wyceniamy indywidualnie.

Zestawy alarmu bezprzewodowego 2021
 

Alarm bezprzewodowy - polecane zestawy

 
 
Gotowy system alarmowy, który idealnie nadaje się domu lub firmy z maksymalnie czterema pomieszczeniami, które należy zabezpieczyć. Czujki znajdujące się w zestawie redukują fałszywe alarmy, które wywołane są przez poruszające się zwierzęta takie jak psy lub koty. Sygnalizator wewnętrzny jest tak głośny, że odstraszy każdego intruza i włamywacza. Centrala alarmowa posiada cztery wejścia, co powoduje, że takiego zestawu nie można rozbudować o dodatkowe czujki.
 
Zestaw zawiera:
 
 • Moduł alarmowy Satel Micra w obudowie OPU-4P oraz transformator 40VA Satel
 • 4 x Czujnik bezprzewodowy MPD-300 Satel
 • Antena GSM ANT-OBU-Q lub ANT-GSM-I Satel (w zależności od dostępności)
 • Syrena wewnętrzna SPL-5010R Satel
 • Manipulator MKP-300 Satel
 • Akumulator 7,2Ah/12V

 
 
Zestaw alarmowy w ekonomicznej cenie z czterema czujkami. W każdej chwili system można rozbudować o dodatkowych 8 czujek poprzez ekspander INT-E. System Satel Perfecta to lepsza technologicznie propozycja od poprzedniego systemu Satel Micra. Taki zestaw to idealny wybór dla większych domów jednorodzinnych i firm z większą ilością pomieszczeń. Centrala, która znajduje się w zestawie umożliwia stworzenie instalacji bezprzewodowej i hybrydowej. Dodatkową zaletą przedstawionego systemu alarmowego jest manipulator wyposażony w wyświetlacz LED.
 
Zestaw zawiera:
 
 • Centralę alarmową marki SATEL PERFECTA 32-WRL
 • Kompatybilną obudowę do centrali alarmowej SATEL
 • Antenę GSM SATEL
 • Bezprzewodowy Manipulator PERFECTA PRF-LCD-WRL
 • Zewnętrzna syrena alarmowa SATEL SP-4001R
 • 4 x bezprzewodowy czujnik MPD-300 SATEL
 • Akumulator żelowy 7,2ah/12 volt ALARMTEC
 • Transformator 40VA
 

 
Wysokiej jakości alarm bezprzewodowy, który szczególnie rekomendowany jest do ochrony domu. W zestawie znajdują się nie tylko podstawowe czujki ruchu, ale i również czujki dymu i ciepła. Dodatkową zaletą zestawu jest możliwość rozbudowania go o kolejne czujki, sygnalizatory czy takie urządzenia wykonawcze jak: rolety, zraszacze itd. Potrzebny do tego będzie ekspander INT-E na osiem wejść. Zestaw cechują się bardzo szybką i prostą w obsłudze instalacją.
 
Zestaw zawiera:
 
 • 1 x centrala alarmowa PERFECTA-16-WRL-SET-A-SATEL;
 • 1 x klawiatura do centrali alarmowej PRF-LCD-WRL SATEL;
 • 1 x akumulator 12V/7.2AH-MWS;
 • 1 x sygnalizator zewnętrzny SP-4001-R SATEL;
 • 1 x transformator TR-40VA;
 • 6 x czujka ruchu PIR MPD-300 SATEL;
 • 2 x czujka dymu i ciepła MSD-300.
 • 1 x pilot MPT-350 SATEL.
 

Jeśli szukacie Państwo alarmów bezprzewodowych wysokiej jakości w dobrej cenie zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Odpowiemy na każde pytanie i pomożemy w wyborze idealnego zestawu.

Przeczytaj również
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
Masz pytanie ? Problem ? Chcesz zamówić telefonicznie ?
regulamin sklepu internetowego
Zweryfikowany sprzedawca
Copyright 2023 © Zabezpieczenia Poznań Wszelkie prawa zastrzeżone.
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies m.in w celach: świadczenia usług, personalizacji reklamy, statystyk. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIES
Są zawsze włączone, ponieważ umożliwiają podstawowe działanie strony. Są to między innymi pliki cookie pozwalające pamiętać użytkownika w ciągu jednej sesji lub, zależnie od wybranych opcji, z sesji na sesję. Ich zadaniem jest umożliwienie działania koszyka i procesu realizacji zamówienia, a także pomoc w rozwiązywaniu problemów z zabezpieczeniami i w przestrzeganiu przepisów.
Pliki cookie funkcjonalne pomagają nam poprawiać efektywność prowadzonych działań marketingowych oraz dostosowywać je do Twoich potrzeb i preferencji np. poprzez zapamiętanie wszelkich wyborów dokonywanych na stronach.
Pliki analityczne cookie pomagają właścicielowi sklepu zrozumieć, w jaki sposób odwiedzający wchodzi w interakcję ze sklepem, poprzez anonimowe zbieranie i raportowanie informacji. Ten rodzaj cookies pozwala nam mierzyć ilość wizyt i zbierać informacje o źródłach ruchu, dzięki czemu możemy poprawić działanie naszej strony.
Pliki cookie reklamowe służą do promowania niektórych usług, artykułów lub wydarzeń. W tym celu możemy wykorzystywać reklamy, które wyświetlają się w innych serwisach internetowych. Celem jest aby wiadomości reklamowe były bardziej trafne oraz dostosowane do Twoich preferencji. Cookies zapobiegają też ponownemu pojawianiu się tych samych reklam. Reklamy te służą wyłącznie do informowania o prowadzonych działaniach naszego sklepu internetowego.
ZATWIERDZAM
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies m.in w celach: świadczenia usług, personalizacji reklamy, statystyk. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
USTAWIENIA
ZGADZAM SIĘ