Specjaliści w doborze Zabezpieczeń Hikvision / Dahua
Szukaj
Kontakt
0Koszyk
Możemy pomóc? Zadzwoń 507-237-287
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Jaki domofon/wideodomofon wybrać? Różnice

Jaki domofon/wideodomofon wybrać? Różnice

Jaki domofon/wideodomofon wybrać? Różnice Data dodania: 02-11-2022

Domofon pełni podstawowe funkcje, takie jak otwieranie furtki lub bramy. Jest to uproszczony system, który wymaga podstawowej instalacji, najczęściej dwu żyłowej. Musimy pamiętać, że zwykły domofon, nie pozwala na rozbudowę o dodatkowe wyświetlacze LCD. Najczęściej domofony nie posiadają opcji obsługi z poziomu smartfona, jest to maksymalnie uproszczone rozwiązanie, dzięki któremu możesz stworzyć podstawowy system kontroli dostępu, który otwiera furtkę w budynku.

 

Jaki_wideodomofon_wybrac

 

Wideodomofony umożliwiają natomiast pełen dostęp z aplikacji mobilnej, opcję dołożenia monitora i integrację z systemem monitoringu. Na rynku mamy różne rodzaje wideodomofonów. Osobiście rekomendujemy sprawdzone marki i taki sprzęt jak: wideodomofon HIKVISION, wideodomofon Dahua, wideodomofon 5tech, wideodomofon Vidos. Wybierając wysokiej jakości producentów, oprócz oczywistych walorów estetycznych i technicznych, otrzymujemy solidne wsparcie techniczne. Rekomendujemy wideodomofony IP z obsługą z poziomu smartfona. Dzięki obsłudze z aplikacji mobilnych, możemy w dowolnym momencie podejrzeć widok z kamery oraz przejrzeć zapisany materiał w pamięci urządzenia lub zdalnie otworzyć furtkę czy bramę. Dla użytkownika jest to niewątpliwa wygoda. Musimy pamiętać, że nie każdy wideodomofon umożliwia takie rozwiązania. Rekomendujemy kontakt ze specjalistami z firmy Zabezpieczenia Poznań, celem doboru idealnego modelu.

 

 

 

na_co_zwracac_uwage_wybierajac_wideodomofon_do_domu

 

Na co zwracać uwagę wybierając wideodomofon do domu?


 

Oprócz walorów estetycznych, powinniśmy zwrócić uwagę na wymiary stacji zewnętrznej. Właściwie dopasowana stacja bramowa to również odpowiedni kąt widzenia, który umożliwia szeroki kadr i podgląd pełnej sylwetki osób wchodzących do budynku. Jeśli wybierzemy zbyt wąski kąt widzenia, sylwetki osób będą niewidoczne i ucięte.

Stacja bramowa wideodomofonu, może być montowana w wersji podtynkowej oraz natynkowej. Zależnie od tego, jakie posiadamy ogrodzenie lub słupek, wybieramy konkretnie dopasowany model. Z naszych rekomendacji, polecamy wideodomofony na kod i szyfrator oraz z obsługą kart i breloków RFID. Solidna stacja bramowa, nie tylko podnosi poziom bezpieczeństwa, ale dzięki temu, że panel ma wysoką rozdzielczość, możesz ujrzeć podgląd z kamery, zbliżony do systemów CCTV. Dostępne zestawy wideodomofonów umożliwiają montaż bezprzewodowy lub podłączony po kablu. Jeśli tylko istnieje możliwość, polecamy rozwiązania przewodowe, które są stabilne i zapewniają pewne działanie na długie lata.

 

 

 

Wideodomofon_ zasilanie_wizja_jakie_przewody

 

Wideodomofon - zasilanie i wizja - jakie przewody do montażu sprzętu?


 

Najbardziej uniwersalnym przewodem są kable typu ETHERNET (8 żyłowe), dzięki którym możemy podłączyć dowolny wideodomofon hybrydowy lub wideodomofon IP. W naszym sklepie znajdziesz przewody do wideodomofonów z metra oraz wszystkie niezbędne akcesoria montażowe.

Jeśli posiadasz już istniejącą instalację, możesz wybrać wideodomofony 5tech lub systemy Vidos duo. Nowoczesne wideodomofony, możemy przystosować niemal do każdego typu okablowania. Dla osób, które nie posiadają instalacji, pozostają wideodomofon WiFi, które musimy tylko zasilić przez 12 volt.

Jeśli zastanawiasz się jaki wideodomofon wybrać, koniecznie się do Nas odezwij. Wspólnie dopasujemy idealny model, który będzie pracował stabilnie przez długie lata i znacząco ułatwi codzienne funkcjonowanie w budynku.

 

jakie_cechy_musza_posiadac_nowoczesne_wideodomofony

 

Jakie cechy muszą posiadać nowoczesne wideodomofony?


 

Standardem stała się:

 

obsługa z poziomu telefonu lub tabletu z dowolnego miejsca na świecie,

obsługa dodatkowych wejść, dzięki czemu możemy wykonać sterowanie furtki i bramy,

podgląd video z dowolnego miejsca na świecie z pomocą aplikacji mobilnej,

opcja rozbudowy o kolejne wideofony lub unifony, monitory LCD,

✅ opcja połączenia zarówno poprzez WiFi jak i przewodowo,

zasilanie poprzez technologie POE, dzięki czemu cały przesył i zasilanie odbywa się po jednym przewodzie sieciowym,

opcja otwierania furki i bramy poprzez monitor, oraz funkcja ramki na zdjęcia na wyświetlaczu,

czytelna i prosta w obsłudze aplikacja mobilna do sterowania wideodomofonem.

 

 

Pułapki przy doborze wideodomofonu


 

Często klienci wybierają systemy niedopasowane, poniżej wymienimy kilka czynników wpływających na codzienne użytkowanie sprzętu.

 

Sprzęt dobrany pod zły typ instalacji, ratunkiem wydaje się być następnie podłączenie po wifi. Tak jak wcześniej wspominaliśmy, zawsze rekomendujemy instalacje przewodowe, dlatego oferta jest bardzo rozbudowana i z pewnością każdy dopasuje odpowiedni dla siebie system przewodowy.

Zbyt wąski kąt widzenia w stacji bramowej, powoduje ucinanie sylwetki.

Za niski montaż stacji bramowej, jest to częsty problem. Jeśli musisz zamontować panel na danej wysokości, pamiętaj aby wybrać wideodomofon szerokokątny.

Kupno samej stacji bramowej i oczekiwanie, że zaoszczędzimy na kupnie monitora do wideodomofonu. Najczęściej zestawy składają się zarówno ze stacji bramowej jak i zasilacza i monitora. Jeśli ominiesz któryś z elemetnów, prawdopodobnie Twój system nie będzie dostępny w aplikacji poza siecią wewnętrzną.

Wybór modelu obsługującego tylko jeden przekaźnik. Jest to element, którego nie możemy zmienić w przyszłości. Musimy wiedzieć już na starcie, który model będzie odpowiedni i ile urządzeń chcemy wysterować. Urządzenia oznaczają furtki lub bramy i rozbudowę o kamery ip przemysłowe.

Łączenie systemów różnych producentów. Jeśli chcemy aby sprzęt wykorzystywał wszystkie funkcjonalności, pamiętajmy aby był skompletowany w obrębie jednego producenta. Na rynku mamy wiele technologii i nie należy ich mieszać ze sobą. Podobnie jak w przypadku, gdy dobieramy zestaw monitoringu, tak samo wideodomofony muszą być jednego producenta i w obrębie wybranej technologii.

 

 

wideodomofony_ile_kosztuja_solidne_zestawy_do_domu

 

Wideodomofony - ile kosztują solidne zestawy do domu?


 

Wybierając wideodomofon, możemy postawić na monitory 7 lub 10 calowe. Ilość paneli bramowych również jest spora. Zaczynając od modeli tańszych przeznaczonych do montażu na wąski słupek, musimy liczyć się z wydatkiem ok 1500 zł za zestaw. W ofercie posiadamy również profesjonalne wideodomofony i zestawy z panelami z pełnego aluminium, które oczywiście są nieco droższe.

 

 

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest skrzynka na listy z wideodomofonem z funkcjami smart, która dodaje prestiżu dla bardziej wymagających budynków.

 

 

Jeśli nie wiesz jakie produkty wybrać, serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty Zabezpieczenia Poznań, gdzie możesz wybrać gotowe zestawy lub skorzystać z darmowej wyceny pod indywidualne potrzeby i doboru profesjonalnego rozwiązania dla domu i firmy.

 

Serdecznie zapraszamy do konsultacji ze specjalistami z naszej ekipy Zabezpieczenia Poznań. Wszystkie posty blogowe piszemy sami, nie zlecamy naszych treści pisanych i filmów wideo dla osób z zewnątrz. Możesz zbudować z nami profesjonalny monitoring i skorzystać z darmowej wyceny monitoringu.

 

 

alt
MIKOŁAJ MEISSNER
Product Manager
alt
MICHAŁ KRÓL
Specjalista ds. sprzedaży

 

 

Tak oceniają nas klienci w popularnych serwisach internetowych

 

Dokładamy wszelkich starań, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i oczekiwania naszych klientów. Wasza opinia jest dla nas bardzo ważna. Nieustannie pracujemy nad udoskonaleniem procesu składania i realizacji zamówienia, aby spełnić najwyższe standardy obsługi klienta.

 

 

 Przeczytaj również

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
Zweryfikowany sprzedawca
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu