Szukaj
Kontakt
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Fotopułapka, kamera leśna nie tylko dla leśników + TOP 3 najlepsze fotopułapki!

Fotopułapka, kamera leśna nie tylko dla leśników + TOP 3 najlepsze fotopułapki!

Data dodania: 13-01-2020

Czy kamera może działać bez internetu?

W miejscu bez żadnego okablowania?

Za to z zagrożeniem zalania przez deszcz i podeptania przez zwierzęta?


Jakie urządzenie może dobrze pracować w takich warunkach?

 

altFotopułapki, to niewielkie, ale bardzo funkcjonalne urządzenia, które powstały właśnie w odpowiedzi na takie potrzeby!

 

Konsumenci nadal mają jednak ciężki orzech do zgryzienia – pomimo rosnącej popularności fotopułapek, bardzo trudno zdecydować się na jeden konkretny model spośród bardzo wielu, które krzyczą do nas z witryn sklepowych.

Nic dziwnego - ceny takich urządzeń wahają się pomiędzy 300, a 3000 złotych, a w ich rozlicznych parametrach można się bardzo szybko pogubić.


Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie krótki przewodnik po świecie fotopułapek. Wyróżniliśmy funkcje, którymi muszą dysponować - jeśli mają działać prawidłowo w każdych warunkach. Wybraliśmy także najpopularniejsze modele z naszej oferty – dwa z nich są w bardzo korzystnych promocjach!

Odpowiedzieliśmy też na pytanie – czy warto kupować drogie modele fotopułapek? Czy tańsze będą w zupełności wystarczające?

 

Zapraszamy do lektury!
 

 

alt


 

Czym jest fotopułapka?

 

To niewielka gabarytowo kamera, która wyłapuje ruch zwierząt, ludzi i pojazdów (w zasięgu wbudowanego czujnika) i rejestruje go pod postacią zdjęć lub krótkich sekwencji filmowych.
 

Dzięki maskującym barwom, fotopułapkę można z łatwością ukryć w zaroślach.
Paski mocujące pozwalają na zainstalowanie urządzenia na drzewie, słupie telegraficznym czy innym miejscu, na którym nie przykuje niczyjej uwagi.Cd. artykułu pod grafiką >>
 

alt
W jakich miejscach stosować fotopułapkę?

 

Ten niepozorny drobiazg sprawdzi się rewelacyjnie jako pomocnik w miejscach, których nie sposób nadzorować osobiście, a wymagają jednak częstej kontroli.

 

Lasy, parki przyrody, obszary nad zbiornikami wodnymi
 

Ktoś nielegalnie wywozi śmieci do lasu lub rozpala ogniska w miejscach niedozwolonych?
A może jesteś leśnikiem i do Twoich obowiązków należy filmowanie zwierząt w ich naturalnym środowisku?

Pasieki, obszary rolnicze

Obawiasz się ataków wandali lub trudnych do przewidzenia wydarzeń, które mogą zniszczyć Twoje zbiory?
Zdjęcia z fotopułapki będą dowodem na to, że nie dzieje się nic złego.


Cmentarze
 

To doskonały sposób na złapanie złodziei i wandali na gorącym uczynku.


Okolice domków letniskowych, a także podmiejskich sklepów i magazynów
 

Ktoś niepowołany kręci się wokół Twojej siedziby?
Obawiasz się włamania?
Zainstaluj fotopułapkę na drzewie obok furtki, wjazdu lub drzwi wejściowych.Cd. artykułu pod grafiką >>

 

alt3 powody, dla których warto kupić fotopułapkę

 

I. Oszczędność energii

Fotopułapka może nagrywać wyłącznie po wykryciu ruchu – dlatego sprawdzi się idealnie w miejscach bez natężonego ruchu. Dzięki temu, że dokumentuje tylko zdarzenia, może pracować przez bardzo długi czas na jednej baterii.


II. Poczucie bezpieczeństwa

Fotopułapka może pełnić także rolę „zdalnego strażnika” i regularnie wykonywać pojedyncze zdjęcia terenu, na którym się znajduje. Takie rozwiązanie daje Ci pewność, że na monitorowanym obszarze na pewno nie dzieje się nic niepokojącego.


III. Nocna obserwacja

Oświetlacze podczerwieni, którymi dysponują nasze fotopułapki, są niemożliwe do wykrycia.
Żaden człowiek ani zwierzę nie zauważą kamery, ale ich wizerunki zostaną szczegółowo utrwalone, nawet w całkowitej ciemności.


Cd. artykułu pod grafiką >>

 

alt
Różnice pomiędzy najtańszą a najdroższą fotopułapką z naszej oferty

 

Czerwoną kursywą zaznaczamy funkcje, które są konieczne przy fotopułapkach.


Niewidoczny promiennik podczerwieni – konieczne

Dzięki oświetlaczowi kamera może nagrywać dobre jakościowo ujęcia nawet w całkowitej ciemności – dlatego to bardzo ważny parametr każdej fotopułapki.
Jednocześnie promiennik powinien być niewidoczny, w przeciwnym razie odstraszy zwierzęta i/lub umożliwi wykrycie i zniszczenie urządzenia przez intruza.

 

  • Oba modele fotopułapek dysponują niewidocznym promiennikiem podczerwieni.
 


 

alt
Wysoka rozdzielczość zdjęć i/lub nagrańkonieczne

Minimalna rozdzielczość, którą musi dysponować fotopułapka to 2-3 Megapiksele (jakość FullHD), a rozdzielczość optymalna to 4-5 Megapikseli (2 x FullHD).
Mniejsza rozdzielczość = bardzo niska jakość zdjęć i nagrań.

 

  • Model tańszy pracuje w rozdzielczości 5 Mpx.
  • Model droższy to rozdzielczość 14 Mpx.Duży zasięg czujki PIR


Im większe pole „widzenia” czujnika ruchu, tym szybsza i pewniejsza praca kamery. Wszystkie zdarzenia rozgrywające się poza zasięgiem czujki, nie będą rejestrowane. Jeszcze przed zamontowaniem fotopułapki warto obliczyć długość pola, na którym powinna rejestrować każdy ruch.

Pod tym względem, oba modele różnią się od siebie nieznacznie:
 

  • Model tańszy dysponuje czujnikiem ruchu o zasięgu 25 metrów.
  • Czujka ruchu w modelu droższym rejestruje zdarzenia w zasięgu 30 metrów.Komunikacja GSM/GPRS + wysyłanie wiadomości MMS
 

Fotopułapka GSM – bardzo często pytacie o modele z taką funkcjonalnością. Nic dziwnego, bo taki moduł pozwala urządzeniu min. na wysyłanie wiadomości MMS z nagraniami, od razu po zarejestrowaniu ruchu. Dzięki temu możesz podjąć natychmiastowe działania zapobiegawcze i przyłapać intruza na gorącym uczynku.

Automatyczne wysyłanie wiadomości, to nie jedyna zaleta fotopułapek GSM. Innymi plusami są: możliwość szybkiego zlokalizowania urządzenia oraz obsługa za pośrednictwem chmury oraz telefonu komórkowego.

 

  • Model tańszy nie posiada modułu GSM.
  • Model droższy dysponuje modelem GSM.Audio
 

Dzięki mikrofonowi (wbudowanemu w fotopułapkę) możesz usłyszeć dźwięk z nagranej sekwencji filmowej. Nagranie głosu intruza może ułatwić jego weryfikację i być najbardziej obciążającym dowodem w sprawie.
Jeśli używasz fotopułapki do obserwacji zachowań zwierząt – uchwycenie ich odgłosów dostarczy Ci jeszcze większego materiału badawczego.

 

  • Model tańszy nie ma wbudowanego mikrofonu.
  • Model droższy został uzupełniony o wbudowany mikrofon.

Cd. artykułu pod grafiką >>

 


alt

 

Najlepsze fotopułapki
TOP 3

 

Na końcu, przedstawiamy najpopularniejsze modele fotopułapek z naszej oferty, z krótkim uzasadnieniem, dlaczego zgadzamy się z werdyktem naszych klientów :)


 

alt


Ten model pozostaje niewidzialny w każdych okolicznościach! Dysponuje czujnikiem ruchu oraz oświetlaczem nocnym o bardzo dużym zasięgu widzenia. Tutaj znajdziesz więcej informacji i zdjęć - KLIK!
 

 

alt

Model HC-SG560K - jak na swoje funkcje, jest bardzo korzystny cenowo. Dysponuje czujnikiem ruchu o 3 stopniach czułości, może wykonywać zdjęcia automatycznie, niezależnie od tego, czy czujka PIR wykryje zdarzenie. Dostępna TUTAJ!

 

alt


Jedna z najbardziej zaawansowanych fotopułapek na rynku - cieszy się olbrzymią popularnością ze względu na komunikację GSM/GPS (dzięki temu wysyła wiadomości MMS po wykryciu ruchu), pracę w chmurze oraz pracę z mikrofonem. Nie bez znaczenia jest także obsługa w języku polskim - dzięki temu każdy błyskawicznie zrozumie działanie wszystkich parametrów, niezależnie od swojego stopnia zaawansowania. Chcesz wiedzieć więcej? KLIK!


Fotopułapki – mało które kamery są tak wszechstronne jak one!

Jeśli szukasz prostej w obsłudze kamery do dokumentowania zdarzeń, to warto zastanowić się właśnie nad wyborem fotopułapki.

Jesteś rolnikiem? Pszczelarzem? Kamera tego typu zaalarmuje Cię o aktach wandalizmu i sfotografuje wszystkie zmiany zachodzące w Twoim sadzie lub na Twojej pasiece.

Masz domek letniskowy? Fotopułapka powiadomi Cię o tym, czy nikt nie kręci się w pobliżu. Upewnisz się także, czy letnia burza nie wywołała żadnych szkód lub czy lokalne zwierzaki nie niszczą Twoich roślin.

Opiekujesz się ogrodem, parkiem, lasem? Fotopułapka ostrzeże Cię przed intruzami, udokumentuje wszelkie zdarzenia oraz pomoże Ci w codziennym nadzorowaniu terenu.


 

alt

 


Masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania?  Skontaktuj się z nami!


 


Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł, może zainteresuje Cię także nasza oferta:

 

 


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu