Szukaj
Kontakt
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Kamery analityczne BCS - inwestycja w monitoring, czy warto?

Kamery analityczne BCS - inwestycja w monitoring, czy warto?

Data dodania: 02-12-2019
Producenci kamer nie przestają zaskakiwać. Z każdym kolejnym rokiem wprowadzają urządzenia o takich funkcjonalnościach, że aż musimy sobie usiąść na czas lektury opisów :)

Jeszcze kilka lat temu nasi klienci traktowali te zaawansowane sprzęty jak kolejną ciekawostkę z cyklu „to zbyt piękne, by było w zasięgu moich finansów”.

Ci sami klienci właśnie zaczęli stosować tę technologię w swoich firmach.

Ceny kamer zaczynają się już od 958 złotych – konkretne modele znajdziesz na końcu artykułu.


O jakich urządzeniach (i funkcjonalnościach) mowa? 
altKamery analityczne – wiedzą wszystko!

Bez zbytniego przeciągania, przejdziemy od razu do zaawansowanych funkcji, jakimi dysponuje najnowsza seria kamer od BCS.


Gwóźdź programu – rozpoznawanie twarzy


Jedna z najbardziej wyczekiwanych technologii nareszcie została udostępniona – i to w bardzo ekonomicznej cenie!

Rozpoznawanie twarzy to funkcjonalność, dzięki której kamera:
 1. odczyta emocje na twarzy wchodzących osób,
 2. rozpozna ich płeć, wiek oraz cechy charakterystyczne (takie jak ubiór, dodatki, a także zarost na twarzy),
 3. udostępni (w interfejsie) zrzut ze zdjęć twarzy wszystkich osób, które tego dnia pojawiły się w monitorowanym obiekcie.
 
Cd. artykułu pod grafiką >>

 
altCo to oznacza w praktyce?
 • Zobaczysz, jakie reakcje towarzyszą osobom wchodzącym, rozmawiającym z Twoimi pracownikami, rozglądającym się po obiekcie.
 • Możesz, tylko za pomocą kamery, przeprowadzić badanie statystyczne i w oparciu o wyniki podjąć konkretne działania promocyjne.
 • W każdej chwili podejrzysz, czy na teren obiektu nie weszła osoba niepożądana – kamera umożliwia natychmiastową reakcję.
 • W monitorowanym obiekcie doszło do przestępstwa? Bardzo szybko uzyskasz wszystkie dane, które będą pomocne policji.
 
Cd. artykułu pod grafiką >>
 
 
alt


W jakich miejscach ta funkcja przyda się szczególnie?
 • Przede wszystkim sklepy, hotele, restauracje – ogółem mówiąc, te miejsca, w których bardzo istotne jest regularne badanie satysfakcji klienta i układanie dobrze działającej strategii i akcji promocyjnych.
 • Firmy, magazyny, szpitale, ośrodki zdrowia, uczelnie, komendy policji – obszary, które wymagają szczególnej ochrony i codziennej weryfikacji wchodzących osób.
 • Ulice, środki transportu miejskiego, miejskie zabytki, parki – obszary, w których może dochodzić do przestępstw i wypadków, celem szybkiego zweryfikowania sprawców.


Klasyfikacja obiektów – ochrona obwodowa


Co umożliwia ta funkcjonalność?
 1. Wyznaczenie linii, po przekroczeniu której intruz będzie „śledzony” przez kamerę, a Ty otrzymasz natychmiastowe powiadomienie.
 2. Rozpoznawanie i zapamiętywanie charakterystycznych cech aut, które pojawiają się w zakresie widzenia kamer.
 
Cd. artykułu pod grafiką >>

 
altCo to oznacza w praktyce?
 • Czy w Twoim obiekcie znajdują się pomieszczenia lub całe obszary, do których wstęp jest zabroniony? Jeśli zainstalujesz tam kamerę, będzie Cię alarmować o każdym przekroczeniu progu przez osoby niepowołane.
 • To samo rozwiązanie można wprowadzić przy monitoringu zewnętrznym – kamera zapisze numery rejestracyjne pojazdów wjeżdżających na prywatne parkingi lub inne tereny objęte ochroną.  
 • Specjalne ustawienia na czas nocy, weekendu lub innych terminów, kiedy obiekt powinien być pusty – objęcie ochroną obwodową całego monitorowanego budynku lub wejścia do niego. Dzięki temu bardzo szybko zostaniesz powiadomiony o bezprawnym wkroczeniu na teren chronionego miejsca.
 
Cd. artykułu pod grafiką >>

 
altW jakich miejscach ta funkcja przyda się szczególnie?
 • Muzea, galerie sztuki, banki – wszystkie miejsca, w których rośnie ryzyko rabunku.
 • Magazyny, strefy budowy, laboratoria – obszary, w których istnieje zagrożenie zdrowia i życia w razie nieprzestrzegania reguł.
 • Prywatne obiekty, do których nie powinien dostać się nikt niepowołany.


Liczenie osób i wykrywanie kolejek


Na co pozwala ta technologia?

Przelicza wszystkie osoby przekraczające wejście do danego obiektu. Wykrywa także zgromadzenia oraz liczy ludzi stojących w kolejce.

Co to oznacza w praktyce?
 • W każdej chwili możesz wygenerować dane na temat liczby osób, które przebywały w Twoim obiekcie danego dnia.
 • Możesz także natychmiast zareagować w przypadku wykrycia kolejki lub zgromadzenia.

Cd. artykułu pod grafiką >>

 
altW jakich miejscach sprawdzi się ta funkcjonalność?
 • Sklepy, centra handlowe, domy kultury, kina – miejsca, w których ilość odwiedzających ludzi przekłada się na korzyści finansowe.
 • Ulice – kamera umożliwi wykrycie nielegalnego zgromadzenia ludzi.
 
Cd. artykułu pod grafiką >>

 
altZagubiony/pozostawiony obiekt:


Jak działa ta funkcjonalność?

Wykrywa obiekt (mieszczący się w widełkach określonych wcześniej wymiarów), który został zagubiony lub pozostawiony bez opieki.Cd. artykułu pod grafiką >>

 
alt


W jakich miejscach sprawdzi się ta technologia?
 • Lotniska, dworce, stadiony, hale koncertowe – duże obiekty, w których priorytetem jest bezpieczeństwo przebywających w nich osób.
 • Większe magazyny, w których szczególnie trudno namierzyć zagubione przedmioty.


3 dodatkowe fakty o urządzeniach analitycznych, które warto znać

+ 6 kamer analitycznych z BCS


1. Wszystkie działają w trybie „real time”, co oznacza, że kamera informuje o podejrzanych wydarzeniach od razu po ich zarejestrowaniu, bez długotrwałego przetwarzania danych. Błyskawiczne powiadomienie pozwala ochronie i pracownikom obiektu podjąć natychmiastową reakcję.

Cd. artykułu pod grafiką >>

 

alt

Z lewej: Kamera analityczna kopułowa, wandaloodporna (przeznaczona do pracy zewnętrznej) z kątem widzenia 106°. Dostępna TUTAJ.
Z prawej: Kamera analityczna tubowa o rozdzielczości 5Mpx (zapewniająca jakość obrazu 2 x FullHD), z promiennikiem nocnym o długości 80 metrów. Po więcej zerknij TUTAJ.2. Tryb „real time” dotyczy także rozpoznawania metadanych – czyli szczegółowych cech w wyglądzie osób oraz pojazdów w zakresie widzenia kamery. Wszystkie te informacje pojawiają się w interfejsie od razu po przekroczeniu linii przez osobę lub pojazd.

Cd. artykułu pod grafiką >>
alt

Z lewej: Kamera analityczna z obiektywem Motozoom, z oświetlaczem nocnym o długości 40 metrów. Zobacz więcej TUTAJ.
Z prawej: Kamera analityczna tubowa z obiektywem Motozoom, rozdzielczością 5Mpx (zapewniającą jakość 2 x FullHD) i wandaloodporną obudową. Po więcej wskakuj TU.3. Każde urządzenie ma swoje indywidualne wartości DORI – czyli dystans (podany w metrach), w jakim identyfikuje i rozpoznaje wszystkie obiekty. Ułatwia to wybór modelu, który spełni określone wymagania dotyczące pomieszczeń/budynków, w których miałby być zamontowany. Dane można znaleźć w opisach poszczególnych modeli.

Cd. artykułu pod grafiką >>

 
alt

Z prawej: Kamera analityczna kompaktowa z wbudowanym mikrofonem. Po więcej szczegółów zapraszamy TU.
Z lewej: Kamera analityczna tubowa z obiektywem Motozoom i oświetlaczem nocnym o długości 50 metrów. Po więcej zajrzyj TUTAJ.Kamera analityczna to już nie tylko ciekawostka z najdroższych katalogów – to masowo stosowane (i coraz bardziej ekonomiczne) udogodnienie codziennej pracy.

Czy rozważasz montaż takiej kamery w swojej firmie?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości – skontaktuj się z nami! 

 

Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł, może zainteresuje Cię także nasza oferta:Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu