0
Strona główna » Poradniki » Jakie kamery do monitoringu sklepu?
KategorieProducenci

Jakie kamery do monitoringu sklepu?

Każdy, kto prowadzi własne przedsiębiorstwo, powinien zadbać o bezpieczeństwo. W przypadku sklepu doskonałym rozwiązaniem będzie system monitoringu, dzięki któremu można zniechęcić potencjalnych sprawców do działania i w łatwy sposób kontrolować wszystko to, co dzieje się w pobliżu obiektu.

 
Kamera do monitoringu sklepu
 
 

Aby jednak stworzyć dobrej jakości system, potrzebny jest odpowiedni sprzęt, taki jak kamery czy odpowiedni rejestrator do monitoringu. Jeżeli więc w jakiś sposób czujesz się zagrożony albo chcesz po prostu chronić swoje mienie, to zainstalowanie zestawu rejestrującego będzie jednym z najlepszych rozwiązań. Zdecyduj, jakie kamery do monitoringu sklepu będą dla Ciebie właściwe i na jakie parametry powinieneś zwrócić największą uwagę.

 

Kamery do monitoringu – na co zwrócić uwagę wybierając zestaw?

 

Jak się okazuje, wybór kamer nie jest tak prosty, gdyż dostępnych jest wiele różnych modeli, które mogą różnić się między sobą takimi aspektami, jak:

 • rozdzielczość,
 • rodzaj obudowy,
 • obiektyw,
 • kąt widzenia,
 • klasa szczelności,
 • dodatkowe funkcje:
  • złącze na kartę pamięci dzięki czemu kamera może pracować samodzielnie,
  • technologia systemu, mamy do wyboru system IP, lub analogowy,
  • funkcja wifi.

Monitoring sklepu bardzo często wymaga zastosowania nie jednej, lecz wielu kamer. Wiele zależy od powierzchni, ale dobrym pomysłem jest montaż zestawu na zewnątrz, oraz wewnątrz budynku, aby kontrolować zarówno to, co dzieje się przed wejściem, jak i w środku. Przy wyborze warto wziąć pod uwagę powyższe czynniki – urządzenie musi bowiem przekazywać dobrej jakości obraz, być odporne na kurz oraz wodę, a także posiadać obudowę ochronną. Niezwykle istotne są także różnego rodzaju dodatkowe funkcje, jak rodzaj obiektywu czy obecność reflektora podczerwieni, dzięki którym zestaw będzie działać nawet w niekorzystnych warunkach. Odpowiadając na pytanie, jakie kamery do sklepu są nam potrzebne, będziemy mieli pewność, że postawimy na taki sprzęt, który rzeczywiście pomoże nam pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo pracowników oraz ochronić cenne mienie.

 

Kamery zamontowane w sklepie powinny mieć odpowiednio dopasowaną ogniskową, tak aby spełniły swoje funkcje np: podczas montażu nad kasą, lub między wąskimi alejkami. Kamery CCTV w przemyśle, mogą pełnić funkcje do poprawy wydajności sklepu, wybrane kamery fisheye tworzą mapy cieplne, dzięki czemu właściciel sklepu może poprawić ułożenie mało rotującego towaru w zupełnie inne miejsca, lub poprawić wydajność personelu.

 
Kamera do sklepu
 

Monitoring w sklepie – nowoczesne i praktyczne zestawy

 

Duże możliwości w zakresie podniesienia standardów bezpieczeństwa daje automatyczne przesyłanie danych z nagrań. Kamery IP umożliwiają podłączenie do sieci, dzięki czemu nie trzeba być na miejscu, aby obserwować to, co dzieje się na terenie sklepu. Obraz przesyłany jest drogą internetową, a dzięki odpowiedniej konfiguracji systemu oraz oprogramowania może być odbierany na dowolnym, podłączonym do sieci zestawie sprzętowym. Wykorzystanie nowoczesnej technologii sprawia, że nawet, gdy właściciel jest nieobecny, jego mienie jest odpowiednio chronione. Zestawy rejestrujące zapewniają szybką interwencję wezwanych służb lub ochrony. Jeśli właściciel obiektu chce zgrać nagrania, lub zmienić uprawnienia, nie potrzebuje fizycznego kontaktu z rejestratorem, wszystko można skonfigurować zdalnie a nagrania mogą być również przechowywane w chmurze.

 

Przykładowe zestawy do monitorowania sklepu, które możesz zakupić w naszym sklepie

 
Zestaw kamer do monitoringu sklepu
 

Monitoring do sklepu – w jakich obiektach warto go zainstalować?

 

Kamery do monitoringu polecane są zarówno właścicielom marketów o dużej powierzchni, jak i małych obiektów. W pierwszym przypadku zestawy monitoringu mogą być pomocne w wyłapaniu tego, czego nie widać gołym okiem, w drugim zaś dostarczają nagrań pełniących rolę dowodu w wielu różnych sprawach. Kradzieże i włamania to główne powody, dla których przedsiębiorcy decydują się na monitoring. Sklep może być jednak narażony także na inne niebezpieczeństwa. W mniejszych obiektach często dochodzi do dewastacji, które najczęściej generują duże koszty naprawy. Nagrania mogą posłużyć jako dowód w sprawie przeciw wandalom. Na drodze sądowej możliwe jest wówczas uzyskanie odszkodowania za poniesione szkody. Zestaw do monitoringu sklepu powinien zatem dostarczać wysokiej jakości nagrań, które będą jasno wskazywać winnego.

 

Jeżeli spodobał Ci się wpis, przejrzysz naszą ofertę:Przejdź do strony głównej