0
Strona główna » Poradniki » Jaki rejestrator do monitoringu?
KategorieProducenci

Jaki rejestrator do monitoringu?

Od wielu już lat jednym z najlepszych sposobów na zabezpieczenie swojego domu czy przedsiębiorstwa jest system monitoringu. Składa się on jednak nie tylko z samych kamer, gdyż niezwykle ważną rolę pełni również rejestrator. Przy jego kupnie pojawia się pytanie, jaki rejestrator do monitoringu wybrać? Mówi się, że rejestrator jest urządzeniem centralnym dla systemu monitoringu, dlatego też bardzo ważne jest, aby dobrać niezawodny sprzęt. Warto przy tym pamiętać, że to właśnie rejestrator powinien odpowiadać za jakość, ale również za szybkość obrazu przechwytywanego przez nasze kamery. Dzięki temu za pośrednictwem rejestratora możemy chociażby uzyskać bardzo dokładny, umożliwiający identyfikację obraz oraz skorzystać z różnego rodzaju funkcji, jakimi mogą pochwalić się podłączone do takiego rejestratora kamery. Na jakie parametry powinniśmy więc zwrócić największą uwagę, wybierając rejestrator do monitoringu? Są to:

  • przepustowość rejestratora (bitrate), czyli ilość klatek na zapisie z kamer im wyższy tym lepiej
  • rozdzielczość zapisu, obecne modele oferują zapis aż do rozdzielczości 12mpx , czyli 4K
  • ilość obsługiwanych dysków twardych (ważne w przypadku chęci długiego zapisu z kamer)
  • współpraca z ONVIF, czyli kamery i rejestratory IP można dowolnie łączyć dowolnymi producentami z zachowaniem wszelkich funkcjonalności z kamer
  • ilość kamer które obsłuży rejestrator NVR
  • Wbudowany zasilacz POE lub oddzielne zasilanie przez switch poe do kamer IP

Najważniejsza jest w zasadzie ilość kamer do pracy w ramach naszego monitoringu, aby rejestrator mógł być odpowiednio przystosowany do 4, 16 czy nawet 32 kamer.

Jak wybrać rejestrator do systemu monitoringu?

Bez odpowiedniego przygotowania trudno będzie nam wybrać jedno spośród wielu różnych urządzeń. Musimy przede wszystkim wiedzieć, czego właściwie oczekujemy. W tym celu warto jest odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań, w tym na te dotyczące samych parametrów,ponieważ one bezpośrednio wpływają na cały system. Wiele zależy oczywiście od tego, w jakim celu instalujemy system monitoringu – od tego zależy, czy oczekujemy wysokiej rozdzielności czy raczej odpowiedniej prędkości nagrywania. Tylko wtedy będziemy wiedzieć, jaki rejestrator do monitoringu spełni nasze oczekiwania. W przeciwnym razie nasz system może nie działać w optymalny sposób.

 

Jeżeli spodobał Ci się wpis, przejrzysz naszą ofertę:Przejdź do strony głównej