0
Strona główna » Poradniki » Zestaw kamer do monitoringu bez przepłacania
KategorieProducenci

Zestaw kamer do monitoringu bez przepłacania

Poszukujesz odpowiedniego systemu do monitoringu i w gąszczu informacji sam nie wiesz który będzie dla Ciebie szyty na miarę?


Poniżej lista na którą powinieneś zwracać uwagę wybierając odpowiednie dla siebie kamery przemysłowe.

1. Nie zawsze najwyższa cena kamery przekłada się na wartość dla klienta. Część kamer posiada zaawansowane funkcje wykorzystywane dopiero w obiektach przemysłowych z których prawdopodobnie i tak nie skorzystasz.


2. Zastanów się nad systemami Hybrydowymi które rejestrują już rozdzielczość do 5 megapikseli bez zbytniego obciążenia sieci. Doskonałą propozycję mogą stanowić kamery turbo-hd HIKVISION.


3. Jeśli posiadasz przewody do kamer koncentryczne nie możesz wybrać kamery ip. Zwracaj uwagę już na poziomie zakupu który system CCTV będzie dla Ciebie właściwy.


4. Zastanów się już na poziomie zakupu jaki rejestrator do monitoringu będzie właściwy. Często klienci po kilku miesiącach dochodzą do wniosku,że chcą rozbudować monitoring, jednak ograniczeniem jest zbyt mały rejestrator do kamer.


5. Wybierz dysk twardy przemysłowy do pracy ciągłej świadomie. Jeśli oczekujesz długiego zapisu z kamer to rozważ niewiele droższy rejestrator do kamer wielodyskowy. Często z czasem gdy klient dokłada kolejne kamery dochodzi do wniosku,że brakuje miejsca na kolejny dysk do monitoringu a zapis jest zbyt krótki.


6. Uważaj na sprzęt CCTV niewiadomego pochodzenia bez wsparcia technicznego i oprogramowania w języku Polskim. Często kusi nas niska cena takiego zestawu do monitoringu. Jednak firmy działające na pograniczu opłacalności  mocno oszczędzają na zapleczu a w efekcie traci konsument. Podobnie ma się sprawa serwisu oraz bezpieczeństwa gwarancji.


7. Wybieraj kamery do monitoringu z pewnego zródła z Polskiej dystrybucji od autoryzowanych partnerów danego producenta. Sprzęt będzie dobrany świadomie i otrzymasz funkcjonalność i gwarancję stabilnego działania zwłaszcza w momentach gdy potrzebujesz tego najbardziej.

 

Jeżeli spodobał Ci się wpis, przejrzysz naszą ofertę:Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Poradniki