0
Strona główna » Poradniki » Kamery HIKVISION technologia IP czy analogowa?

Kategorie

Produkty w promocji

Kamery HIKVISION technologia IP czy analogowa?

Dobierając kamery do monitoringu bardzo często zastanawiamy się nad producentem i systemem IP lub analogiem.


Często na poziomie zakupu nie znając sprzętu, możemy być przytłoczeni natłokiem informacji co prowadzi do dezorientacji i błądzenia w wyborze odpowiedniego zestawu monitoringu.

Poniżej przedstawimy kilka najważniejszych cech zarówno systemu analogowego jak i IP.


Kamery IP HIKVISION:

1. Niemal każda kamera IP HIKVISION może pracować samodzielnie bez użycia dodatkowego rejestratora. Wiele modeli HIKVISION IP posiada wbudowany slot na karty pamięci SD. W skrócie jako korzyść dla Ciebie oznacza to, że mając mały system gdzie potrzebujesz np: jedną, dwie kamery możesz oszczędzić na zakupie nagrywarki wraz z dyskiem twardym.  Kamera będzie rejestrować nagrania na karcie, a następnie będą się one kasować i nadpisywać nowymi.

2. Kamery cyfrowe HIKVISION nie potrzebują już stałego,dynamicznego adresu IP. Dziś do właściwego działania kamery wystarczy dowolny internet mobilny. 

3.Konfiguracja kamery IP została bardzo uproszczona. Ustawienie zapisu i podglądu z kamer na telefonie jest proste i szybkie w konfiguracji nawet dla kompletnego laika.

4.Kamery IP HIKVISION współpracują z chmurą , systemem automatyki typu FIBARO (mjpeg) lub większością serwerów typu Synology.

5. Monitoring IP HIKVISION to wysoka jakość. Obecne modele Kamer IP cechują się wysoką, cyfrową rozdzielczością aż do 12 megapikseli co oznacza rozdzielczość pełne 4K.

6. Szereg funkcjonalności inteligentnego zapisu obrazu z kamer i analiza danych która może być przydatna w celu np: identyfikacji twarzy, tablic rejestracyjnych, przekroczenia linii, automatycznego śledzenia obiektów, monitoringu na bardzo dalekiej odległość, śledzenia obiektów z bardzo dalekiej odległości. Domeną systemów monitoringu IP jest wszechstronne zastosowania oraz praca kamer pod potrzeby klienta. Modele kamer projektowe HIKVISION posiadają oprogramowanie szyte na potrzeby bardzo wąskiej grupy klientów i specjalizacji. Jeśli potrzebujesz konkretnego rozwiązania,warto o to zapytać dystrybutora.


Kamery analogowe HIKVISION TURBO-HD:

1. Jest to cały czas rozwijane i doskonałe rozwiązanie dla mniejszych obiektów. Kamery analogowe HIKVISION znajdują zastosowanie przy monitoringu domu, biura, magazynu, parkingu i wielu innych. Musisz pamiętać,że kamery analogowe zawsze wymagają rejestratora w zestawie.

2. Nie potrzebujesz żadnego internetu do pełnego działania systemu. Wystarczy tylko rejestrator do kamer TURBO-HD z dyskiem twardym. Wówczas nagrania zapisują się na dysku przemysłowym wewnątrz rejestratora a Ty w każdym momencie możesz przenieść monitoring na inny obiekt nie tracąc ustawień sieci.

3. Jeszcze szybsza konfiguracja parametrów zapisu i podłączenia monitoringu. Monitoring IP jest w tym momencie bardzo intuicyjny w obsłudze o tyle kamery HIKVISION TURBO-HD są poprostu banalne w konfiguracji.

4. Przy kamerach HDTVI HIKVISION wykorzystasz dowolne okablowanie. Nie ma konieczności tylko przewodu sieciowego UTP. Kamery TURBO-HD HIKVISION działają z okablowaniem zarówno koncentrycznym oraz ze skrętką komputerową UTP kat.5. Niewątpliwą zaletą jest odległość instalacji bez utrat jakości aż do 500 metrów od rejestratora.

5. System analogowy HIKVISION jest cały czas ulepszany. Pisząc post w grudniu 2017 roku, lada moment do oferty trafią kamery analogowe HIKVISION o rozdzielczości aż 8 megapikseli. Pod tym względem HIKVISION jest niewątpliwym liderem technologii na rynku w branży systemów zabezpieczeń CCTV.

6. Kamery analogowe HIKVISION również umożliwiają podgląd z dowolnego miejsca na świecie. Dostęp zdalny do rejestratora również jest bardzo łatwy w konfiguracji. Z kamerami TURBO-HD możemy w dowolnej chwili podłączyć się przez internet . HIKVISION obsługuje wszystkie urządzenia mobilne i stacjonarne takie jak: windows, IOS, Android,Linux, etc.


Jak widać zalet jest wiele zarówno przy systemach analogowych jak i IP. Napewno patrząc obiektywnie system kamer IP daje spore możliwości wykorzystania analityki obrazu i dużej rozbudowy. Kamery można łączyć z dowolnych switchy w obrębie sieci co niewątpliwie jest atutem przy dużych obiektach przemysłowych. Kamery analogowe znajdują doskonałe zastosowanie przy instalacji gdzie mamy stare okablowanie koncentryczne i chcemy zamienić system na kamery wysokiej rozdzielczości bez ingerencji w strukturę okablowania.

 

Jeżeli spodobał Ci się wpis, przejrzysz naszą ofertę:Przejdź do strony głównej