Specjaliści w doborze Zabezpieczeń Hikvision / Dahua od 2014 roku
Szukaj
Kontakt
0Koszyk
Możemy pomóc? Zadzwoń 507-237-287
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Oznaczenia techniczne przed zakupem rejestratora do kamer IP ?

Oznaczenia techniczne przed zakupem rejestratora do kamer IP ?

Data dodania: 11-12-2017
Zastanawiasz się co oznaczają skomplikowane opisy w specyfikacji technicznej rejestratorów do monitoringu?

Postaramy się przybliżyć kilka najważniejszych które powinieneś znać przed kliknięciem na kup teraz.1. Wejścia Wideo - Oznacza to ile maksymalnie kamer obsłuży dany rejestrator. Najpopularniejsze rejestratory produkowane są na 4,8,16,32 kanały.

Warto już na poziomie zakupu pomyśleć na ile system może zostać rozbudowany.

2. Ilość dysków HDD - Przed zakupem zastanów się jak długi zapis z kamer będzie dla Ciebie odpowiedni. Wielu klientów po rozbudowie systemu potrzebuje dodatkowej objętości przy dokładaniu kolejnych kamer.

3. Współpraca z ONVIF - Oznacza to ,że rejestrator obsłuży kamery dowolnego producenta w przypadku rozbudowy. Jest to konieczność w przypadku gdy kamery będą pochodziły z różnych zródeł.

4. Pasmo BITRATE - przepustowość im wyższa , tym więcej klatek na każdym kanale i bardziej płynny obraz na nagraniu z kamer.

5. Obsługa urządzeń mobilnych i wsparcie dla aplikacji z podglądem z kamer na telefonie komórkowym. Każdy rejestrator do monitoringu w naszym sklepie obsługuje podgląd zdalny z kamer na telefonie komórkowym poprzez Android, IOS, Windows.

6. Język oprogramowania.
Unikaj rejestratorów bez Polskiego oprogramowania i sprzętu niewiadomego pochodzenia. Nieraz kusi bardzo niska cena , jednak problemy powstają gdy sprzedawca znika z rynku lub unika serwisowania sprzętu.

7. Złącza ekranowe. Wybieraj rejestratory które posiadają uniwersalne złącza HDMI/VGA , dzięki czemu podłączysz rejestrator pod dowolny telewizor lub nawet monitor starego typu. Najnowsze rejestratory IP NVR posiadają złącze HDMI 4K i obsługują rozdzielczość ULTRA-HD.

8. Połączenie rejestratora P2P
i współpraca z internetem mobilnym. Obecnie wszystkie rejestratory do monitoringu w ofercie sklepu współpracują z dowolnym internetem. Nie wymagają już stałego łącza czy internetu tylko przewodowego. 

9. Zasilanie POE. Przed zakupem zastanów się czy rejestrator będzie zasilał kamery bezpośrednio z nagrywarki. Modele z wbudowanym switchem POE doskonale sprawdzają się przy montażu w domu i są bardzo intuicyjne i szybkie w konfiguracji.

10. Rozdzielczość zapisu z kamer.
Już na samym początku zastanów się czy system kamer będzie ulepszany. Często klienci po jakimś czasie dobierają kolejne kamery IP wysokiej rozdzielczości. Technologia idzie do przodu i warto byś kupił rejestrator do monitoringu który posłuży przez co najmniej kilka lat. Preferujemy zapis do rozdzielczości 8 megapikseli lub 12 megapikseli (pełne 4K).

 

Jeżeli spodobał Ci się wpis, przejrzysz naszą ofertę:Przejdź do strony głównej
regulamin sklepu internetowego
Zweryfikowany sprzedawca
Twój wybór dotyczący plików cookie na tej stronie.Używamy plików cookie, aby zoptymalizować funkcjonalność witryny i zapewnić najlepszą możliwą obsługę.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu