0
Strona główna » Poradniki » Co musisz wiedzieć wybierając system alarmowy do domu?
KategorieProducenci

Opinie o produktach

Co musisz wiedzieć wybierając system alarmowy do domu?

Bardzo często klienci pytają nas o dobranie odpowiedniego sytemu alarmowego do zastosowań domowych.


Poniżej przedstawiamy podstawy jakie powinieneś znać wybierając prosty alarm do domu.


1. Najważniejsze, gdy kupujesz system alarmowy, jest wybrać odpowiednie serce systemu, czyli właściwa centrala alarmowa.


2. Już na poziomie, gdy wybierasz zestaw alarmowy do domu, by nie przepłacać dodając zbędne rozszerzenia, zastanów się ile czujników potrzebujesz w momencie zakupu i na ile system może być rozbudowany w przyszłości.


3. System alarmowy może być zarówno przewodowy, bezprzewodowy oraz hybrydowy, czyli obsługujący zarówno czujniki ruchu po kablu jak i bateryjne.


4. Alarm domowy może dzielić się na strefy i partycje, co oznacza, że każda strefa po wykryciu ruchu z konkretnego czujnika daje Tobie oddzielny sygnał.


5. Alarm do domu z powiadomieniem na telefon. Na poziomie zakupu warto zastanowić się czy chcemy mieć możliwość zdalnego załączenia , wyłączenia alarmu telefonem.


6. Załączenie systemu alarmowego z pilota. Wiele central alarmowych, np: satel micra, satel integra, satel perfecta nie wymaga żadnych dodatkowych modułów. Wystarczy dokupić sam pilot dzięki czemu załączenie alarmu jest bardzo wygodne i proste w obsłudze, np: gdy wjeżdżamy do domu i otwieramy bramę z pilota.


7. Unikaj fałszywych alarmów. Wybieraj odpowiednie czujniki ruchu pir. W garażu, kotłowni, na strychu wybieraj czujniki alarmowe dualne. Na zewnątrz domu zawsze czujniki hermetyczne, odporne na warunki pogodowe. 


8. Odpowiednie okablowanie do alarmu. Najpopularniejszym przewodem, którym podłączysz zarówno czujniki, sygnalizator, manipulator jest YTDY 6x0,5.


9. Jeśli planujesz samodzielny montaż systemu alarmowego pamiętaj o przewodzie do programowania. Najpopularniejszy przewód  do programowania, którym wykonamy ustawienia alarmu jest Satel Usb-Rs. 

10. Pamiętaj o odpowiednim dobraniu podzespołów alarmu. Każda centrala alarmowa ma dedykowane urządzenia, które ze sobą współpracują. Jeśli wybierasz centralę Satel Perfecta, manipulator powinien mieć oznaczenia PRF-LCD. Kupując centralę Satel Integra, manipulator musi mieć oznaczenia INT.


Powyżej przedstawiliśmy bardzo ogólnikowe hasła, które powinieneś znać. Chcemy uświadomić użytkownika, że warto na poziomie zakupu zwracać uwagę na odpowiednie urządzenia alarmowe.

Dzięki rzetelnemu dobraniu centrali do alarmu już na starcie możemy oszczędzić sporo pieniędzy. Odpowiedni system alarmowy będzie zapewniał bezpieczeństwo i służył Tobie na lata. To inwestycja, którą warto zrobić z głową.

 

Jeżeli spodobał Ci się wpis, przejrzysz naszą ofertę:Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Poradniki