Specjaliści w doborze Zabezpieczeń Hikvision / Dahua
Szukaj
Kontakt
0Koszyk
Możemy pomóc? Zadzwoń 507-237-287
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Kamery IP WiFi IMOU - czy to ekonomiczny monitoring domu?

Kamery IP WiFi IMOU - czy to ekonomiczny monitoring domu?

Kamery IP WiFi IMOU - czy to ekonomiczny monitoring domu? Data dodania: 28-10-2022
alt

 

Jeśli poszukujesz niezależnych kamer do monitoringu, na muszce pojawiają się produkty IMOU. Jest to konsumencka linia kamer CCTV, która doskonale sprawdza się jako monitoring domu lub mniejszej firmy. W ofercie pojawia się coraz więcej kamer tego producenta. Pytanie czy jest to rozwiązanie dla każdego? Poniżej postaramy się przybliżyć gamę produktów i nasze skromne opinie. Kamery IMOU to bardzo ciekawa nowość, która wchodzi na Polski rynek z przełomem roku 2022/2023. Oferta systemów jest cały czas rozbudowywana i ulepszana.

 

 

Kamery zewnętrzne Imou - jakie urządzenia mamy do wyboru?


 

Sporym plusem jest szeroki wybór kamer konsumenckich. Producent oferuje głównie kamery domowe, które możemy rozdzielić na:

 

✅ Kamery IMOU obrotowe
Kamery tubowe
✅ Kamery cube, typu niania elektroniczna
✅ Kamery IP kopułowe
✅ Kamery ukryte.

 

Niewątpliwą zaletą jest łatwość konfiguracji sprzętu, co pozwoli uniknięcia wysokich kosztów związanych z wizytą montera. Zazwyczaj kamery IMOU to urządzania bezprzewodowe wykorzystujące łączność sieci WIFI. Kamery oczywiście wymagają podłączenia zasilania 12volt. Kamery bezprzewodowe, nie są kamerami bateryjnymi czy solarnymi.

Kamery bezprzewodowe IMOU to gama popularnych rozdzielczości, które wystarczą w zastosowaniach przydomowych. Urządzenia umożliwiają podgląd i dostęp z aplikacji oraz pozwalają utworzyć przydatne powiadomienia alarmowe na telefon komórkowy. Korzystanie ze sprzętu jest darmowe i podobne profesjonalnych systemów CCTV.

 

alt

 

Kamery IMOU - rozdzielczość i zasięg


 

Wybierając kamery IP IMOU, mamy do wyboru głównie dwie rozdzielczości urządzeń. Najpopularniejsze rozdzielczości stosowane na dom, lub do małej firmy to 1080p oraz 4 megapiksele. Osobiście rekomendujemy 4Mpx, jest to wystarczająca jakość do uzyskania szczegółowego podglądu na dystansie kilkunastu metrów zarówno w dzień jak i w nocy. Aplikacja IMOU life, w wersji płatnej umożliwia zapis z kamer w chmurze. Jest to bardzo wygodna opcja, dająca wygodny dostęp do monitoringu z dowolnego miejsca na świecie.

 

 

alt

 

Kamery IMOU - jakie funkcje są warte uwagi?


 

Zależnie od wybranych modeli, kamery posiadają uproszczone funkcje analityki obrazu. Nie są to tak zaawansowane możliwości jak w seriach profesjonalnych, jednak sprawdza się przy mniej wymagających inwestycjach. Z tych, na które warto zwrócić uwagę możemy wymienić:

 

obsługa dwukierunkowego audio, dzięki któremu możemy prowadzić korespondencje głosową i mieć nasłuch obiektu,
✅ w kamerze IMOU CRUISER, możemy wykorzystać funkcje PTZ i dowolnie sterować kamerą 360 stopni,
detekcja ruchu i detekcja osób oraz dalszy zapis z kamery na karcie pamięci lub w chmurze ( wymagany abonament),
strefy prywatności,
✅ przesyłanie danych z karty pamięci,
wbudowana syrena alarmowa, która daje sygnał po wykryciu ruchu,
odstraszanie przez aktywne funkcje alarmem świetlnym i dźwiękowym,
wysyłanie natychmiastowych alertów po wykryciu zdarzeń.

 

Powyżej wymieniliśmy tylko pojedyncze funkcjonalności kamer IMOU. Jak widać mimo dość niskich cen, kamery potrafią całkiem sporo. Markę IMOU traktujemy jako rozwiązanie konsumenckie, przeznaczone do samodzielnego montażu i prostej obsługi. Niemal każda kamera IMOU posiada moduł WIFI, dzięki któremu unikamy użycia okablowania w wykończonych budynkach.

 

 

Kamery domowe IMOU - ile kosztuje monitoring domu?


 

Ceny kamer to okolice 200-500 zł. Jest to wyjątkowo atrakcyjna propozycja przeglądając i porównując oferty innych producentów. Musimy również pamiętać, że kamery możesz wykorzystać niezależnie. Oznacza to, że nie posiadają rejestratorów, natomiast zapis nagrań odbywa się na karcie pamięci lub w chmurze. Jeśli poszukujesz mniejszego systemu lub niezależnej kamery IP, marka IMOU będzie uzasadnionym wyborem.

 

 

alt

 

Zasięg urządzeń i miejsce montażu kamer


 

Kamery zewnętrzne tubowe i kuliste umożliwiają podgląd w przyzwoitej jakości do 30 metrów zarówno w dzień jak i w nocy. Sporym atutem jest szeroki kąt widzenia, który umożliwi podgląd większości działki w przypadku montażu kamer na rogach budynku.

 

Jeśli chodzi o miejsce montażu, szczególnie polecamy:

 

✅ monitoring domu wolnostojącego
✅ monitoring szeregowca
✅ monitoring bliźniaka
✅ monitoring wjazdu do firm
✅ monitoring działki rekreacyjnej
✅ monitoring wejścia do domu
✅ monitoring garażu
✅ monitoring blaszaka

 

 

Kamery IMOU- pułapki podczas zakupu


 

Wybierając kamery WiFi, musimy pamiętać o odległościach między domową siecią. Warto zaznaczyć, że każde przeszkody lub grubsze ściany wpływają niekorzystnie na zasięg i działanie monitoringu. Monitoring w przestrzeni otwartej, pozwoli uzyskać bezpieczną łączność i z reguły zasięg będzie większy. Warto wiedzieć, że często kamery WiFi, nie da się zasilić poprzez PoE. Wybierając kamery, musimy zostać przy jednej technologii albo WiFi albo przewodowej. Kamery IMOU przeznaczone są głównie do niezależnego montażu. Oznacza to, że jeśli chcemy zbudować większy zestaw kamer oparty o rejestratory z większą pamięcią wewnętrzną, musimy wybrać inne rozwiązanie.

 

 

alt

 

Jakie kamery IMOU WIFI polecamy?


 

Rekomendujemy głównie kamery tubowe o rozdzielczości 1080p/4mpx lub kamery obrotowe IMOU CRUISER. Ciekawym rozwiązaniem jest również ekonomiczna niania elektroniczna do obserwacji dzieci lub zwierząt w domu pod nieobecność domowników.

 

 

Poniżej możecie zobaczyć nasze testy i możliwe podłączenia sprzętu.

youtube-zabezpieczenia

 

Wychodzimy z założenia, że zestaw monitoringu warto zaplanować z wyprzedzeniem. Każdy budynek jest nieco inny i warto omówić wymagania użytkowników obiektu i zaczerpnąć informacji, które cechy są istotne pod kątem danej lokalizacji. Przyjmijmy, że w naszej ocenie marka IMOU to perfekcyjne rozwiązanie w przypadku montażu pojedynczych kamer. Jeśli chcemy zbudować większy i przewodowy monitoring, skłaniamy się w stronę marek HIKVISION lub DAHUA.

Serdecznie zapraszamy do konsultacji ze specjalistami z naszej ekipy Zabezpieczenia Poznań. Wszystkie posty blogowe piszemy sami, nie zlecamy naszych treści pisanych i filmów wideo dla osób z zewnątrz. Możesz zbudować z nami profesjonalny monitoring i skorzystać z darmowej wyceny monitoringu.

 

Tak oceniają nas klienci w popularnych serwisach internetowych

 

Dokładamy wszelkich starań, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i oczekiwania naszych klientów. Wasza opinia jest dla nas bardzo ważna. Nieustannie pracujemy nad udoskonaleniem procesu składania i realizacji zamówienia, aby spełnić najwyższe standardy obsługi klienta.

 

 

 

Zachęcamy również do kontaktu z naszymi technikami, celem dopasowania idealnego alarmu dla Twojego domu lub firmy

 

alt
MIKOŁAJ MEISSNER
Product Manager
alt
MICHAŁ KRÓL
Specjalista ds. sprzedaży

 Przeczytaj również

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
Zweryfikowany sprzedawca
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu