BŁYSKAWICZNA DOSTAWA NA TERENIE CAŁEGO KRAJU
Szukaj
Kontakt
0Koszyk
Możemy pomóc? Zadzwoń 507-237-287
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Monitoring Dahua EZ-IP - nowe ekonomiczne kamery i rejestratory IP!

Monitoring Dahua EZ-IP - nowe ekonomiczne kamery i rejestratory IP!

Data dodania: 14-10-2019

W ostatnim czasie na rynku pojawiła się nowa linia produktów marki Dahua.
 

Zamysł producenta - stworzenie konsumenckiej linii produktów, która będzie przeznaczona dla mniejszych inwestycji oraz dla klienta końcowego.
 

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to bardzo korzystna cena urządzeń. Od razu pojawiają się pytania:

- czy w parze z tak niską ceną nie idzie niska jakość?
- czy urządzenia nie będą ulegać częstym awariom?
- czy nie zniszczy ich byle mżawka?
- czy zapewnią wystarczająco wysoką jakość obrazu?Sprawdźmy to!
 

 

alt


 

Zanim przejdziemy do konkretnych wniosków, musimy zaznaczyć, że nigdy nie oceniamy pochopnie i unikamy dzielenia sprzętu na „lepszy/gorszy”. Staramy się spojrzeć obiektywnie na parametry urządzeń. Rozpatrujemy je pod kątem miejsc, do których są przeznaczone.

 

Przechodząc do sprzętów z Dahua EZ-IP – oto, na co zwróciliśmy szczególną uwagę:

 

 

Rejestratory IP Dahua EZ-IP


 

W ofercie pojawiły się rejestratory IP na 4 /8 /16 kamer.
 

Do wyboru mamy zarówno modele z wbudowanym switchem POE, jak i te bez POE.
 

Jeśli chodzi o obudowę, pojawiły się wersje ekonomiczne tzw” mydelniczki” oraz rejestratory w obudowach standardowych „desktopowych”.

 

alt
Wybrane rejestratory z serii Dahua EZ-IP:


1. Rejestrator 4-kanałowy NVR1B04 z detekcją ruchu, zaawansowanym przeszukiwaniem nagrań i maksymalną rozdzielczością kamer do 8 Mpx. Dostępny TUTAJ.
2. Rejestrator 8-kanałowy NVR1B08HC/E z formatem kompresji H.265+, zaawansowanym przeszukiwaniem nagrań i maksymalną rozdzielczością kamer do 6 Mpx. Dostępny TUTAJ.
3. Rejestrator 8-kanałowy NVR1B08HS-8P z 8-portowym switchem PoE, detekcją ruchu i maksymalną rozdzielczością kamer do 8 Mpx. Dostępny TUTAJ.


 

Cechy wyróżniające:
 

 • Obsługa kamer IP w rozdzielczości aż do 8,3 mpx;
 • Wysokie pasmo jak na serie ekonomiczną - przykładowo rejestrator 8x POE posiada pasmo na poziomie bitrate 160mb/s;
 • Obsługa ONVIF i współpraca z dowolnymi kamerami IP na rynku;
 • Zapis z kamer w kompresji H.265+;
 • Synchroniczne odtwarzanie wszystkich nagrań - funkcja smart search;
Kamery IP Dahua EZ-IP, czy warto?

 

W ofercie otrzymujemy głównie dwie rozdzielczości - 2 i 4 megapiksele. Postawiono na kamery z obiektywami stałymi, oferującymi szeroki kąt widzenia oraz na kamery motozoom.

Jak na relatywnie tanią serie... otrzymujemy naprawdę sporo! Modele posiadają szereg funkcji dodatkowych.


 

alt
 Wybrane kamery kopułowe z serii Dahua EZ-IP:


1. Kamera IPC-D2B20-ZS-2812 2 Mpx, z obiektywem zoom (zakres widzenia: 105°...33°), analityką ROI i mocną obudową IP67. Dostępna TUTAJ.
2. Kamera IPC-T1B20-0280B 2 Mpx, z obiektywem stałoogniskowym (szeroki kąt widzenia: 115°), oświetlaczem nocnym o zasięgu 30 metrów i detekcją ruchu. Dostępna TUTAJ.
3. Kamera IPC-D2B40-0280B 4 Mpx, z obiektywem stałoogniskowym (szeroki kąt widzenia: 101°), analityką ROI i oświetlaczem nocnym o zasięgu 30 metrów. Dostępna TUTAJ.


 

Co posiada większość modeli Dahua EZ-IP?

 
 • Wejście na karty pamięci microSD – co oznacza, że kamery mogą pracować samodzielnie i nagrywać na ruch, harmonogram godzin, tryb ciągły. Wówczas do wygodnej pracy z kamerą wystarczą dowolny zasilacz i internet.
 • Analiza IVS - ustawianie zdarzeń, na podstawie inteligentnej analizy obrazu. Można ją wykorzystać nie tylko do oszczędności miejsca na dysku, ale również do analizy danych w firmie.
 • Funkcje wspomagające obraz i pracę nocną. Więcej na ich temat TUTAJ.
 • Kamery są wzbogacone o promienniki IR o zasięgu od 20 do 50 metrów oraz obudowy zewnętrzne odporne na warunki pogodowe i akty wandalizmu.
 • Wszystkie modele mogą być zasilane niezależnie przez 12VDC lub POE.
 • Większość kamer posiada bardzo szeroki kąt widzenia - na poziomie 100 stopni.
 
alt
 Wybrane kamery tubowe z serii Dahua EZ-IP:


1. Kamera IPIPC-B2B20-ZS-2812 2 Mpx, z obiektywem motozoom (zakres widzenia: 105°...33°), oświetlaczem nocnym o zasięgu 40 metrów i mocną zewnętrzną obudową. Dostępna TUTAJ.
2. Kamera IPIPC-B1B20-0280B 2 Mpx, z obiektywem stałoogniskowym (szeroki kąt widzenia: 115°), oświetlaczem nocnym o zasięgu 30 metrów i mocną zewnętrzną obudową. Dostępna TUTAJ.
3. Kamera IPC-B2B40-ZS-2812 4 Mpx, z obiektywem motozoom (zakres widzenia: 97°...31°), analityką ROI i detekcją ruchu. Dostępna TUTAJ.
4. Kamera IPIPC-B1B40-0360B 4 Mpx, z obiektywem stałoogniskowym (kąt widzenia: 80°), analityką ROI i funkcjami korygującymi jakość obrazu. Dostępna TUTAJ.


 

Największe plusy Dahua EZ-IP:

 

Funkcjonalności systemu są w większości zbliżone do serii standardowych. Otrzymujemy na przykład:

 

 • Podgląd przez internet z dowolnego miejsca na świecie, niezależnie od rodzaju internetu, jaki posiadamy.
 • Kamery Dahua EZ-IP działają na rejestratorach Dahua z innych serii, oraz współpracują przez ONVIF z dowolnymi urządzeniami NVR dostępnymi na rynku (np. Hikvision).
 • Sprzęt jest łatwy w montażu i może pracować w chmurze, dzięki czemu montaż to oszczędność czasu i kosztów pracy fachowca.
 • Prosta obsługa oprogramowania. Zamysł powstania powyższej serii to łatwy montaż oraz intuicyjna obsługa oprogramowania i darmowej aplikacji, tak by uniknąć czasu na szkolenia wdrażające dla użytkowników.


 

Podsumowanie!
 

Pojawia się pytanie: jaki Dahua ma interes we wprowadzaniu produktów tanich i funkcjonalnych?

 

Nie możemy wypowiadać się za producenta, jednak sądzimy, że jest to próba pokazania marki jako przystępnej dla każdego.

Producentowi może zależeć na zbudowaniu świadomości, że posiada w ofercie zarówno zaawansowane rozwiązania projektowe, jak również przyjazne w obsłudze produkty konsumenckie. To właśnie dzięki tym ostatnim firma stanie się rozpoznawalna i dobrze kojarzona.

 

Posta na blogu napisaliśmy po ok. 3 miesiącach od wprowadzenia produktów do oferty sklepu. Wiązało się to ze sprawdzeniem jak klienci reagują na produkt i czy urządzenia naprawdę są tak dobrej jakości jak obiecuje Dahua.

 

Jak pokazał czas - opinie są pozytywne, dlatego możemy rekomendować kamery DAHUA EZ-IP, jako urządzenia, które spełniają wszystkie dane obietnice!

 

Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł, może zainteresuje Cię także nasza oferta:Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu