Specjaliści w doborze Zabezpieczeń Hikvision / Dahua
Szukaj
Kontakt
0Koszyk
Możemy pomóc? Zadzwoń 507-237-287
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Kamery zewnętrzne - co nowego w 02/2022 roku?

Kamery zewnętrzne - co nowego w 02/2022 roku?

Kamery zewnętrzne - co nowego w 02/2022 roku? Data dodania: 07-02-2022
kamery zewnętrzne IP

 

Monitoring to element zwiększający bezpieczeństwo w domu lub firmie, jednak nie tylko. Wychodząc z założenia, że kamery CCTV to tylko podgląd bieżący, mogli byśmy prześcigać się tylko wybranymi kluczowymi parametrami, takimi jak rozdzielczość lub zasięg kamer. Nic bardziej mylnego, zestaw monitoringu to szereg elementów, tworzących jedną spójną całość. Nowy rok, to kolejne udoskonalenia funkcji w monitoringu. Musimy przyznać, że monitoring coraz bardziej chroni i pozwala optymalizować procesy w firmie. Jakie elementy i funkcjonalności dodatkowe przydadzą się dla osób, które planują stworzyć monitoring i wybrać odpowiednie kamery zewnętrzne?

 

Hikvision-acusense

 

Technologia ACUSENSE - wykrywanie ruchu i zaawansowana detekcja ruchu

 

Wybierając kamery HIKVISION ACUSENSE otrzymujemy nie tylko monitorowanie przestrzeni i podgląd za pomocą aplikacji, ale zaawansowane możliwości takie jak: wykrywanie ludzi, rozpoznawanie twarzy i funkcje głębokiego uczenia się. Brzmi to nierealistycznie, jednak nasz monitoring faktycznie uczy się na podstawie zdarzeń, algorytmu i zapewnia narzędzie do głębokiej analizy zdarzeń. Wybierając kamery IP ACUSENSE, możemy w łatwy sposób filtrować wszystkie zdarzenia i stworzyć własny system alarmowy dzięki urządzeniom CCTV. Czułość w kamerach jest na bardzo wysokim poziomie, natomiast zaawansowane funkcje AI, pozwalają maksymalnie ograniczyć ilość fałszywych zdarzeń. Wychodzimy z założenia, że solidny zestaw alarmowy, wiąże się z wysokim kosztem czujników zewnętrznych. Dlaczego by nie wykorzystać w tym celu kamer CCTV z funkcjami alarmowymi i dźwiękowymi? Więcej na temat technologii Acusense, możesz przeczytać w naszym innym artykule na blogu - Nowe technologie Hikvision - cz. I - AcuSense

 

alt

 

Kamery zewnętrzne - podczerwień czy diody LED ?

 

Klienci często pytają, jakie kamery kupić? Często zasięg podczerwieni, kojarzony jest z diodami dookoła obiektywu. Dokładnie tak budowane były kamery analogowe kilka lat temu. Aktualnie popularne są diody EXIR lub diody LED. Dzięki temu kamera wygląda estetycznie oraz zapewnia precyzyjne doświetlenie w dzień i w nocy. Najnowszym rozwiązaniem, zapewniającym widoczność w nocy porównywalnym do widoku za dnia, są kamery HIKVISION COLORVU. Oznacza to, że dzięki diodą LED, obraz w nocy, bez dodatkowego oświetlenia jest widoczny na podobnym poziomie jak podgląd dzienny. Musimy pamiętać, że kamery ColorVu posiadają diody, które są bardzo widoczne w nocy, oznacza to, że diody są zbliżone do światła z latarki. Nie każdemu to odpowiada, jednak jeśli nie ma to dla Ciebie znaczenia, technologia Hikvision COLORVU, lub Dahua FullColor będą dla Ciebie prawdopodobnie jednym z najciekawszych rozwiązań na rynku.

 

kamery-zewnętrzne-wifi

 

Kamery zewnętrzne WIFI - jakie mamy opcje wyboru?

 

Monitoring bezprzewodowy i kamery WiFi to temat szczególnie drażliwy. Najważniejsze o czym musimy pamiętać to zasięg między kamerami a routerem. Trzeba także zwrócić szczególną uwagę na fakt, że wszelkie przeszkody i ściany znacząco wpływają na przesyłanie sygnału. Kamery zewnętrzne WiFi to produkty umożliwiające podobne funkcjonalności jak monitoring przewodowy. Konfiguracja jest prosta i pozwoli użytkownikowi w szybki sposób skonfigurować sprzęt. Monitoring bezprzewodowy umożliwia również podgląd na telefon i obsługuje powiadomienia alarmowe na żywo. Każda kamera zewnętrzna WiFi wymaga zasilana i dostępu do sieci. Komunikacja bezprzewodowa często odbywa się również w warunkach zewnętrznych. Musimy mieć na uwadze, że wewnętrzna i zewnętrzna kamera WiFi będzie łączyła się z tym samym switchem lub wykorzysta rejestrator do kamer WiFi.

 

 

Kamera bezprzewodowa - rozdzielczość i funkcje

 

Solidna kamera zewnętrzna WiFi to rozdzielczość minimum 4MPx. Wybrane modele umożliwiają funkcję rejestracji dźwięku oraz nagrywanie na czujnik ruchu. Wybieraj kamery IP WiFi z funkcją zapisu na karcie pamięci. Dzięki temu kamery mogą pracować niezależnie i zapisywać materiał w pamięci urządzenia. Szczególnie rekomendujemy takie rozwiązania, w momencie gdy używasz pojedynczych kamer, bez rejestratora z dyskiem twardym. Posiadamy w ofercie kamery z własnym zasilaniem z opcją solarną. Wybierając takie rozwiązanie, musimy pamiętać, że kamery w okresie zimowym będą wymagały niezależnych doładować ze standardowego źródła energii. W sezonie letnim, kamery pracują niezależnie dzięki opcji solarnej.

 

Zestaw monitoringu bezprzewodowy z czego się składa?

 

Monitoring bezprzewodowy i akcesoria do kamer wchodzące w skład gotowego kompletu to:

  • rejestrator do kamer wifi
  • kamery do monitoringu bezprzewodowe
  • dyski do kamer do pracy ciągłej, umożliwiający odpowiednie nagrywanie przez dany okres czasu
  • zasilacze do kamer, które zazwyczaj są w zestawie nawet z pojedynczymi kamerami. Wymagane jest zasilanie 12 volt, aby zasilić daną kamerę.
  • dostęp do internetu, aby podejrzeć monitoring z dowolnego miejsca na świecie

Aby system zabezpieczeń był skuteczny, powinniśmy zastosować dobrej jakości sieć domową, lub skorzystać z funkcji zwiększających zasięg urządzeń, takich jak repitery sygnału sieci. Oprócz tego pamiętajmy, by nie stosować kamer WiFi w budynkach wielopoziomowych, oraz z grubymi ścianami działowymi.

 

Typy kamer w monitoringu

 

Monitoring bezprzewodowy wiąże się z ograniczonym zasięgiem, ale również uboższą ofertą urządzeń. Jeśli wybierzesz monitoring przewodowy, wówczas bezproblemowo możesz zastosować kamery IP tubowe, kopułowe oraz kamery obrotowe z funkcją sterowania. Same kamery WiFi to aktualnie rozdzielczość FULL HD i 4 MPx, czyli FULL HD widoczność x2. Owszem występują modele kamer z nieco wyższą rozdzielczością, jednak jest ich bardzo mało. Jeśli myślisz o monitoringu prywatnej posesji, z reguły modele tej klasy zapewnią odpowiedni i skuteczny monitoring. Same kamery i lekko widoczne diody podczerwieni to skuteczny sposób na potencjalnych włamywaczy. Natomiast jeśli poszukujesz monitoring do firmy, pomyśl o stabilniejszym systemie i wykorzystaj przewody sieciowe.

 

 

alt

 

Jaki monitoring w 2022 - podsumowanie

 

Aby system był skuteczny, polecamy indywidualne konsultacje z naszymi ekspertami. Dokładamy wszelkich starań aby rozmowa z klientem była wyznacznikiem potrzeb. Jednocześnie staramy się proponować kamery, które mogą faktycznie sprawdzić się w danym budynku. Wychodzimy z założenia, że sprzęt powinien być kupowany jednokrotnie i solidnie, natomiast zakup monitoringu traktujemy jako inwestycję, która może szybko się zwrócić. Serdecznie zapraszamy do kontaktu, nasi specjaliście dobierają kamery 9 rok, dlatego jesteśmy na bieżąco z aktualnymi trendami, natomiast zamiłowanie do elektroniki pozwala na rzetelną i miłą rozmowę.

 

 

Jeśli uważasz, że nasz poradnik o kamerach zewnętrznych IP miał dla Ciebie jakąś wartość, postaw nam kawę i daj kolejną motywacje do  tworzenia pomocnych treści. Pozdrawiamy:)

 

wsparcie

 

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu