Specjaliści w doborze Zabezpieczeń Hikvision / Dahua od 2014 roku
Szukaj
Kontakt
0Koszyk
Możemy pomóc? Zadzwoń 507-237-287
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Monitoring domu  - jaki zestaw wybrać?

Monitoring domu  - jaki zestaw wybrać?

Monitoring domu  - jaki zestaw wybrać? Data dodania: 01-03-2023

CZEGO DOWIESZ SIĘ Z TEGO PORADNIKA?


Czy wybrać monitoring Wifi czy po przewodzie?
Z czego składa się kompletny zestaw monitoringu domu?
Jakie funkcje powinien posiadać?
Jak i gdzie montować kamery?
Ile kosztuje standardowy zestaw monitoringu domu?

 

 

 

Monitoring domu - jaki system monitoringu wybrać w 2023 roku? Czy kamery zewnętrzne i kamery wewnętrzne to jedno i to samo? Jak wygląda instalacja monitoringu i monitorowanie domu? Czy zwracać uwagę tylko na jakość obrazu i jakie modele kamer zastosować? Powyżej widzimy tylko jedne z nielicznych popularnych zapytań o skuteczny zestaw kamer. W poniższym artykule postaramy się prostym językiem nieco przybliżyć i ułatwić dobór sprzętu.

 

 

monitoring-domu-bezprzewodowy-poe

 

Monitoring domu bezprzewodowy czy po skrętce?


 

Zastanawiasz się jak podłączyć kamery IP? Mamy dwie możliwości:

 

Pierwszym rozwiązaniem są kamery bez użycia okablowania. Kamery wifi mogą wydawać się kuszącą propozycją. Pamiętajmy jednak, że kamery posiadają ograniczony zasięg i niezależnie jaki typ kamery zastosujesz, warto pamiętać o ewentualnych przeszkodach i ścianach pomiędzy urządzeniami. Kamery WiFi, sprawdzają się doskonale w miejscach otwartych lub na krótkich odległościach w budynku.

 

Rozwiązaniem drugim jest przewodowy system łączony po skrętce. Jest to rozwiązanie, które rekomendujemy i pozwalające zastosować szeroki wybór sprzętu. W monitoringu przewodowym otrzymujemy większy przekrój rozdzielczości urządzeń.

 

Który system jest lepszy? Jest to ogólne zapytanie. Mając uszykowaną instalację, zawsze będziemy polecać kamery przewodowe. Kamery IP WiFi wykorzystamy głównie w miejscach gdzie nie ma mowy o instalacji przewodowej lub na krótkich odcinkach. Kamery bezprzewodowe to świetne rozwiązanie w lokalizacjach takich jak:

 

monitoring foodtrucka

monitoring małego sklepu

monitoring działki

monitoring mieszkania
 

Wychodzimy również z założenia, że dobór urządzeń warto skonsultować i przemyśleć wcześniej. Polecamy ekipę Zabezpieczenia Poznań, która dopasuje kamery o odpowiedniej rozdzielczości i ogniskowej. Oprócz tego urządzenia Cctv posiadają sporo elementów wpływających codzienne użytkowanie. W dalszej części artykułu postaramy się to pokrótce przybliżyć.

 

 

monitoring-domu-samodzielny-montaz-kamer

 

Monitoring domu - samodzielny montaż kamer


 

Monitoring IP składa się z konkretnych elementów, w skład zestawu wchodzą:

 

Rejestrator do monitoringu, pamiętaj aby był przeznaczony pod konkretną ilość kamer i z ewentualnym zapasem pod kątem rozbudowy w przyszłości,

Dysk do pracy ciągłej, który będzie rejestrował obraz przez konkretny okres czasu, im większy dysk tym dłuższy czas nagrań z kamer. Jeśli zależy Tobie na długiej archiwizacji nagrań, możesz wybrać rejestratory wielodyskowe,

Kamery IP zewnętrzne i kamery wewnętrzne, ich odpowiednie dopasowanie będzie kluczowe jeśli zestaw monitoringu domu jednorodzinnego lub bliźniaka ma być skuteczny,

Puszki i adaptery do kamer monitoringu, dzięki wykorzystaniu tych niezbędnych akcesoriów w wygodny i estetyczny sposób możesz ukryć okablowanie i końcówki,

Podtrzymanie awaryjne UPS do monitoringu, jest to bardzo przydatny element w przypadku zaników zasilania lub wyłączenia prądu przez włamywaczy,

Okablowanie, czyli najpopularniejsze podłączenie po przewodzie sieciowym. Większość systemów działa w oparciu o przewodu 8x0,5 typu skrętka piątej lub szóstej kategorii.

 

 

monitoring-posesji-domu-co-powinien-posiadacMonitoring posesji domu - jakie funkcje powinien posiadać?


 

System kamer a dokładniej kamer na dom powinien być skuteczny, dla Nas skuteczny oznacza dopasowany do wymagań. Poniżej wskażemy kilka niezbędnych elementów, które z pewnością podniosą poziom bezpieczeństwa i poprawią jakość zapisu nie tylko w dzień ale i w nocy.

 

Obsługa na aplikacjach mobilnych, czyli absolutne minimum aby sprzęt był użyteczny. W większości przypadków jest to standardem. Zalecamy jednak aplikacje i producentów, którzy są stabilni i nie znikną niespodziewanie z rynku. Aktualnie w 2023 roku rekomendujemy kamery HIKVISION, kamery DAHUA, kamery BCS oraz kamery REOLINK.

Obraz wysokiej jakości i wysokiej rozdzielczości, czy to wszystko? Zdecydowanie nie, jednak warto wybierać kamery IP o rozdzielczości co najmniej 4MPx. Zapewni to dozór w zadowalającej jakości i wyraźny podgląd obrazu. Dla osób wymagających zalecamy kamery HIKVISION 8mpx oraz kamery Dahua 4k.

Odpowiedni obiektyw kamery, dzięki czemu dopasujemy kąt widzenia pod nasz budynek. Ogniskowa odpowiada za konkretny kąt widzenia. Przykładowo ogniskowa 2,8mm pozwala uzyskać szeroki kąt widzenia w okolicach 100 stopni, natomiast ogniskowe 3,6mm i wyżej kąt zawężają. Zwracaj uwagę na ogniskową jeśli chcemy odpowiednio i skutecznie wykonać swój montaż monitoringu.

Funkcje przypominające inteligentny dom lub system alarmowy, czyli również analityka alarmowa. Dzięki temu kamery IP mogą wysyłać powiadomienia alarmowe, rozpoznawać ludzi czy wjeżdżające pojazdy i czytać tablice rejestracyjne. Mocno rekomendujemy kamery LPR ANPR, dzięki którym możemy w profesjonalny sposób rejestrować listę osób wjeżdżających do budynku.

Możliwość zapisu na karcie pamięci, dzięki czemu kamery mogą pracować niezależnie lub otrzymujemy dodatkowy backup zapisanego materiału w przypadku awarii dysku twardego w rejestratorze.

Szybkie przeglądanie nagrań. Możemy wykorzystać kamery Hikvision Acusense i wspierając je o rejestrator IP Hikvision, w łatwy i szybki sposób przejrzymy nagrania po konkretnych zdarzeniach.

 

 

jak-zamontowc-kamery-monitoringu

 

Jak zamontować kamery monitoringu?


 

Posiadając sprzęt musimy solidnie zamontować kamery, tak aby nie były narażone na kontakt z osobami trzecimi. Kluczowy jest montaż monitoringu na odpowiedniej wysokości. Warto zainstalować monitoring na rogach budynku na wysokości około 3-4 metrów. Oczywiście jest to wysokość względna, na sam podgląd z kamery wpływa ogniskowa i pozostałe elementy z których składa się system monitoringu zewnętrznego. Instalację monitoringu zewnętrznego można również wykonać samodzielnie. Jeśli posiadamy odpowiednie okablowanie, kluczowy będzie zmysł techniczny. Sama konfiguracja z reguły nie jest skomplikowana. Zabezpieczenia Poznań to firma w której pomagamy z ustawieniami oraz tworzymy kanał firmowy YouTube, gdzie w łatwy sposób można przebrnąć przez nasze tutoriale montażowe. Monitoring domu najczęściej montowany jest po skrętce. Wystarczy jeden typ przewodu po którym przesyłany jest zarówno obraz jak i zasilanie.

Chcesz kupić monitoring do domu? Posłuchaj o czym warto pamiętać!
Jak podłączyć monitoring IP Hikvision? Pierwsze podłączenie zestawu monitoringu IP Hikvision

 

jak-zaplanowac-instalacje-monitoringu-zewnętrznego

 

Jak zaplanować instalację monitoringu zewnętrznego?


 

Zastanówmy się nad ilością i rozmieszczeniem kamer. Miejsca, gdzie montujemy kamery wewnętrzne z reguły nie wymagają tak zaawansowanych rozwiązań jak kamery zewnętrzne i kamery na wjazd. Warto wspomnieć, że system kamer może składać się z kilu różnych rodzaju urządzeń a kamery możemy wymieszać między sobą. Monitoring wizyjny to wydatek, który ma służyć na dłuższe lata. W przypadku gdy wybieramy monitoring domu, warto zastosować kamery wandaloodporne, które nie będą ulegać uszkodzeniom również od ujemnych temperatur czy wielkich upałów, które ostatnio występują w Polsce w okresie letnim. Warto też zwracać uwagę na funkcje oświetleniowe w kamerze. Bywa, że kamery kierowane są od strony południowej, warto zatem aby światło słoneczne nie oświetlało urządzeń.

 

 

ile-kosztuje-zestaw-domowego-monitoringu

 

Ile kosztuje zestaw domowego monitoringu?


 

Kwoty kształtują się zależnie od ilości kamer, rozdzielczości i elementów zmiennych. Najłatwiej wycenić indywidualnie zestaw kamer, który sprawdzi się w konkretnym budynku. Nie ma sprzętu uniwersalnego, który pasuje wszędzie. Patrząc również na ogrom modeli, wychodzimy z założenia, że skład zestawu powinien być dobrze rozplanowany. Możemy wybrać zestaw z czterema kamerami, zapominając o rozbudowie w przyszłości, co może narazić nas na zbędne koszty przy wymianę rejestratora i pozostałych elementów. Zapraszamy do skorzystania z darmowej wyceny domowego monitoringu, to nic nie kosztuje a klient oszczędzi sporo czasu na porównywanie serii i modeli. Tradycyjny monitoring domu to koszt ok 2500-4000 zł. Taka kwota pozwoli wykorzystać markowy sprzęt i kamery solidnej jakości.

 

 

 

Zespół Zabezpieczenia Poznań posiada wieloletnie doświadczenie w doborze monitoringu do dowolnego obiektu, co pozwala na rzetelne służenie doradztwem i wsparciem technicznym. Dlatego warto skorzystać z tej opcji, aby mieć pewność, że wybieramy najlepszy sprzęt dla naszego budynku.

 

Konfigurator monitoringu
Szybka konfiguracja: monitoring domu, sklepu, magazynu, parkingu, biura, ogrodu, restauracji oraz stacji benzynowej

Oferujemy również możliwość skorzystania z darmowego konfiguratora doboru sprzętu, który pozwoli na dostosowanie monitoringu domu do indywidualnych potrzeb klienta. Dzięki temu można wybrać najlepszy zestaw na miarę swoich wymagań, bez konieczności przeglądania wielu ofert i porównywania modeli.

 

 


Zapraszamy serdecznie do skontaktowania się z naszym zespołem specjalistów, którzy z przyjemnością przeprowadzą darmową wycenę i pomogą dobrać idealny kompletny zestaw kamer do monitoringu. Nasze podejście opiera się na starannym przemyśleniu systemu i dopasowaniu odpowiednich urządzeń, aby uniknąć niepotrzebnych wydatków na kolejne zakupy po nieudanym doborze systemu.

 

alt
MIKOŁAJ MEISSNER
Product Manager
alt
MICHAŁ KRÓL
Specjalista ds. sprzedaży

 

 

Tak oceniają nas klienci w popularnych serwisach internetowych

 

Dokładamy wszelkich starań, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i oczekiwania naszych klientów. Wasza opinia jest dla nas bardzo ważna. Nieustannie pracujemy nad udoskonaleniem procesu składania i realizacji zamówienia, aby spełnić najwyższe standardy obsługi klienta.

 

 

 Przeczytaj również

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
regulamin sklepu internetowego
Zweryfikowany sprzedawca
Twój wybór dotyczący plików cookie na tej stronie.Używamy plików cookie, aby zoptymalizować funkcjonalność witryny i zapewnić najlepszą możliwą obsługę.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu