Szukaj
Kontakt
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Monitoring i kamery w escape room. Bezpieczna rozrywka i pamiątka?

Monitoring i kamery w escape room. Bezpieczna rozrywka i pamiątka?

Data dodania: 05-11-2019
Jakie kamery kupić do escape roomu?

Jak zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom tej przebojowej, ale jednocześnie wymagającej rozrywki?


Escape room – to nic innego jak forma zabawy, która nadal cieszy się olbrzymią popularnością. Polega na rozwiązywaniu zagadek prowadzących uczestników do wyjścia z pomieszczenia, w którym zostali zamknięci.

„Uwięzionym” często towarzyszy nastrojowa muzyka, a presja czasu (pojedyncza rozgrywka trwa zwykle 60 minut) nie pozwala im przystopować nawet na chwilę.

Goście escape roomu w każdej chwili mogą uzyskać pomoc od pracowników lub opuścić pomieszczenie przez wyjście awaryjne, które powinno znajdować się w każdym pokoju tego typu.


Cd. artykułu pod grafiką >>


 
alt


Właściwie dobrane kamery są w takich pomieszczeniach KONIECZNE.

W czym konkretnie się przydają? I jak można je dodatkowo wykorzystać, by jeszcze bardziej urozmaicić zabawę klientom?

Wyróżniliśmy trzy cechy kamery idealnej do escape roomu + jeden bonus dla chętnych, którzy chcą się wyróżnić!Po pierwsze:


Muszą widzieć w ostrym świetle, słabym świetle, półmroku i ciemności. Słowem – zawsze!

Domyślamy się, że chcesz mieć oko na to, co robią goście Twojego pokoju – by móc pospieszyć z poradą w przypadku zastoju lub interweniować, jeśli zaczną przypadkowo* niszczyć Twoje mienie.

W tym celu potrzebujesz kamery z podczerwienią. Wbudowany promiennik IR powinien zobaczyć każdy szczegół w promieniu kilku(nastu) metrów, a diody EXIR - zadbać o doświetlenie każdego kąta pomieszczenia.

*Zabezpiecz się na wszelki wypadek!
 
Przed skorzystaniem z escape roomu uczestnicy zawsze powinni zapoznać się z regulaminem – konieczny jest tam zapis o odpowiedzialności finansowej za zniszczone mienie.

Przedmioty niebędące elementami zagadek (wentylatory, szafy, odtwarzacze z muzyką i inne) powinny być oznaczone specjalnymi taśmami. Niestety, klientom zdarza się, przypadkowo lub nie, zniszczyć taki przedmiot.

Wyraźne nagranie dowodowe jest wtedy konieczne, jeśli chcesz dochodzić swoich roszczeń.
Cd. artykułu pod grafiką >>

 
alt


- Od lewej: Kamera BCS wandaloodporna, z wbudowanym mikrofonem i komunikacją obustronną, z silnym oświetlaczem na 30 metrów. Sprawdź więcej TUTAJ.
- Od prawej: Kamera Hikvision szybkoobrotowa z obiektywem motozoom i promiennikiem nocnym na 20 metrów. Po więcej zapraszamy TUTAJ.Po drugie:


Komunikacja – zawsze!

Dzięki kamerze wzbogaconej o funkcje audio nie tylko usłyszysz, co dzieje się w escape roomie, ale też w każdej chwili będziesz mógł pospieszyć ze wskazówką. Służy do tego moduł komunikacji dwukierunkowej.

Jeśli błyskawicznie odpowiesz na pytania swoich gości lub sam zareagujesz (np. widząc, że znaleźli się w chwilowym potrzasku) zapewnisz im same miłe wrażenia z wizyty, co zaowocuje dobrymi recenzjami i nowymi klientami z polecenia.  

Słysząc reakcje uczestników przeprowadzisz także szybkie badanie konsumenckie - które zagadki sprawiają im trudność, a które dostarczają najwięcej frajdy? Jakie są pierwsze wrażenia po przekroczeniu pokoju? Jakie emocje dominują u gości podczas zabawy?
Cd. artykułu pod grafiką >>
 
alt


Kamera Hikvision z Wi-Fi, czytnikiem kart microSD i wbudowanym mikrofonem. Sprawdź więcej TUTAJ.


Po trzecie:


Szeroka perspektywa.

Warto zadbać, by kamery miały jak najszerszy kąt widzenia – wtedy wystarczy Ci tylko jedno urządzenie do monitorowania całego pomieszczenia.

Możesz iść o krok dalej i nabyć kamerę sufitową tzw. „rybie oko” - będziesz mieć widok na cały pokój z góry i bez problemu zauważysz każdy ruch Twoich klientów.Cd. artykułu pod grafiką >> 
alt

Od lewej: Kamera Hikvision typu Fisheye (rybie oko) z kątem widzenia 180°, oświetlaczem na 20 metrów i wbudowanym mikrofonem. Więcej zobacz TUTAJ.
Od prawej: Kamera Hikvision z Wi-Fi, wejściem na karty microSD oraz wbudowanym mikrofonem. Po szczegóły zapraszamy TUTAJ.
Po czwarte + bonus:


Pamiątka ze zmagań?

Kamera z obsługą kart microSD (zapisem lokalnym) to spora oszczędność – nagrywanie odbywa się wtedy w samym urządzeniu. Bardzo polecamy to rozwiązanie, szczególnie jeśli nie potrzebujesz więcej niż dwóch kamer do swojego escape roomu.


Niespodzianka dla uczestników!

Korzystając z kamery z zapisem lokalnym możesz zaoferować swoim gościom dodatkową usługę – film lub galerię zdjęć upamiętniające ich wizytę w escape roomie!

To sposób na wyróżnienie swojej oferty spośród setek propozycji konkurencji.
Uwaga – goście pokoju poczują się dodatkowo zadbani, gdy zapewnisz ich, że nagrania powstaną wyłącznie na ich użytek i nie będą udostępniane osobom trzecim.
Cd. artykułu pod grafiką >>

 
alt


Dobra jakościowo kamera w Escape Roomie to nie zachcianka, ale konieczność.

Jeśli masz do nas jakiekolwiek pytania lub chcesz dowiedzieć się więcej – skontaktuj się z nami!

 

Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł, może zainteresuje Cię także nasza oferta:Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu