Specjaliści w doborze Zabezpieczeń Hikvision / Dahua
Szukaj
Kontakt
0Koszyk
Możemy pomóc? Zadzwoń 507-237-287
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Rejestratory Hikvision - pułapki i dobór modeli

Rejestratory Hikvision - pułapki i dobór modeli

Rejestratory Hikvision - pułapki i dobór modeli Data dodania: 18-11-2022

Szukasz zestawu do monitoringu dla domu lub firmy? Nie wiesz od czego zacząć poszukiwania? Jednym z najważniejszych elementów całego systemu będzie rejestrator IP Hikvision. Jest to główny element startowy od którego zależy cała reszta kompletnego zestawu kamer CCTV.

 

rejestratory-hikvision

 

Jakie rejestratory Hikvsion wybrać i czym się różnią?


 

Planując monitoring, warto spojrzeć przyszłościowo. Jeśli planujemy montaż 4 kamer, niewykluczone, że w przyszłości mogą dojść kolejne urządzenia. Jeśli posiadasz rejestrator na 4 kamery IP, nie rozbudujesz go o kolejne porty. Jedynym rozwiązaniem jest sprzedaż i wymiana urządzenia na większe. Zastanów się nad wielkością rejestratora już na starcie doboru sprzętu. Unikniesz kosztów w przyszłości i ponownej konfiguracji sprzętu od zera. Różnice między rejestratorami Hikvsion na 4, 8 lub 16 kamer IP nie są aż tak znaczące.

 

 

Istotnym elementem przy doborze nagrywarki jest ilość i pojemność obsługiwanych dysków twardych. Jeśli zależy nam na dłuższym zapisie z kamer, postawmy na rejestratory Hikvision na 2 lub 4 dyski. W momencie, gdy wystarczy nam nagrywanie na detekcję ruchu, możemy wybrać rejestrator IP z funkcją Acusense, który umożliwi zaawansowaną analitykę obrazu oraz rozpoznawanie twarzy czy filtrowanie alarmowe. Pamiętajmy, że jeśli chcemy w pełni wykorzystać potencjał sprzętu, rejestrator IP musi być wyposażony w kompatybilne kamery IP Hikvision.

Kluczowym elementem w doborze modelu jest aplikacja do podglądu zdalnego. Aktualnie wszystkie rejestratory Hikvision posiadają darmowe oprogramowanie do podglądu monitoringu więc uznajemy to za standard. Aplikacja IVMSS, HikConnect obsługiwana jest na niemal wszystkich dostępnych systemach takich jak Windows, android, iOS.

 

 

rejestrator-acusense

 

Rejestrator Hikvision - funkcje must-have


 

✅ Wysoka rozdzielczość zapisu z kamer IP - aktualnie standardem jest minimum 8 MPx lub 12 MPx. Jest to gwarancja obsługi większości kamer przemysłowych dostępnych na rynku. Musimy również pamiętać, że kamery ip to inne urządzenia jak np.: telefony komórkowe, które prześcigają się w rozdzielczościach aparatów. W systemach CCTV, wygląda to kompletnie inaczej.
✅ Wyjścia HDMI / VGA - dzięki którym rejestrator IP Hikvision, podłączymy pod dowolny telewizor lub monitor komputerowy. Oczywiście oprócz podłączenia do ekranu, otrzymujemy możliwość obsługi z urządzeń mobilnych.
✅ Detekcja ruchu - nagrywanie na czujnik ruchu wbudowany w kamerze i zapis w rejestratorze, znacząco wydłuża pojemność dysku. Pamiętajmy aby rejestrator IP i kamera IP, pochodziła od jednego producenta. W monitoringu IP nie jest zalecane łączenie systemów różnych producentów w jednym systemie.
✅ Zasilanie kamer IP poprzez wbudowany switch PoE lub oddzielny switch PoE - to bardzo wygodne podłączenie kamer IP po jednym przewodzie sieciowym.
✅ Wejścia wyjścia alarmowe, dzięki którym możemy połączyć funkcje monitoringu i funkcje alarmowe.
✅ Kompresja obrazu H.265, dzięki czemu nagrania na dysku zajmą mniej miejsca a jednocześnie zachowują jakość.
✅ Obsługa kamer IP z rejestracją audio i wideo - dzięki czemu możemy wyciągnąć monitoring na wyższy poziom. Przydatne są również funkcje analityki obrazu anr.
✅ Obsługa protokołu Onvif, pozwalająca na łączenie kamer IP innych producentów. Zapewni to podgląd monitoringu zarówno kamer HIKVISION jak i innych marek.
✅ Odpowiednia ilość kanałów z uwzględnieniem zapasu wejść w rejestratorze pod kątem rozbudowy w przyszłości.
✅ Obsługa dysków HDD przemysłowych o określonej pojemności, aby otrzymać odpowiednio długi czas zapisu z kamer IP.

 

 

rejestrator-cena

 

Rejestratory do monitoringu - z czego wynikają różnice w cenie między modelami?


 

Przeglądając rejestratory HIKVISION lub rejestratory DAHUA możemy zauważyć spore różnice cenowe pomiędzy modelami. Osoby nie znające się na elektronice mogą nie zauważyć za co dopłacają. Poniżej kilka podpunktów i przykładów.

 

✅ Najtańsze modele oferują obsługę tylko jednego dysku do maksymalnej określonej pojemności np.: obsługa dysków twardych do pojemności 6tb maksymalnie. Model wyższy pozwoli obsłużyć dwa, cztery lub więcej dysków o większej pojemności. Jeśli posiadasz obiekt firmowy i chcesz wykorzystać kamery IP o wyższej rozdzielczości, otrzymując długi zapis przez kilkanaście dni, postaw na wyższy model rejestratora. Technicy z Zabezpieczenia Poznań, bardzo chętnie dopasują określony model.
✅ Przepustowość rejestratora, od której zależy płynność rejestrowanego materiału. Im wyższy bitrate, tym kamery będą rejestrowały zapis w pełnej ilości klatek. W przypadku najtańszych modeli rejestratorów, otrzymujemy tylko kilka klatek na sekundę w określonej rozdzielczości. Jeśli zależy Tobie na płynności, rozważ wyższą serię rejestratorów.
✅ Wyświetlanie tylko określonej ilości kamer IP HIKVISION na podglądzie bieżącym. Rejestratory HIKVISION, głównie tzw: małe rejestratory w białym kolorze mają często ograniczenia w wyświetlaniu ilości kamer na jednym widoku.
✅ Obsługa analityki obrazu i szybkie wyszukiwanie nagrań. Wybierając rejestratory HIKVISION ds z funkcjami acusnese w szybki sposób możemy przejrzeć nagrania na dysku w odróżnieniu na poszczególne filtrowanie alarmów. Oznacza to, że w łatwy sposób znajdziesz nagrania w których ustawione było przekroczenie linii, rozpoznawanie twarzy lub inne funkcje zaawansowanego zapisu na dysku.
✅ Możliwość montażu w szafie Rack. Wyższe modele umożliwiają wygodny montaż i ukrycie urządzeń w szafie rakowej. Dzięki tej funkcjonalności w wygodny sposób ukryjesz rejestrator do monitoringu w bezpiecznym miejscu.

 

 

rejestrator-hikvision-jaki-kupic

 

Jaki rejestrator IP kupić - podsumowanie


 

Na rynku mamy do wyboru wiele modeli różnych producentów. Rekomendujemy rzetelny dobór rejestratorów, od tego elementu zależy dalsze działanie i płynność systemu. W obrębie jednego rejestratora możemy zamontować dowolny typ kamer. Rejestratory obsługują zarówno kamery tubowe, kamery kopułkowe, kamery obrotowe PTZ i inne. Rejestrator IP to serce monitoringu, wychodzimy z założenia, że lepiej kilka razy planować zakup i dokonać jednego zakupu, zamiast kupić i wymieniać sprzęt po krótkim czasie.

 

Serdecznie zapraszamy do darmowej wyceny monitoringu, przez specjalistów i techników z firmy Zabezpieczenia Poznań.

 

alt
MIKOŁAJ MEISSNER
Product Manager
alt
MICHAŁ KRÓL
Specjalista ds. sprzedaży

 

 

Tak oceniają nas klienci w popularnych serwisach internetowych

 

Dokładamy wszelkich starań, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i oczekiwania naszych klientów. Wasza opinia jest dla nas bardzo ważna. Nieustannie pracujemy nad udoskonaleniem procesu składania i realizacji zamówienia, aby spełnić najwyższe standardy obsługi klienta.

 

 

 Przeczytaj również

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
Zweryfikowany sprzedawca
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu