JESTEŚMY NA YOUTUBE SPRAWDŹ
Szukaj
Kontakt
0Koszyk
Możemy pomóc? Zadzwoń 507-237-287
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Rodzaje kamer do monitoringu - czym się różnią?

Rodzaje kamer do monitoringu - czym się różnią?

Rodzaje kamer do monitoringu - czym się różnią? Data dodania: 13-06-2022

Rodzaje-kamer-do-monitoringu-czym-się-różni


Monitoring to cały czas jedno z najbardziej skutecznych rozwiązań w ochronie domów i firm. Aby system monitoringu był skuteczny, musimy wybrać odpowiednie kamery przemysłowe. Na rynku mamy spory wybór urządzeń różniących się parametrami, technologią i sposobem podłączenia. Poniższy artykuł ma na celu wskazanie podstawowych różnic w doborze urządzeń.

 

 

 

monitoring-jakie-okablowanie

 

Monitoring - jakie okablowanie zastosować?


 
  • Kiedy posiadam przewód do monitoringu sieciowy, skrętkę, ethernet, UTP? Jest to najbardziej rekomendowane rozwiązanie. Jeśli posiadamy tego typu okablowanie, możemy zamontować zarówno monitoring IP jak i monitoring analogowy. Standardem przy montażu monitoringu IP są przewody 5 lub wyższej 6 kategorii. 
  • Posiadając kable koncentryczne, kabel antenowy, kabel koncentryk z zasilaniem? Wówczas możemy podłączyć cały czas dość popularny system monitoringu hybrydowy. Kamery hybrydowe, to technologia, która cały czas jest rozbudowywana. Aktualnie kamery hybrydowe to rozdzielczość aż do 4K. Niewątpliwym atutem systemów analogowych, jest bardzo łatwy sposób samodzielnego montażu systemu. Wystarczy podłączenie transmiterów z dwóch stron przewodu. Kamery analogowe, nie mogą pracować samodzielnie, podobnie jak kamery IP. Do pełnego działania systemu, jest wymagany rejestrator do monitoringu. Monitoring analogowy, posiada szereg funkcjonalności podobny do systemów cyfrowych. W analogu możemy skorzystać ze zdalnego dostępu do urządzeń, dostępu z telefonu z poziomu aplikacji, etc.

 

 

IP-vs-Analog

 

Kamery do monitoringu - która technologia jest lepsza?


 

Najnowsza, jednocześnie najbardziej rozbudowana technologia to monitoring IP. Oznacza to, że wybierając kamery IP, otrzymujemy nie tylko doskonałą jakość obrazu, ale szeroko rozumiane możliwości rozbudowy i wykorzystanie funkcji analityki obrazu oraz skorzystanie z funkcji alarmowych.

Kamery IP to również nieograniczone możliwości rozbudowy w przyszłości. Monitoring IP możemy rozbudować o własny serwer, wykorzystać karty pamięci, oprogramowanie zewnętrzne lub wybrać rejestratory do kamer z nagrywaniem na dysku twardym. Kamery cyfrowe, to nie tylko wyższa rozdzielczość obrazu, ale funkcjonalności, niemożliwe do wykonania w przypadku systemów analogowych. 

 

 

kamery-do-monitoringu-rodzaje

 

Kamery do monitoringu - dobór ze względu na rodzaj obudowy


 

Mamy do wyboru kamery tubowe, kopułowe, obrotowe. Oprócz różnic wizualnych, warto porównywać szczegółowo model do modelu. Nie możemy odpowiedzieć, które kamery będą lepsze, porównując je tylko na zasadzie obudowy. Każdy budynek wymaga innej rozdzielczość, ogniskowej kamer i funkcji dodatkowych. Warto wspomnieć, że kamery kopułkowe zazwyczaj posiadają krótszy promiennik podczerwieni jak modele bullet, czy kamery obrotowe. Odradzamy stosowanie kamer IP kulistych z kloszem w warunkach zewnętrznych ze względu na refleksy światła i osadzanie wody.

 

 

rejestrator-czy-kamery-SD

 

Rejestrator do monitoringu czy kamery na kartę pamięci?


 

 Jeśli potrzebujesz głównie bieżącego podglądu i krótkiego czasu zapisu, przy pojedynczej kamerze IP możesz zastosować podstawową wersję kamery IP ze slotem na karty pamięci. Jest to rozwiązanie tylko dla wybranych budynków, gdzie nie mamy szczególnych wymagań jeśli chodzi o czas archiwizacji nagrań w pamięci urządzenia. Dla obiektów z większą ilością kamer przemysłowych, warto wykorzystać rejestrator IP z dyskiem twardym do systemów monitoringu. Dzięki wykorzystaniu dysku wewnątrz urządzenia, możemy uzyskać dłuższy czas zapisu i mamy pewność, że nagrania są w bezpiecznym miejscu. Dodatkowo przy większej ilości kamer, koszt rejestratora z pamięcią, będzie niższy niż stosowanie kilkunastu kamer z wbudowanymi kartami pamięci. Dodatkowo, nie każda kamera IP posiada wejście na kartę SD, często za sam slot płacimy wyższą cenę jak za standardowe kamery IP bez tej funkcjonalności. 

 

 

Monitoring-z podglądem-w-telefonie

 

Monitoring z podglądem w telefonie - jaki internet?


 

 Jeśli potrzebujesz podejrzeć monitoring w telefonie, niezależnie jaki internet posiadasz, możesz zintegrować go w swoim zestawie kamer. Aktualnie niezależnie czy posiadasz internet ze stałym czy zmiennym adresem IP, wykorzystasz go nie tylko do podglądu monitoringu, ale i zdalnej zmiany ustawień czy zgrania nagrań będąc nawet na drugim końcu świata. Monitoring Dahua i monitoring Hikvision, posiada darmowe aplikacje do podglądu monitoringu w języku Polskim.

 

Monitoring - ile kosztuje zestaw kamer?


 

Wszystko zależy od zastosowanej technologii. Wychodzimy z założenia, że każdy posiada swój określony budżet, dlatego przygotowaliśmy gotowe zestawy do monitoringu w zróżnicowanej cenie. Specjaliści z firmy Zabezpieczenia Poznań, przyszykowali najczęściej wybierane pakiety dla domu czy firm.

 

ZESTAWY-ANALOGOWE

 

ZESTAWY-MONITORINGU-IP

 

Zestaw monitoringu, możesz również dobrać samodzielnie, w naszym gotowym konfiguratorze monitoringu

Pamiętajmy, że możemy wybrać odpowiedni rejestrator do kamer, a następnie zastosować kilka rodzajów kamer, w obrębie jednego systemu. Możemy wykorzystać mocniejsze kamery na wjazd, bramę czy furtkę, natomiast w miejsca mniej istotne zastosować tańsze, podstawowe kamery CCTV.

 

 

Jaki-monitoring-kupić-2022

 

Jaki monitoring kupić w czerwcu 2022 - podsumowanie 


 

Jak zwykle w większości naszych poradników w podsumowaniach, możemy odpowiedzieć, to zależy. 

 

Zachęcamy i rekomendujemy kontakt ze specjalistami z firmy Zabezpieczenia Poznań. Aby uniknąć długiego przeszukiwania internetu i czasochłonnego porównywania modeli czy cen poszczególnych kamer. 

 

Proponujemy również opcję darmowej wyceny monitoringu i dopasowanie systemu zabezpieczeń pod swój obiekt. Nie ma modeli kamer, które pasują w każde miejsce jednakowo. Inny kąt widzenia i rozdzielczość sprawdzą się w przypadku wąskiego wjazdu do domu, a jeszcze inne kamery IP pozwolą na skuteczny dozór szerokiej działki.

Dziękuje za poświęcony czas i życzę owocnego i skutecznego doboru najlepszego zabezpieczenia dla Twojego obiektu.

 

 

 

Tak oceniają nas klienci w popularnych serwisach internetowych

 

Dokładamy wszelkich starań, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i oczekiwania naszych klientów. Wasza opinia jest dla nas bardzo ważna. Nieustannie pracujemy nad udoskonaleniem procesu składania i realizacji zamówienia, aby spełnić najwyższe standardy obsługi klienta.

 

altaltalt

 Przeczytaj również

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu