Specjaliści w doborze Zabezpieczeń Hikvision / Dahua od 2014 roku
Szukaj
Kontakt
0Koszyk
Możemy pomóc? Zadzwoń 507-237-287
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Wideodomfony 5tech - czym się różnią i jaki model wybrać?

Wideodomfony 5tech - czym się różnią i jaki model wybrać?

Wideodomfony 5tech - czym się różnią i jaki model wybrać? Data dodania: 04-01-2023
Wideodomfony-5tech-jaki-model

 

Jeśli zastanawiasz się jaki wideodomofon wybrać, do wyboru mamy wielu producentów i różniące się między sobą technologie. Oprócz różnic w wyglądzie, ważny jest typ instalacji w budynku czy funkcje, które chcemy wykorzystać. Wideodomofony 5tech to bardzo ciekawa alternatywa, która pozwala zamontować profesjonalny wideodomofon do domu.

 

Wideodomofon 5tech - przegląd stacji bramowych


 

Możemy wyróżnić stacje bramowe natynkowe i podtynkowe. Podstawowe różnice to typ montażu. Stacje bramowe montowane mogą być zarówno na wąskim słupku lub na przyszykowanej wcześniej wmurowanej dziurze (podtynkowo). W stacji bramowej zewnętrznej, sprzęt powinien umożliwiać otwieranie furtki i bramy, obsługiwać podświetlenie nocne, obsługę poprzez WIFI czy umożliwić sterowanie za pomocą breloków RFID. Oprócz tego stacja bramowa może obsługiwać zamek szyfrowy i otwieranie furtki poprzez wpisanie zdefiniowanego kodu. Oczywiście dobrze jeśli furtkę i bramy dają możliwość sterowania z poziomu smartfona.

 

 

Jakie stacje bramowe 5tech rekomendujemy?


 

Wideodomofon do domu składa się z powtarzalnych elementów, kluczowa jest stacja bramowa zewnętrzna. Właściwy model to stacja bramowa współpracująca z konkretnym monitorem. Kierujemy się tutaj walorami estetycznymi oraz konkretnymi wymiarami.

 

Monitor do wideodomofonu 5tech - jakie modele polecamy?


 

Odpowiednio dopasowany monitor to istotny element zestawu wideodomofonowego. Zarówno monitor jak i stacja bramowa powinny stanowić nierozerwalną całość. Wideodomofony 5tech, można dowolnie miksować między sobą. Wyróżniamy 4 monitory, są to 7 i 10 calowe monitory dotykowe w kolorze czarnym lub białym. Większość funkcji w monitorach jest niemal identyczna, różnice to walory estetyczne czy wymiary.

 

 

 

nowoczesny-wideodomofon-do-domu

 

Jakie funkcje powinien posiadać nowoczesny wideodomofon do domu?


 

Podgląd z aplikacji w telefonie komórkowym z każdego miejsca na świecie i darmowa aplikacja do podglądu. Wszystkie wideodomofony marki 5tech posiadają podgląd mobilny na telefon, który znacząco ułatwia życie.

Obsługę zasilania zarówno z zasilacza gniazdkowego jak i z zasilania poprzez szynę DIN. Wideodomofon często jest montowany w miejscach, gdzie nie możemy położyć nowego okablowania. Przydatne będą wideodomofony bezprzewodowe z funkcjami wifi. Pamiętajmy jednak o ograniczonym zasięgu urządzeń i zwracajmy uwagę na ewentualne przeszkody.

Czytnik zbliżeniowy RFID, który pozwoli otworzyć panel poprzez karty lub breloki zbliżeniowe. Jest znaczne ułatwienie, dzięki któremu wejście do budynku jest szybkie.

Możliwość rozbudowy o kamery CCTV, dzięki którym wideodomofon może pełnić funkcje uproszczonego monitoringu.

Nowoczesne monitory do wideodomofonu, umożliwiają wykorzystanie ekranu jako ramki do zdjęć lub stacji pogodowej. Jest to przydatna funkcjonalność, dzięki której możemy przejrzeć zapisane na karcie pamięci zdarzenia.

Obsługa furtki i bramy, dzięki której możemy otworzyć dwa dowolne przekaźniki. Na tą funkcjonalność warto zwrócić uwagę już przed zakupem urządzeń, po montażu nie da się rozbudować systemu.

Funkcja interkomu, dzięki której monitory na piętrach mogą się komunikować między sobą.

Regulacja głośności i tryb głośnomówiący, dzięki któremu możemy w wygodny sposób dopasować wybrane dzwonki i prowadzić rozmowy z osobami wchodzącymi do budynku.

Szeroki kąt widzenia w stacji bramowej, dzięki któremu obraz z kamery CCTV nie będzie ucięty i rozpoznamy pełne sylwetki osób wchodzących.

Obsługa karty pamięci microSD, dzięki którym wideodomofon będzie rejestrował zarówno zdjęcia jak i filmy. Pamiętajmy, że wideodomofon to nie jest zestaw do monitoringu, wideodomofon i kamery IP możemy potraktować jako oddzielny system.

 

 

wideodomofony-5tech-jakie-przewody

 

Wideodomofony 5tech - jakie przewody do wideodomofonu?


 

Wideodomofon to także odpowiednio dopasowana instalacja. Standardem są przewody 8 żyłowe. Jeśli montaż sprzętu i odcinek przewodu nie przekracza 25 metrów, możemy zastosować przewody o przekroju 0,5. Wraz ze wzrostem odległości, proponujemy okablowanie o wyższym przekroju np 8x1.

Przewody do wideodomofonu to istotny element, który wpływa na poprawność pracy systemu. Popularne przewody do videodomofonu to XSTDYZ lub XZTKMXPW. Na okablowaniu nie warto oszczędzać, wybierajmy przewody z pełną miedzią.

Zewnętrzny przewód UTP do kamer CCTV/wideodomofonów F/UTP 5e Ziemny
Przewód uniwersalny Ethernet 8 żyłowy do kamer monitoringu IP

 

 

Przykład spadków napięcia wideodomofonu na dystansie 20-25 metrów


 

Montując panel bramowy 5tech, pobiera on ok 0,2-03 ampera, elektrozaczep do furtki również. Spadek zasilania na odległości 20 metrów to 1,76V. Zatem warto zastosować zasilacz z regulowanym napięciem i przewód dobrej jakości aby zasilacz otrzymał właściwe napięcie.

 

Tabela spadków napięć dla przewodów domofonowych

tabela-spadek-napiecia

 

Rekomendujemy zasilacze na szynę DIN

 

 

Daleki dystans między stacją bramową a zasilaczem - co zrobić?


 

Rozwiązań jest kilka. Najpopularniejsze porady to:

 

podwojenie, czyli zdublowanie przewodów do wideodomofonu, dzięki czemu możemy zwiększyć realną odległość montażu

lokalny zasilacz bliżej stacji bramowej

przewód z większą ilością żył

przewody o większym przekroju np.: 8x1

zasilacz z większą regulacją napięcia np.: 14,5-18 VDC

elektrozaczep nieskoprądowy

 

 

co-potrzebuje-widoedomofon

 

Co potrzebuje do pełnego działania wideodomofonu?


 

Jeśli potrzebujemy cały zestaw, to tak naprawdę wideodomofon do domu lub firmy jest dość prostą sprawą. Niezbędny jest panel bramowy, monitor, zasilacze i elektrozaczepy. Oprócz tego kluczowe jest odpowiednie okablowanie. Wideodomofony 5tech posiadają schematy montażowe, natomiast ekipa Zabezpieczenia Poznań tworzy filmy z poradnikami montażowymi. Sprzęt jest prosty w montażu.

 

 

Jaki wideodomofon 5tech wybrać - podsumowanie?


 

Wychodzimy z założenia, że warto dobrać sprzęt pod własne potrzeby i istniejącą instalacje. Wszystkie wideodomofony 5tech łączymy w jednakowy sposób. Na początku 2023 roku do oferty trafił nowy wideodomofon dwużyłowy 5tech TWIN. Jest to system dwużyłowy, który możemy łączyć na odległości nawet do 300 metrów z wykorzystaniem elektrozaczepu niskoprądowego. System jest odporny na zakłócenia i zapewnia krystaliczny obraz oraz współpracuje z kamerami CCTV.

 

Ekipa Zabezpieczenia Poznań prezentuje test urządzenia 5tech TWIN jako pierwsi w Polsce.

5tech-youtube-zabezpieczenia

 

Szukasz wideodomofonu do domu lub firmy? Odezwij się do nas koniecznie i skorzystaj z opcji darmowej wyceny.

alt
MIKOŁAJ MEISSNER
Product Manager
alt
MICHAŁ KRÓL
Specjalista ds. sprzedaży

 

 

Tak oceniają nas klienci w popularnych serwisach internetowych

 

Dokładamy wszelkich starań, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i oczekiwania naszych klientów. Wasza opinia jest dla nas bardzo ważna. Nieustannie pracujemy nad udoskonaleniem procesu składania i realizacji zamówienia, aby spełnić najwyższe standardy obsługi klienta.

 

 

 Przeczytaj również

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
Zweryfikowany sprzedawca
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu