Specjaliści w doborze Zabezpieczeń Hikvision / Dahua
Szukaj
Kontakt
0Koszyk
Możemy pomóc? Zadzwoń 507-237-287
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Wideodomofony Vidos - przegląd produktów

Wideodomofony Vidos - przegląd produktów

Wideodomofony Vidos - przegląd produktów Data dodania: 29-06-2022

videodomofon-vidos

 

Wideodomofony, to połączenie domofonu z dodatkową funkcją podglądu z kamery.

Urządzenia znacząco wpływają na wygodę w domu lub firmie. Jeśli zastanawiasz się jaki wideodomofon kupić, warto spojrzeć na markę Vidos. Dostępne modele i oferta Vidos, pozwala dopasować sprzęt i zamontować videodomofon , nawet jeśli posiadasz okablowanie od zwykłego domofonu. W poniższym artykule przedstawiamy najpopularniejsze modele, wraz z krótkim opisem tego co oferuje producent.

 

Wideodomofony Vidos X - dla kogo?


 

 

Wideodomofony Vidos X AHD/WiFi to modele, pracujące w systemie analogowym. Umożliwiają funkcjonalności, zbliżone do systemu IP. Vidos x, posiada w ofercie niestandardowe szyfratory z panelem numerycznym oraz monitory WiFi. Sporym atutem systemu Vidos x jest prosta konfiguracja i uruchomienie systemu.

Vidos x to wideodomofony z funkcją przekierowania rozmów na telefon komórkowy oraz możliwością rozbudowania o kamery przemysłowe. Vidos x, możesz rozbudować wedle potrzeb o dodatkowe akcesoria, takie jak: zamki szyfrowe z funkcjami kontroli dostępu. Dobór wideodomofonu, to również odpowiednie stacje bramowe. W przypadku Vidos x, możemy wybrać pośród paneli jednorodzinnych, lub wielolokatorskich. Dodatkowym atutem jest sterowanie furtki i bramy z poziomu monitora w domu lub aplikacji mobilnej. Vidos x to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na prostym montażu i łatwiej konfiguracji. Vidos x wymaga również mniejszej ilości przewodów, jak system cyfrowy.

 

Vidos Duo - wideodomofony vidos 2 żyłowe


 

 

Vidos duo, jest to system oparty o instalacje dwu przewodową. Cieszy się sporą popularnością, pośród osób posiadających ograniczone możliwości okablowania. System duo, możemy zamontować nawet na zwykłym okablowaniu od domofonu. Sam montaż jest najłatwiejszy, pośród pełnej oferty wideodomofonów. System Vidos Duo, nie posiada opcji przekierowania na telefon komórkowy. Jest to system, działający na zasadzie, podłączamy i funkcjonuje bez konieczności konfiguracji sieci. Vidos duo, w ofercie posiada kilka monitorów różniących się parametrami i wielkością, ale również dodatkowe unifony bez ekranu, które można wykorzystać jako uzupełnienie komunikacji w domu lub firmie. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest skrzynka na listy z wideodomofonem Vidos duo.

 

Vidos One - wideodomofon IP z aplikacją na telefon


 

 

Jest to najbardziej rozbudowany, cyfrowy system, oferujący szerokie możliwości rozbudowy. Wideodomofony Vidos One, podłączysz tylko i wyłączenie po przewodzie sieciowym lub korzystając z wifi. Wideodomofony IP Vidos, to sprzęt, który rozbudujesz o dodatkowe kamery przemysłowe i połączysz w jednej aplikacji z Twoim monitoringiem w domu lub firmie. Zależnie od wybranych modeli, zestaw możesz dopasować w oparciu o gotowe zintegrowane stacje bramowe, lub utworzysz komplet na podstawie dopasowanych modułów.

 

 

jak-dobrać-wideodomofon-widos

Jak dobrać wideodomofon Vidos?


 

 

Prezentujemy na sklepie Zabezpieczenia Poznań, gotowe zestawy, składające się ze wszystkich niezbędnych elementów lub proponujemy samodzielny dobór.

Wideodomofon składa się zazwyczaj z:

 • Stacja bramowa
 • Monitor wideodomofonu
 • Switch POE lub zasilacze na szynę DIN
 • Opcjonalnie breloki zbliżeniowe, karty zbliżeniowe do wideodomofonu, dodatkowy przycisk zwolnienia furtki, elektrozaczep, obudowa dodatkowa lub daszek

 

Wideodomofony IP modułowe - skład elementów zestawu

 

Dopasowując wideodomofon modułowy, musimy odpowiednio dopasować moduły i ramkę natynkową lub podtynkową. Moduły i monitory możemy dowolnie dopasować pod własne potrzeby. Poniżej przykładowe grafiki, jakie mamy warianty do wyboru

 

 

vidos-ramka-moduly

 

vidos-modul-czytnik

 

stacja-vidos-modul-wywolania

 

stacja-vidos-modul-stan

 

 

Wideodomofon - jakie funkcje musi posiadać


 

 

Jeśli urządzenie ma być nowoczesne i dla każdego, warto aby spełniło najważniejsze wytyczne. To na co zwracają uwagę klienci, to przykładowo:

 • Obsługa wideodomofonu z poziomu telefonu komórkowego i darmowa aplikacja,
 • Obsługa dodatkowego przekaźnika, czyli możliwość sterowania każdym wejściem niezależnie,
 • Nagrywanie zdjęć i filmów po wykryciu ruchu, następnie zapis na karcie pamięci,
 • Łatwość obsługi, oraz prosta konfiguracja i uruchomienie sprzętu, bez dodatkowych ukrytych kosztów,
 • Panel bramowy, z odpowiednio dopasowanym kątem widzenia, tak aby precyzyjnie widzieć osoby wchodzące i wychodzące z budynku,
 • Wideodomofon z szyfratorem, lub obsługą czytnika RFID, jeśli chcesz w prosty sposób otwierać furtkę lub bramę,
 • Opcje rozbudowy o kamery przemysłowe, i możliwość podglądu z kamery na monitorze.
 • Samych funkcjonalności może być zdecydowanie więcej. Wymieniliśmy najbardziej popularne, wyjściowe do dalszych rozmów przy doborze.

 

 

alt

 

Podsumowanie - jaki wideodomofon Vidos kupić?


 

 

Odpowiedni dobór urządzenia, dobierany jest pod wytyczne obiektu. Warto spojrzeć na obiekt indywidualnie. Pamiętajmy o naszym wymiarze słupka zewnętrznego, ogrodzenia. Zupełnie inna stacja bramowa będzie pasować, jeśli chcemy zamontować panel natynkowo a inna, gdy wybierzemy wideofon podtynkowy. Istotny element to okablowanie, które posiadamy na obiekcie. Oprócz walorów estetycznych, warto sprawdzić kluczowe parametry urządzenia, takie jak chociażby możliwość rozbudowy o dodatkowe monitory, obsługę urządzeń wifi, funkcje alarmowe, czy sterowanie dodatkową furtką i bramą. Raz dobrany panel bramowy i jego wymiana, może oznaczać modernizację całego sytemu.

Ważne jest, że systemów nie możemy łączyć między sobą. Oznacza to, że jeśli wybierasz Vidos x, wszystkie elementy muszą być z tej gamy produktów. Analogicznie odbywa się to w przypadku Vidos duo, czy Vidos one.

Wychodzimy z założenia, że lepiej raz montować a dłużej zaplanować dobór urządzenia, niż robić to odwrotnie. Urządzeń na rynku jest naprawdę wiele, dlatego szczególnie rekomendujemy kontakt ze specjalistami z firmy Zabezpieczenia Poznań i skorzystanie z opcji darmowej wyceny urządzeń.

 

 

 

Tak oceniają nas klienci w popularnych serwisach internetowych

 

Dokładamy wszelkich starań, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i oczekiwania naszych klientów. Wasza opinia jest dla nas bardzo ważna. Nieustannie pracujemy nad udoskonaleniem procesu składania i realizacji zamówienia, aby spełnić najwyższe standardy obsługi klienta.

 

altaltalt

 Przeczytaj również

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu