JESTEŚMY NA YOUTUBE SPRAWDŹ
Szukaj
Kontakt
0Koszyk
Możemy pomóc? Zadzwoń 507-237-287
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Zestaw do monitoringu - nasze rekomendowane modele kamer i rejestratorów

Zestaw do monitoringu - nasze rekomendowane modele kamer i rejestratorów

Zestaw do monitoringu - nasze rekomendowane modele kamer i rejestratorów Data dodania: 04-02-2022

Zestaw-do-monitoringu-luty-2022

 

Zestawy do monitoringu

 

Systemy monitoringu stają się dziś nieodłącznym elementem bezpieczeństwa w domu i firmie.

Kamery IP to urządzenia dozoru, zapewniające podgląd i zapis zdarzeń. Oprócz oczywistych standardowych funkcji, mogą wspomagać pracę firmy. Odpowiednio i logicznie wykorzystany monitoring usprawnia pracę i organizacje dnia w przedsiębiorstwie. System CCTV składa się z grupy elementów, które muszą ze sobą współpracować. Zależnie od obiektu, możemy indywidualnie dopasowywać zestawy do monitoringu.

 

Jaki-monitoring-wybrać-2022?

 

Jaki monitoring wybrać w 2022 roku?

 

Do wyboru mamy monitoring analogowy lub monitoring IP. Główne różnice to nie tylko technologia, jakość i rozdzielczość nagrań. Dzięki szerokiej ofercie sklepu i wiedzy technicznej możemy zaproponować rozwiązania idealnie dopasowane dla danego typu budynku. Dostępne aktualnie modele pozwoliły nam stworzyć gotowe zestawy kamer do samodzielnego montażu oparte o rejestrator, dysk twardy oraz kamery IP. Aktualnie w ofercie posiadamy zestawy do monitoringu na 8 kamer, zestawy monitoringu na 4 kamery oraz warianty pośrednie i małe systemy do szeregowca lub bliźniaka, czyli monitoring na 2 kamery IP. Kupując monitoring, pamiętaj o ewentualnej rozbudowie w przyszłości i wybierz odpowiedni rejestrator już w momencie zakupu.

 

Niezbędne elementy, które powinien mieć każdy zestaw kamer IP

 

Rejestrator do kamer, może posiadać wbudowany switch PoE, ewentualnie oddzielny i niezależny. Zasada działania jest bardzo podobna, niezależnie od wybranego wariantu. Z poziomu doboru urządzeń, ważne jest aby obsługa rejestratora pozwoliła obsłużyć odpowiednie kamery i wskazaną rozdzielczość.

 

W ofercie posiadamy :

 

 

Kolejnym elementem są kamery przemysłowe. Modeli jest naprawdę wiele. Aby ułatwić dobór urządzeń, przyszykowaliśmy na sklepie zabezpieczeniapoznan.pl filtrowanie produktów po konkretnych cechach. Najpopularniejsze kamery to:

 

 

Kamery możemy podzielić ze względu klasy szczelności, czyli na kamery zewnętrzne oraz kamery wewnętrzne przeznaczone do monitoringu biura, monitoringu sklepu, monitoringu firmy.

 

Oprócz tych elementów powinniśmy odpowiednio dobrać dysk twardy do monitoringu. Jest to główny element od którego zależna jest długość zapisu materiału. Możemy zaproponować wiele pojemności, najpopularniejsze modele to przykładowo:

 

 

Dysk twardy 1TB WD Purple do monitoringu

 

Dysk twardy 2TB WD PURZ

 

Dysk twardy 3TB do pracy ciągłej

 

Dysk twardy 4TB CCTV WD Purple

 

Dysk do kamer 8TB

 

 

Jeśli chodzi o zestawy kamer, polecamy monitoring przewodowy. Mamy wówczas pewność stabilnego działania i dużej płynności. Zatem aby odpowiednio dobrać sprzęt, musimy uszykować okablowanie. W ofercie możemy zaproponować:

 

 

Przewód do kamer IP sieciowy wewnętrzny z metra

Przewód do monitoringu zewnętrzny na metry

 

 

Najważniejsze cechy monitoringu?

 

Jakie są najważniejsze cechy skutecznego monitoringu?

 

Jednym z bardziej istotnych elementów jest podgląd monitoringu na telefonie komórkowym lub tablecie. Pozwoli nam to zarządzać monitoringiem z dowolnego miejsca na świecie. Jest to szczególnie ważne w momencie jeśli często bywamy w podróży.

 

Nagrywanie w nocy, powinniśmy wybierać kamery z reflektorem podczerwieni o wskazanym zasięgu, pozwoli nam to na obserwacje w nocy, czyli w momencie gdy najbardziej nam na tym zależy.

 

Analityka obrazu, są to istotne cechy solidnego monitoringu. Dzięki filtrowaniu alarmów możemy uniknąć długiego przeglądania nagrań w celu odszukania konkretnego wycinka materiału. Szczególnie rekomendujemy kamery HIKVISION z technologia Acusense. Są to urządzenia odróżniające pojazdy, zwierzęta, ludzi oraz posiadające funkcje filtrujące zdarzenia. Jeśli odpowiednio dobierzemy produkt, będziemy mogli przejrzeć nagrania na podstawie wybranych cech ustawionych w rejestratorze.

 

Zapis audio, czyli nagrywanie i rejestracja dźwięku.

Odpowiednio wysoka rozdzielczość monitoringu, im wyższa tym kamery będą bardziej skuteczne. Dla wymagających klientów, rekomendujemy kamery 8MPx.

 

 

alt

 

PODSUMOWANIE:

 

Zalecamy i proponujemy kontakt z działem technicznym Zabezpieczenia Poznań, celem dobrania najbardziej odpowiedniego zestawu monitoringu. Wymiana doświadczeń i precyzyjne badanie wymogów odnośnie technologii i obiektu pozwoli uniknąć kosztownych wydatków już na etapie doboru urządzeń.

 

 

 

Jeśli uważasz, że nasz poradnik o zestawach do monitoringu w 2022 roku miał dla Ciebie jakąś wartość, postaw nam kawę i daj kolejną motywacje do  tworzenia pomocnych treści. Pozdrawiamy:)

 

wsparcie

 

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu